שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

טוויטר מתעכבת בדרכה למיליארד; עורכת שינויים בסגל החברה הבכיר

הנהלת הרשת החברתית ממנה בעלי תפקידים חדשים כדי לייעל את פעולתה. זאת, בעוד מספר משתמשיה הגיע ל-200 מיליון - ומתרבים הספקות לגבי יכולתה להגיע לרווח של מיליארד דולר, על רקע צמצום חבילות פרסום

יוסי גורביץ 11:4920.12.12

הנהלת טוויטר הודיעה אמש (ד') על מינויו של עלי ראוג'אני לתפקיד סמנכ"ל התפעול בה ועל מינויו של מייק גופטה לסמנכ"ל הכספים. בנוסף, הודיע עותמן לראקי, סמנכ"ל הצמיחה של החברה כי הוא עוזב את החברה. עדיין לא ידוע מי יתפוס את תפקידו.

פרשנים העריכו כי השינויים הם הכרחיים, לנוכח הכיוונים החדשים שבחר לטוויטר דיק קוסטולו, המנכ"ל. בעבר תפקדה טוויטר כצוות מבוזר גדול; כעת יש בה מחלקות ברורות הרבה יותר.

 

ראוג'אני, ששימש עד לאחרונה כסמנכ"ל הכספים של החברה, נחשב ליד ימינו של קוסטולו וקיבל מידיו סמכויות רבות. את מקומו של ראוג'אני תפס מייק גופטה, לשעבר הגזבר של זינגה. בעברו עבד גם ביאהו והיה מעורב בעסקת החיפוש בינה ובין מיקרוסופט.

  

ארוכה הדרך למיליארד

 

רק לפני יומיים הודיעה טוויטר שמספר המשתמשים שלה הגיע ל-200 מיליון. אף שמדובר במספר מכובד מאוד של משתמשים ועליה של כ-43% מאז העדכון האחרון שלה בנושא (במרץ 2012), מדובר בקצב איטי ביחס לתחרות: טוויטר תזדקק לעשור של צמיחה כדי שתוכל להתחרות בפייסבוק, למשל.

 

החברה גם טרם הצליחה להוון את משתמשיה: בשנה האחרונה העריכו מספר גורמים, ביניהם הניו יורק טיימס, שהכנסות טוויטר יגיעו למיליארד דולר עד 2013. בפועל, הכניסה החברה רק 350 מיליון דולר - והיקף הפרסום בה נמצא בירידה. להערכת TechCrunch, הסבירות שהחברה תכניס כמיליארד דולרים לפני 2014 נמוכה מאוד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x