סגור
גיימריסט הפניה חדשה גג עמוד דסקטופ

גיימריסט
בליזארד רוצה להקפיא הליכים כדי לפסול את התביעה נגדה בקליפורניה

ענקית הגיימינג, השקועה בהליכים משפטיים בשל "תרבות הטרדות מיניות" לכאורה, הגישה את הבקשה בטענה כי עורכי דין מטעם התביעה נגועים בניגוד עניינים. בה בעת, אקטיוויז'ן בליזארד הודיעה בפומבי כי 20 עובדים "עזבו" את החברה לאחר שהתקבלו נגדם תלונות בגין התנהגות בלתי-נאותה

אקטיוויז'ן בליזארד (Activision Blizzard), העומדת בימים אלה במרכזה של סערה משפטית, הגישה אתמול (ג') בבית המשפט בקשה להקפאת הליכים נגדה על מנת לחקור טענות נגד אנשי המחלקה לדיור והעסקה הוגנת (Department of Fair Employment and Housing) - הסוכנות במדינת קליפורניה שחקרה את החברה בחשד לתנאי עבודה בלתי-הולמים והגישה את התביעה הראשונה נגדה.
לטענת אקטיוויז'ן בליזארד, עורכי הדין של המחלקה המעורבים בתביעה עבדו בעבר בנציבות להזדמנויות תעסוקה שוות (Equal Employment Opportunity Commission), סוכנות פדרלית החוקרת אף היא חשדות להפרת חוקי עבודה. החברה חתמה באחרונה על הסכם פשרה עם הנציבות, במסגרתו תקים אקטיוויז'ן בליזארד קרן בסך 18 מיליון דולר עבור עובדים - בהווה ובעבר - התובעים פיצויים בגין נזק שנגרם להם.
לשיטת החברה, עורכי הדין של קליפורניה מצויים בניגוד עניינים, משום שהם נטלו חלק בחקירה שקדמה לתביעה שהוגשה על ידי הממשל האמריקאי. מדינת קליפורניה מנסה בימים אלה לטרפד את הסכם הפשרה - ובתגובה, הנציבות הפדרלית היא זו שהעלתה את החשד לניגוד עניינים. אם בית המשפט יקבל את בקשת ההקפאה, החברה טוענת כי "המהלך עשוי לערער על אמינות צוות התביעה ועל החקירה עצמה".
1 צפייה בגלריה
מתוך המשחק "דיאבלו 2" של בליזארד
מתוך המשחק "דיאבלו 2" של בליזארד
מתוך המשחק "דיאבלו 2" של בליזארד
(צילום מסך)
הטענות בדבר הפרות חוקי ההעסקה של אקטיוויז'ן בליזארד נחשפו בחודש יולי, כאשר הגישה קליפורניה את התביעה הראשונה נגד החברה, בגין אווירה של "הטרדה מינית מתמשכת" ותרבות של אפליה מגדרית. אקטיוויז'ן בליזארד היא אחת מחברות הגיימינג הגדולות בעולם, ופיתחה כמה ממשחקי המחשב הפופולריים ביותר בכל הזמנים, בראשם משחק התפקידים רב-המשתתפים "וורלד אוף וורקאפט" (World of Warcraft), משחק היריות "אוברווץ'" (Overwatch) - וכן סדרת משחקי "דיבאלו" (Diablo).
אקטיוויז'ן בליזארד הגישה את הבקשה להקפאת הליכים באותו יום בו הודיעה החברה כי יותר מ-20 עובדים "עזבו" את החברה, וכי 20 עובדים נוספים ננזפו בשל תלונות על התנהגות בלתי-נאותה. ה"פייננשל טיימס" דיווח כי החברה הפיצה מכתב לעובדיה ובו הפרטים הללו, וראש תחום הרגולציה בחברה, פרנסס טאונסנד (Frances Townsend), אמרה לעיתון כי רשימת העובדים כוללת מפתחי משחקים ומספר מנהלים, אך לא חברי דירקטוריון. החברה גם פרסמה את נוסח המכתב ברשת, על פיו היא מנסה "לרכוש את אמון הצוות שלנו. כאשר הם משמיעים את קולם, הם יישמעו".
בשל התביעה המקורית נגד החברה, גם המשקיעים של אקטיוויז'ן בליזארד תבעו אותה. שדולת עובדי החברה תבעה גם היא את ענקית הגיימינג במטרה להתאגד ולבטל חלק מהסעיפים הדרקוניים בחוזי ההעסקה שלהם. ה"וול סטריט ג'ורנל" אף דיווח בחודש שעבר כי הרשות לניירות ערך בארה"ב (SEC) חוקרת בימים אלה את החברה, בחשד כי אקטיוויז'ן בליזארד לא דיווחה כראוי למשקיעיה על הטענות בדבר התלונות על הטרדות המיניות ואפליה.