סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק

כלכליסט-טק
לפרוק את הכעס: אינסטגרם משיקה את "שקשוק הזעם"

בקרוב יוכלו משתמשי האפליקציה לשקשק את הטלפון בכל פעם שהאפליקציה לא עובדת כמו שצריך. הפעולה תפתח תיבת הקלדה שבאמצעותה ניתן לשגר תלונה בהולה לחברה. שירות תיקוני הבאגים מבטיח להיות מיד על זה

ענקית הרשתות החברתיות מטא מבינה את הכעס הרב של משתמשיה הרבים נוכח התקלות בשירותיה השונים, לרבות פייסבוק ואינסטגרם, שהפכו לתכופות וארוכות יותר. פיצ'ר חדש שעליו הכריז הבוקר מנכ"ל אינסטגרם אדם מוסרי מנסה לטפל בכעס הזה בדרך קצת משעשעת והרבה צינית (כי בכל זאת, היא ממש לא פותרת את הבעיה): בקרוב יוכלו משתמשי אינסטגרם לשקשק את הטלפון בכל פעם שהאפליקציה נתקעת או שמשהו רע אחר קורה לה (חס ושלום). השקשוק יפתח פופ-אפ של תיבת הקלדה שבה ניתן יהיה לדווח על תלונה, שתועבר ישירות לשירות הלקוחות של החברה.
על פי הדיווח של מוסרי, הפיצ'ר החדש, אותו מכנה אינסטגרם "שקשוק זעם" (Rage shake), יפעל כל עוד האפליקציה של אינסטגרם פעילה, גם אם ברקע. הוא לא נועד רק לתת למשתמשים מקום לפרוק לתוכו את הזעם, כמובן, אלא גם - ובעיקר - לספק לחברה פידבקים בזמן אמת על תקלות בשירות, כדי שמחלקת תיקוני הבאגים תוכל לבצע הערכת קדימות לתיקונים הדרושים.
"המשתמשים יוכלו להסביר בדיוק מה קרה לאפליקציה ומה קדם למה שקרה שם ובנוסף לכך תינתן להם שם אפשרות לספר על כל הרגשות והתחושות שלהם בנוגע לזה", אמר מוסרי בסרטון שהעלה לטוויטר. "אנחנו, בתגובה, נתייחס לתלונה ברצינות ונבדוק את העניין".
1 צפייה בגלריה
אינסטגרם רילס  instegram Reels מתחרה החדש ב טיקטוק TikTok
אינסטגרם רילס  instegram Reels מתחרה החדש ב טיקטוק TikTok
אינסטגרם. העיקר שלא נשמור בבטן ואז, יום אחד, בלי להתריע, נגיד שאנחנו צריכים הפסקה
(צילום: Instegram)
פיצ'ר נוסף שעליו הכריז מוסרי באותה הזדמנות נקרא "סוף סוף" (Finally) נוגע לפורמט ה"קרסולה" באפליקציה ומאפשר מחיקה של תמונה בודדת מתוך סדרת התמונות שהועלו לאפליקציה. "מדובר במשהו שהמשתמשים שלנו ביקשו כבר הרבה זמן", הוא אמר, "סוף סוף הצלחנו לסדר את זה ועכשיו תוכלו לבחור תמונה אחת מהסדרה - למשל, כזאת שכבר לא רלוונטית לכם - ולמחוק רק אותה". כדי לעשות זאת יש ללחוץ על שלוש הנקודות שבראש המסך מצד ימין ולהיכנס ל"עריכה". הפונקציה זמינה, נכון לעכשיו, רק למשתמשי OS. פיצ'ר השקשוק זמין לכל הכועסים באשר הם.