סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק

דיווח: אלון מאסק צפוי לשמש כמנכ"ל טוויטר למשך כמה חודשים

על פי CNBC, מייסד טסלה צפוי לקחת את המושכות באופן זמני, לאחר שישלים את ההשתלטות על הרשת החברתית. מסמכים שהגיש מאסק לרשות ני"ע האמריקאית (SEC) חושפים כמה משקיעים שצפויים להצטרף למאסק בטוויטר: בין היתר, התחייב לארי אליסון להשקיע בחברה מיליארד דולר, ומייסד טוויטר ג'ק דורסי עשוי אף הוא להצטרף

אילון מאסק צפוי לשמש כמנכ"ל זמני של טוויטר למשך מספר חודשים לאחר שישלים את ההשתלטות שלו על חברת המדיה החברתית ב-44 מיליארד דולר, אמרו מקורות ל-CNBC.
מסמכים שהגיש מייסד טסלה לרשות ני"ע האמריקאית (SEC) היום (ה') חשפו כי מאסק השיג ממשקיעים 7.1 מיליארד דולר בהתחייבויות הון לרכישת טוויטר. ההתחייבויות נעות בין סכום של מיליארד דולר שהבטיח למאסק מייסד אורקל לארי אליסון לסכום צנוע יותר של 5 מיליון דולר שהובטחו על ידי Honeycomb Asset Management, אחת המשקיעות ב-SpaceX. על פי הדיווח ב-CNBC, מייסד טוויטר ג'ק דורסי עשוי לתמוך במהלך, ומאסק מדבר איתו על האפשרות להצטרף למהלך לפני סגירת העסקה או מיד אחריה..
מנכ"ל טוויטר, פראג אגרוואל, הוביל את החברה רק לכמה חודשים, לאחר שקיבל את ההגה מדורסי בחודש נובמבר האחרון. עד עכשיו, לא היה דיון משמעותי סביב השאלה אם השתלטות מאסק על החברה תוביל לטלטלה בהנהגה. בחודש שעבר דיווחה רויטרס כי מאסק בחר מנכ"ל חדש לטוויטר, תוך ציטוט של מקור שמכיר את הנושא.
2 צפייה בגלריה
לארי אליסון יו"ר אורקל
לארי אליסון יו"ר אורקל
לארי אליסון. מאסק השיג ממנו התחייבות להשקיע בטוויטר מיליארד דולר
(בלומברג)
אגרוואל אמר לעובדים במהלך פגישה בחודש שעבר כי עתידה של טוויטר אינו בטוח תחת מאסק, על פי דיווח נפרד של רויטרס.
"ברגע שהעסקה תיסגר, אנחנו לא יודעים לאיזה כיוון הפלטפורמה תלך", אמר אגרוואל כשנשאלה אם החברה עשויה לאפשר לנשיא ארה"ב לשעבר דונלד טראמפ לחזור לפלטפורמה כשמאסק ישתלט עליה. טראמפ הושעה לצמיתות מטוויטר בשנה שעברה.
רכישת טוויטר על ידי מאסק מגיעה בזמן מפתח עבור החברה. אגרוואל אמר שהוא יתמקד בהגדלת בסיס המשתמשים הפעיל היומי של טוויטר ובהבאת מוצרים חדשים ללקוחות. בדו"ח האחרון של החברה, טוויטר מסרה כי הגיעה ל-229 מיליון משתמשים פעילים מדי יום, עלייה של 15.9% לעומת התקופה המקבילה אשתקד.
2 צפייה בגלריה
פאראג אגרוול מנכ"ל טוויטר החדש מחליף את ג'ק דורסי parag Agrawal
פאראג אגרוול מנכ"ל טוויטר החדש מחליף את ג'ק דורסי parag Agrawal
פאראג אגרוול מנכ"ל טוויטר. אמר לעובדים כי עתיד החברה תחת מאסק עדיין אינו ידוע
מאסק הוביל לאחרונה מצגות מול משקיעים, שבהן נתן תחזיות פיננסיות על סמך הניתוח שלו לטוויטר.
מאסק אמר למשקיעים שלדעתו מרווח ה-EBITDA של טוויטר נמוך מדי ולחברה יש "יותר מדי מהנדסים שלא עושים מספיק", כך על פי הדיווח ב-CNBC. מאסק גם התחייב להפוך את החברה ל"מגנט לכישרון".
מניות טוויטר טיפסו ב-3% היום (ה'). מניית טסלה ירדה ביותר מ-4%.