סגור

דיווח: "מאסק הטריד מינית דיילת בספייס X - החברה שילמה 250 אלף דולר"

לדברי המיליארדר, ההאשמות נגדו נובעות ממניעים פוליטיים. לפי הפרסום ב"ביזנס אינסיידר", הדיילת שהיתה במטוסו של מאסק סירבה להצעות מיניות מצדו

ספייס X, חברת החלל שבבעלות אלון מאסק, שילמה 250 אלף דולר לדיילת כדי להסדיר טענות שלפיה המיליארדר הטריד אותה מינית - כך מדווח "ביזנס אינסיידר".

כמה שעות לאחר הפרסום צייץ מאסק כי "ההאשמות הפרועות" נגדו אינן נכונות, וכי הן נובעות ממניעים פוליטיים. הוא לא ציין במפורש לאילו האשמות הוא מתכוון.
לפי הפרסום של "אינסיידר", הדיילת היתה חלק מהצוות בצי המטוסים של ספייס X. לדבריה, במהלך טיסה ללונדון מאסק חשף בפניה את איבר מינו, התחכך ברגלה, והציע לרכוש לה סוס בתמורה למסז' מיני. פרטי האירוע, שהתרחש כביכול ב-2016, כלולים בתצהיר שעליו חתום ידיד של הדיילת התומך בטענותיה.
לפי התצהיר, הדיילת סיפר לידיד שלה כי לאחר שהחלה לעבוד כדיילת הופעלו עליה לחצים כדי שתקבל רישיון לעבודה כמסז'יסטית, כך שתוכל לתת מסז'ים למאסק. האירוע המדובר אירע, לפי "אינסיידר", במהלך אחד המסז'ים האלה בתא פרטי במטוס של מאסק.
התצהיר שהגיע לידי "אינסיידר" נועד לתמוך בתלונה שהגיש עורך דינה של הדיילת למחלקת כוח האדם בספייס X ב-2018, לאחר שלטענתה היקף העבודה שלה צומצם בעקבות סירובה להצעות מיניות של מאסק.

1 צפייה בגלריה
אלון מאסק
אלון מאסק
אלון מאסק
(צילום: AP)
הדיילת עצמה סירבה להתראיין ל"אינסיידר". לדברי הידיד, שסירב לחשוף את שמו, היא סיפרה לו על המקרה זמן קצר לאחר שהתרחש.
עוד פורסם כי התלונה שהוגשה לספייס X "טופלה במהירות לאחר מו"מ עם אדם שמונה אישית על ידי מאסק". לפי ההסכם שנטען כי נחתם בין מאסק, ספייס X והדיילת בנובמבר 2018, זו האחרונה קיבלה 250 אלף דולר בתמורה להבטחה כי לא תגיש תביעה בנושא.
בתגובה מאסק מסר ל"אינסיידר" כי "יש עוד הרבה דברים בסיפור הזה". לדבריו, "אם היתה לי נטייה לבצע הטרדות מיניות - לא הגיוני שזהו המקרה הראשון שיוצא לאור ב-30 שנות הקריירה שלי". הוא ציין גם כי הידיעה נובעת ממניעים פוליטיים.
סגן נשיא לעניינים משפטיים בספייס X , כריסטופר קארדסי, אמר ל"אינסיידר" כי אינו מתכוון להגיב על אף הסכם פשרה. מהחברה עצמה לא נמסרה תגובה.
מאסק נמצא בימים אלה על סף רכישת טוויטר תמורת 44 מיליארד דולר, אם כי השבוע הודיע על השהיית העסקה.