סגור

למכירה: שלוש יצירות של בנקסי מהאוסף הפרטי של רובי ויליאמס

היצירות - ילדה עם בלון, שוטרים מתנשקים ושני מסוקים חמושים המפריעים לנוף פסטורלי - יועמדו למכירה פומבית בסות'ביס בלונדון ב-2 במרץ

שלוש מיצירות האמנות המוכרות ביותר של בנקסי מהאוסף של רובי ויליאמס יוצעו למכירה פומבית. היצירות - ילדה עם בלון, שוטרים מתנשקים (Kissing Coppers) ו-Vandalised Oils - יועמדו למכירה פומבית בסות'ביס בלונדון ב-2 במרץ. היצירות של אמן הרחוב המפורסם, המסתיר את זהותו, מוערכות במיליוני פאונד כל אחת.
היצירה ילדה עם בלון (Girl With Balloon) הופיעה לראשונה מתחת לגשר ווטרלו ב-2002, ועלתה שוב לכותרות ב-2018, לאחר שנגרסה בסיומה של מכירה של סות'ביס שבה נמכרה עבור 1.1 מיליון פאונד.
3 צפייה בגלריה
בנקסי ילדה עם בלון
בנקסי ילדה עם בלון
ילדה עם בלון
(צילום: sotheby's)

היצירה הגרוסה למחצה זכתה לשם המחודש "אהבה היא בפח" (Love Is In The Bin), ונמכרה במכירה פומבית נוספת באוקטובר שנה שעברה עבור 18,582,000 דולר, שהוגדרו לפי בית המכירות כסכום שיא עבור האמן.
הגרסה שבידיו של ויליאמס היא מ-2006 על מתכת, והראשונה מסוגה שמוצעת למכירה פומבית, כך לפי סות'ביס. ההערכות הן שהמחיר ההתחלתי יהיה 3-2 מיליון פאונד.
הציור השני מציג שני שוטרים בריטים מתנשקים. הוא נחשף לראשונה על קיר חיצוני של פאב פרינס אלברט בברייטון ב-2004. ציור הקיר המקורי הוסר ב-2014 בגלל ונדליזם. הגרסה של ויליאמס היא מ-2005, והמחיר המוערך הוא 3.5-2.5 מיליון פאונד. בסות'ביס ציינו כי זו הפעם הראשונה שהציור על קנבס מוצע בשוק המשני.

3 צפייה בגלריה
בנקסי שוטרים מתנשקים
בנקסי שוטרים מתנשקים
שוטרים מתנשקים
(צילום: AP)

היצירה השלישית היא מ-2005 ומציגה שני מסוקים צבאיים חמושים המפריעים לנוף פסטורלי. היצירה, ששייכת לסדרת ציורי גרפיטי על ציורי שמן קלאסיים, מוערכת ב-3.5-2.5 מיליון פאונד.
"אני זוכר את הפעם הראשונה שבה ראיתי את שלוש התמונות האלה", סיפר ויליאמס, זמר הפופ והחבר לשעבר בלהקת טייק ד'את. "לדעתי אלה כמה מהיצירות הטובות ביותר שלו, ואני אוהב את הקשר הצמוד שלהן ליצירות הרחוב".

3 צפייה בגלריה
בנקסי הליקופטרים Vandalised Oils (Choppers)
בנקסי הליקופטרים Vandalised Oils (Choppers)
הליקופטרים Vandalised Oils (Choppers)
(צילום: Sotheby's)

היצירות יוצגו בתחילה בגלריות של סות'ביס בניו יורק החל מ-22 בינואר למשך שישה ימים. משם ימשיכו להונג קונג ויוצגו שם בין 8 ל-9 בפברואר ויעברו ללונדון לתצוגה סופית, עד המכירה ב-2 במרץ.