סגור

אוסטריה מטילה סגר מלא - וחובת חיסונים

הסגר, שייכנס לתוקף ביום שני, יימשך לפחות עשרה ימים; חובת החיסונים - מפברואר; הקנצלר שלנברג: "אנחנו לא עושים את הצעד הזה בקלות, אבל לצערינו הוא נחוץ - אנחנו לא רוצים גל חמישי"

אוסטריה הכריזה על הטלת סגר מלא מיום שני הקרוב - המדינה הראשונה במערב אירופה שנוקטת את הצעד שרבים חשבו שבזכות החיסונים לקורונה הוא מאחורינו.
הסגר יימשך עשרה ימים לפחות, וייתכן שיוארך ל-20 ימים. בתחילת השבוע הטילה אוסטריה סגר על לא מחוסנים בלבד.
עוד הודיע שלנברג כי החל ב-1 בפברואר תוחל חובת חיסונים על כלל האזרחים. עד כה שורה של מדינות באירופה חייבו עובדים בענפים מסוימים להתחסן, למשל עובדי מדינה ובריאות, ואולם לא הוטלה חובה כוללת על הציבור. למעשה, חובה כזאת לא הוטלה גם במדינות כגון סין או רוסיה.
לדברי שלנברג, "אנחנו לא עושים את הצעד הזה בקלות, אבל לצערינו הוא נחוץ - אנחנו לא רוצים גל חמישי".


2 צפייה בגלריה
אוסטריה וינה חיסון קורונה
אוסטריה וינה חיסון קורונה
חיסון לקורונה בווינה
(צילום: AP)
אתמול אובחנו באוסטריה כ-15.1 אלף נדבקים חדשים בקורונה - שיא חדש.
במסגרת הסגר המלא באוסטריה ייסגרו חנויות ויבוטלו אירועי תרבות. בתי הספר לא ייסגרו, אך שר הבריאות של אוסטריה, וולפגנג מוקשטיין, אמר שרק מי שצריכים להגיע אליהם יעשו זאת. הוא קרא להורים להשאיר את הילדים בבתים ככל האפשר.
עם הטלת הסגר על הלא מחוסנים, אמר שלנברג כי "אנחנו חייבים להעלות את שיעור החיסונים, הוא נמוך בצורה מבישה". 65% מהאוכלוסייה באוסטריה מחוסנת באופן מלא נגד הנגיף, מהשיעורים הנמוכים ביותר במערב אירופה. "במדינות אחרות שיעור המתחסנים גבוה בהרבה. זה מביש כי יש לנו מספיק חיסונים זמינים", הוסיף.

2 צפייה בגלריה
קנצלר אוסטריה אלכסנדר שלנברג
קנצלר אוסטריה אלכסנדר שלנברג
קנצלר אוסטריה אלכסנדר שלנברג
(גטי)
אירופה כולה הפכה בשבועות האחרונים למוקד ההתפרצות מספר אחת של קורונה בעולם. תחילה חלה עלייה חדה בנדבקים בחלקה המזרחי של היבשת, בראש ובראשונה במדינות קומוניסטיות לשעבר שבהן שיעור המתחסנים נמוך, כמו רוסיה, אוקראינה, רומניה ובולגריה, אבל כעת ניכרת התפשטות גדולה של הנגיף גם במדינות מרכז היבשת, בהן צ'כיה, הונגריה וסלובקיה, ובמערבה – מאוסטריה, דרך גרמניה ועד בלגיה והולנד.
שר הבריאות הגרמני ינס שפאן אמר היום שמצב התחלואה בגרמניה כל כך קשה, שאי אפשר להוריד מסדר היום את האפשרות של סגר מלא - גם למחוסנים. אחרי שנשאל אם גרמניה יכולה לפסול סגר שלא יחול רק על-לא מחוסנים, אמר: "אנחנו במצב שאנחנו לא יכולים לשלול דבר".