סגור

החל מחצות: סגר מלא באוסטריה ללא מחוסנים

מדובר בשני מיליון בני אדם שאינם מחוסנים נגד קורונה באופן מלא, שיוכלו לצאת מהבית רק למען צרכים חיוניים כמו עבודה או הצטיידיות במזון ובתרופות; הקנצלר אלכסנדר שלנברג הודיע כי הסגר יימשך עשרה ימים, והמשטרה תסרוק את הרחובות כדי לבדוק תעודות התחסנות. "שיעור המחוסנים שלנו מביש, יש לנו מספיק חיסונים זמינים"

קנצלר אוסטריה, אלכסנדר שלנברג, הודיע כי החל מחצות כשני מיליון בני אדם שאינם מחוסנים נגד קורונה באופן מלא ייכנסו לסגר, ויוכלו לצאת מהבית רק למען צרכים חיוניים, כמו עבודה או הצטיידיות במזון ובתרופות. מספר מקרי ההדבקה בקורונה במדינה נמצא בעלייה - אתמול דווח על 13.1 אלף מקרים חדשים, לעומת 11.7 אלף מקרים עליהם דווח ביום שישי.
"אנחנו חייבים להעלות את שיעור החיסונים, הוא נמוך בצורה מבישה", אמרה שלנברג במסיבת עיתונאים. 65% מהאוכלוסייה באוסטריה מחוסנת באופן מלא נגד הנגיף, מהשיעורים הנמוכים ביותר במערב אירופה. "במדינות אחרות שיעור המתחסנים גבוה בהרבה. זה מביש כי יש לנו מספיק חיסונים זמינים", הוסיף.
הסגר יחול על כל מי שעבר את גיל 12 ואינו מחוסן באופן מלא, שכן ילדים בני פחות מ-12 עדיין אינם יכולים להתחסן. הקנצלר הודיע כי הסגר יימשך עשרה ימים, ושהמשטרה תסרוק את הרחובות כדי לבדוק תעודות התחסנות. כבר עכשיו לא מחוסנים אינם מורשים להיכנס למסעדות, מלונות ואירועים בהם משתתפים למעלה מ-25 בני אדם. "ברור שהחורף הזה לא יהיה נעים ללא מחוסנים", אמר שלנברג.
1 צפייה בגלריה
אוסטריה וינה חיסון קורונה
אוסטריה וינה חיסון קורונה
חיסון לקורונה בוינה
(צילום: AP)
שיעור הנדבקים בשבעת הימים האחרונים עומד על 775 מקרים חדשים לכל 100 אלף תושבים, לעומת 528 בשבעת הימים שקדמו להם, ו-316 לפני כן. לשם השוואה, בגרמניה השיעור עומד על 277 נדבקים לכל 100 אלף תושבים. נכון ליום שישי, 437 חולי קורונה היו מאושפזים בטיפול נמרץ. למרות שהממשלה תיכננה להחמיר את ההגבלות רק כאשר מספר החולים בטיפול נמרץ יגיע ל-600, הקנצלר אמר כי "לא ניתן להמתין עוד".