סגור
זירת מישן לירוק האדר כתבה
מישן לירוק פרק 7 - סאן רוף
(טל אזולאי וטל סער)

תנו לשמש לעלות: יצאנו לסיבוב על מכונית עם גג סולארי למפעל שמשתמש רק באנרגיה ירוקה

גיבורינו לקחו מכונית רנו חשמלית למפעל סנדלי שורש שמשתמש באנרגיית השמש ומקדש קיימות, ונסעו לעשות סיבוב גם על פורד פיירליין סקייליינר, המכונית הפתוחה הראשונה שיש לה גג קשיח

סנדלים ושמש הולכים יד ביד, או יותר נכון רגל ברגל מקום המדינה, אבל הפעם מדובר במשהו שונה. גיבורינו הגיעו למעבדות הפיתוח של רנו ניסאן מיצובישי בתל אביב, כדי לקחת מכונית רנו חשמלית שהשמש מסייעת לה להגדיל את טווח הנסיעה למפעל סנדלי שורש.
המפעל משתמש באנרגיית השמש כי לצמצם עלויות, להניע את הרכבים החשמליים ולספק אנרגיה לתהליך הייצור. ליוקי, הבעלים של שורש יש חלום. לחיות רק מאנרגיה ירוקה, להחזיר קצת אהבה לכדור הארץ ולייצר אפס פליטות פחמן.
גיבורינו התארחו אצל יוקי בבית כדי לאכול פירות יבשים וללמוד כיצד בונים בית שמאזן את פליטות הפחמן כדי לא להזיק לסביבה. אבל זה לא היה הביקור היחיד שלהם באותו היום.
מכיוון שאנחנו בעיניין של שמש, גיבורינו עצרו אצל בעליה של פורד פיירליין סקייליינר, המכונית הפתוחה הראשונה שיש לה גג קשיח. הגג הופשל, כיבוד נפתח, השמש עלתה ואז הכל היה ברור - השמש כאן כדי להישאר, השאלה היא רק מה אנחנו עושים כדי לרתום אותה למען עתיד טוב יותר.