סגור
זירת מישן לירוק האדר כתבה
מישן לירוק פרק 6
(ניב מוסמן, טל אזולאי ואוראל כהן)

מישן לירוק
תשכחו מהדיזל - קבלו את המונית החשמלית הראשונה

בפרק השישי של "מישן לירוק", תומר הדר ואיתן פרנס עלו לירושלים במונית חשמלית, ופגשו את ראש העירייה משה ליאון שתיאר בפניהם איך יהפוך את הבירה לעיר ירוקה יותר ואיך כל זה קשור לאיצטדיון טדי

האם מונית חייבת להיות גם מכונית מזהמת? מדוע בכלל קוראים למונית "טקסי" ואיך נראה מונה במוניות של פעם? תומר הדר, מכור למנועי דיזל ולעשן, ניסה לתפוס מונית שתיקח אותו לירושלים כדי לפגוש את משה ליאון, אבל איתן פרנס, מומחה לגמילה ממכוניות מעשנות הביא את המונית החשמלית הראשונה בישראל.
על הדרך כמובן שגיבורינו הצליחו לפגוש מונית של פעם, מונית אמריקאית שהחלה את דרכה בצפון עם מנוע דיזל, הגיעה לירושלים עם מנוע בנזין ושוחזרה באהבה אחרי שנים של הזנחה ושכחה. בדרך היה גם שיעור: איך יכול להיות שמדינת ישראל מתגמלת את מי שבוחר מוניות ירוקות ועדיין אין לנו מספיק מוניות ירוקות על הכבישים?
את התשובות נגלה בקרוב אבל עד שכל המוניות יהיו ירוקות יש לנו איצטדיון ירוק וראש עיר אחד שבא לחנוך את הדשא וללמד אותנו כיצד איצטדיון יכול להאיר עיר, מה התוכניות שיהפכו את ירושלים לעיר ירוקה יותר, ומתי נוכל להיכנס לירושלים עם המכונית החשמלית, לחבר אותה לשקע ואז להמשיך עם אופניים שיתופיים למחוז חפצנו. נסיעה טובה וירוקה!