סגור

הירושה של לאונרד כהן: קטלוג השירים של הזמר הקנדי נמכר לקרן היפנוסיס

ההסכם, שפרטיו הפיננסיים לא נחשפו, כולל 278 שירים שכתב הזמר המנוח על פני תקופה של יותר מ-50 שנה, ביניהם להיטים כמו סוזאן, So Long, Marianne, First We Take Manhattan והללויה. כהן מצטרף בכך לקבוצה מכובדת של אמנים שמכרו בשנים האחרונות את קטלוגי השירים שלהם

לאונרד כהן הפך לאמן האחרון שהזכויות על השירים שלו נמכרו. הפעם מדובר בקרן היפנוסיס (Hipgnosis Song Management) שרכשה את קטלוג השירים של הזמר הקנדי המנוח.
ההסכם, שפרטיו הפיננסיים לא נחשפו, כולל 278 שירים שכתב כהן על פני תקופה של יותר מ-50 שנה, ביניהם להיטים כמו סוזאן, So Long, Marianne, First We Take Manhattan והללויה, שזכה כבר ליותר מ-300 גרסאות כיסוי.


לפי דיווח במגזין רולינג סטון, היפנוסיס רכשו את זכויות כותב השירים של כהן על 211 שירים שכתב מאז תחילת הקריירה שלו ועד ל-2000, וכן בעלות מלאה על הזכויות לעוד 67 שירים שכתב בין 2001 ועד למותו ב-2016.

1 צפייה בגלריה
לאונרד כהן
לאונרד כהן
לאונרד כהן
(צילום: AFP)

"הפיכתנו לשומרים ולמנהלים של השירים שאין שניים להם של לאונרד כהן מייצגת אחריות נהדרת אך רצינית אליה אנחנו ניגשים בהתרגשות ומתוך הבנה מלאה לחשיבות למילים הכתובות של לאונרד ולשירים ששינו את חיינו", הגיב מרק מרקוריאדיס, המייסד והמנכ"ל של היפנוסיס. "הוא נערץ בכל רחבי העולם בגלל ההיקף של היצירות שלו ואנחנו נרגשים שמשפחת כהן ורוברט קורי בחרו בנו בהחלטה החשובה הזו". רוברט קורי היה מנהלו הוותיק של כהן, וייצג בהסכם את מנהלי העזבון שלו.
כהן מצטרף בכך לקבוצה מכובדת של אמנים שמכרו בשנים האחרונות את קטלוגי השירים שלהם, האחרון בהם הוא ניל דיימונד שבשבוע שעבר פורסם כי מכר את קטלוג השירים והזכויות על ההקלטות שלו ליוניברסל מיוזיק גרופ.
בין האמנים שמכרו את הזכויות לשיריהם נמצאים סטינג, שמכר את קטלוג המוזיקה שלו ב-300 מיליון דולר, בוב דילן, דיוויד בואי, טינה טרנר, דיוויד גואטה ואחרים.