סגור

פוטין מהבידוד: "עשרות בקרמלין נדבקו בקורונה"

התפרצות קורונה בקרמלין, יום לפני הבחירות לפרלמנט: פוטין הודיע שישהה בבידוד "של כמה ימים" אחרי שעשרות מאנשי הצוות שלו אובחנו חיוביים לנגיף

נשיא רוסיה ולדימיר פוטין אמר אתמול (ה') שעשרות מאנשי הצוות שלו בקרמלין אובחנו חיוביים לקורונה, ולכן הוא יצטרך להיות בבידוד במשך "כמה ימים". ביום שלישי הודיע פוטין בן ה-68 שהוא נכנס לבידוד בעקבות הידבקות של אנשים בפמלייתו. היקף ההתפרצות בקרמלין לא היה ידוע עד היום.


"מקרי קורונה התגלו במעגל המקורבים שלי. לא אחד או שניים, אלא כמה עשרות. אני חייב להישאר בבידוד במשך כמה ימים", אמר פוטין בשיחת ועידה בווידאו, במסגרת פסגת "ארגון הברית הביטחונית הקולקטיבית" (CSTO) שנערכה בדושנבה בירת טג'יקיסטן. פוטין היה אמור לטוס לפסגה הביטחונית בטג'יקיסטן, אך התפרצות הקורונה בקרמלין שינתה את התוכניות.
פוטין קיבל שתי מנות של החיסון הרוסי "ספוטניק V", ואמר השבוע שיבחן "באופן אישי" את היעילות שלו. הקרמלין דיווח שפוטין בריא ולא סובל מתסמינים. הדובר שלו, דמיטרי פסקוב, אמר היום שהבידוד של פוטין עלול להימשך לפחות שבוע - ושכרגע לא ידוע על גורם בקרמלין שנדבק בנגיף ומצבו קשה. בסוף החודש הבא אמור פוטין להשתתף בפסגת מדינות ה-G-20 ברומא.


1 צפייה בגלריה
פוטין שמפניה
פוטין שמפניה
פוטין
(צילום: גטי)


במהלך מגפת הקורונה משקיעה רוסיה מאמצים רבים בהגנה על פוטין מהנגיף. הקרמלין דרש ממנהיגים זרים, עיתונאים וגורמים רשמיים, להיכנס לבידוד לפני פגישה עם נשיא רוסיה. מבקרים שמגיעים לקרמלין נדרשים לעבור ב"מנהרת חיטוי", ועיתונאים חייבים להציג בדיקת קורונה שלילית.
ביום שני, יום לפני שנכנס לבידוד, ערך פוטין כמה פגישות בקרמלין. הוא אירח את נשיא סוריה בשאר אסד, וקיבל את פניהם של ספורטאים שייצגו את רוסיה במשחקים הפאראלימפיים בטוקיו.
יותר מ-7 מיליון רוסים נדבקו בקורונה מתחילת המגפה, ומספר הקורבנות הרשמי עומד על 195,041 בני אדם. אתמול דווח על 18,841 נדבקים חדשים ועל 792 קורבנות נוספים של הנגיף.