סגור

ארה"ב: ה-FDA אישר מתן זריקת בוסטר לבני 18 ומעלה

מינהל המזון והתרופות בארה"ב אישר מתן זריקה שלישית של חיסוני פייזר ומודרנה לכל האוכלוסיה הבוגרת. עד כה יכלו לקבל את הבוסטר בארה"ב רק בני 65 ומעלה ומי שנמצאים בסיכון גבוה

מינהל המזון והתרופות בארה"ב (FDA) אישר היום מתן זריקת בוסטר (שלישית) מחיסוני הקורונה של פייזר ומודרנה לכל האוכלוסייה הבוגרת (מעל גיל 18).


עד כה יכלו לקבל את זריקת הבוסטר רק בני 65 ומעלה שעברו שישה חודשים מאז השלימו שתי מנות; ובוגרים הנמצאים בסיכון גבוה לפיתוח מחלה קשה.
פייזר, שפיתחה את החיסון יחד עם ביונטק הגרמנית, ביקשה את אישור החירום בשבוע שעבר, בהתבסס על תוצאות הניסוי שלב 3 שערכה שבו לקחו חלק כ-10,000 משתתפים. הניסוי נמצא כי זריקת הבוסטר בטוחה, וכי שיעור היעילות שלה כנגד מחלת קוביד סימפטומטית עומד על 95%.
מודרנה ביקשה מה-FDA אישור חירום לבוסטר ביום רביעי.

1 צפייה בגלריה
אנתוני פאוצ'י יועץ קורונה הבית הלבן ארה"ב
אנתוני פאוצ'י יועץ קורונה הבית הלבן ארה"ב
אנתוני פאוצ'י יועץ הקורונה הבכיר לבית הלבן. הצביע על נתונים תומכים מישראל
(AP)

ד"א אנתוני פאוצ'י, יועץ הקורונה הבכיר של הבית הלבן, אמר ל-CNN כי נתונים מישראל הראו כי מקבלי זריקת הבוסטר מקרב בני 60 ומעלה, נוטים פחות לפתח תסמיני קורונה קשים לעומת מחוסנים שקיבלו שתי מנות בלבד.
"חיסוני הקורונה הוכחו כהגנה היעילה והטובה ביותר כנגד המחלה. אישור השימוש של זריקת בוסטר יחידה גם של החיסון של פייזר וגם של החיסון של מודרנה עבור בני 18 ומעלה יסייע להעניק הגנה מתמשכת כנגד קורונה, ויפחית את התוצאות הקשות שעלולות להיגרם מהמחלה כמו אשפוזים רבים ומוות", אמרה המנהלת בפועל של ה-FDA ד"ר ג'נט וודקוק.
ועדת הייעוץ של המרכזים לבקרת מחלות ומניעתן בארה"ב (CDC) תתכנס היום כדי לדון בנושא.