סגור

אסטרזניקה: יעילות של 77% בטיפול הנוגדנים נגד קורונה

החברה הבריטית-שוודית מסרה פרטים בנוגע לניסוי המתקדם שלה בטיפול, שעשוי להציע הגנה לאנשים שאינם מגיבים טוב לחיסונים; היא החברה הראשונה שמפרסמת תוצאות חיוביות בטיפול מסוג זה

טיפול הנוגדנים החדש של חברת אסטרזניקה הבריטית-שוודית עשוי להפחית את הסיכון לפתח תסמינים של קורונה ב-77%, כך על פי תוצאות ניסוי בשלב מתקדם, אשר מציבות את החברה על מסלול בו תוכל להציע הגנה לאנשים שאינם מגיבים טוב לחיסונים.


החברה מסרה אתמול ש-75% מהמשתתפים בניסוי בטיפול, שכולל שני סוגי נוגדנים שפותחו על ידי המרכז הרפואי האוניברסיטאי וונדרבילט, הם כאלו שסבלו מבעיות כרוניות, כולל כמה מהם שפיתחו תגובה חיסונית ירודה לחיסונים.

1 צפייה בגלריה
חיסון נגד קורונה ב ארה"ב
חיסון נגד קורונה ב ארה"ב
חיסון. רבים חוששים
(AFP)

טיפולים דומים שמבוצעים באמצעות "נוגדנים מונוקלונליים", שמחקים חלבונים שנמצאים במערכת חיסונית בריאה רגילה, מפותחים על ידי חברות רג'נרון, אלי לילי, וגלקסו סמית' קליין. אך אסטרזניקה היא הראשונה שמפרסמת תוצאות חיוביות של ניסוי בנוגדנים.
מן פנגלוס (Mene Pangalos), מנהל בחברה, אמר שתוצאות הניסוי התקבלו שלושה חודשים לאחר שהנוגדנים הוזרקו, והחוקרים יעקבו אחר המצב במשך 15 חודשים נוספים, בתקווה שהזריקה תתברר כבעלת תוקף לשנה לפחות. פנגלוס אמר גם שהסיכוי להתווספות הטיפול החדש לטווח המוצרים של אסטרזניקה לטיפול בקורונה יוכל להגדיל את הערך האסטרטגי של החיסון הקיים שלה Vaxzevria, אותו פיתחה במשותף עם אוניברסיטת אוקספורד.
"אף חברה אחרת לא סיפקה שתי מולקולות נגד הקורונה", כך לדברי פנגלוס.
עם זאת, על החדשות הטובות העיבה הודעה של החברה מאתמול (ו'), לפיה ניסוי בטיפול לטרשת (ALS), שפותח על ידי חברת אלקסיון, שנרכשה בשנה שעברה על ידי אסטרזניקה, הופסק בשלב מוקדם עקב חוסר יעילות.