$
שווקי חו"ל

עסקת ענק לאסטרזניקה: תרכוש את אלקסיון ב-39 מיליארד דולר

חברת התרופות הבריטית-שוודית, בין המובילות בתחום החיסונים לקורונה, תרכוש את החברה האמריקאית; לפי ההערכות, הרכישה החדשה תגביר את יכולותיה בתחומי האימונולוגיה והמחלות הנדירות

שירות כלכליסט 15:3912.12.20

ענקית התרופות הבריטית-שוודית אסטרזניקה תרכוש את חברת התרופות האמריקאית אלקסיון תמורת 39 מיליארד דולר, כך מסרה היום (שבת) אלקסיון בהודעה שפרסמה.

 

אסטרזניקה היא בין החברות המובילות בתחום החיסונים לקורונה, כשאת החיסון שלה היא מפתחת יחד עם אוניברסיטת אוקספורד, ולפי ההערכות הרכישה החדשה של אלקסיון, שמקום מושבה הוא בבוסטון, רק תגביר את יכולותיה בתחומי האימונולוגיה והמחלות הנדירות. 

 

 

 

עוד נודע כי בעלי המניות של אלקסיון יקבלו 60 דולר במזומן על כל מניה שתימכר, וכן 2.1243 מניות של אסטרזניקה שנסחרות בארה"ב.

 

החיסון של אסטרזניקה נמצא בבדיקה של רגולטורי בריאות אירופים ובריטים, ועשוי לקבל אישור לשימוש חירום בבריטניה תוך מספר שבועות - כך אמרו מדענים המעורבים בתהליך.

 

החברה פתחה באחד הניסיונות השאפתניים ביותר מבין חברות התרופות במערב לפיתוח והפצת חיסון, בהנחה שיתקבל עבורו אור ירוק, והעסקה עם אקסיון מהווה את אחת העסקאות הגדולות השנה בתעשיית התרופות. אסטרזניקה מסרה שאלקסיון תעזור להגדיל את נוכחותה בתחום האימונולוגיה, באמצעות יחידת המחלות הנדירות שלה שבסיסה בבוסטון.

 

מנהלי שתי החברות אישרו את הרכישה, שהם חוזים שתסוכם ברבעון השלישי של 2021. אסטרזניקה המציאה את עצמה מחדש לפני מספר שנים, כחברה שמתמחה בתרופות לסרטן, לאחר מספר שנים של התכווצות הכנסותיה בעקבות תחרות מצד תרופות גנריות של כמה מתרופותיה הנמכרות ביותר, לאחר שהפטנט עליהן פקע.

x