סגור

תובעת מדינת ניו יורק: המושל אנדרו קואומו הטריד כמה נשים ויצר "סביבת עבודה רעילה"

לפי ממצאי החקירה נגד קואומו, שמתנהלת זה מספר חודשים, הוא הטריד מספר עובדות מדינה ונשים נוספות - כך לדבריה של לטישיה ג'יימס במסיבת עיתונאים שקיימה היום. בדו"ח החקירה בן 165 העמודים שפרסמה נכתב גם שבמטהו של קואומו שררו הפחדה והתנכלות, ושהוא היווה סביבת עבודה עוינת עבור רבים מהעובדים

מושל מדינת ניו יורק, אנדרו קואומו, הטריד מינית לפחות 11 נשים, ונקם בעובדת לשעבר שהתלוננה באופן פומבי על התנהגותו, כך לפי דברים שפורסמו היום על ידי התובעת הכללית של המדינה, לטישיה ג'יימס. לפי ממצאי החקירה נגד קואומו, שמתנהלת זה מספר חודשים, הוא "הטריד כמה וכמה נשים, ובעשותו כך הפר חוקים פדרליים ומקומיים", אמרה ג'יימס במסיבת עיתונאים.
בדו"ח החקירה בן 165 העמודים, שמכיל ראיונות עם 179 עדים ועדות וסקירה של עשרות אלפי מסמכים, נכתב גם שבמטהו של קואומו שררו הפחדה והתנכלות, ושהוא היווה סביבת עבודה עוינת עבור רבים מהעובדים. קואומו הטריד מספר עובדות מדינה, חלקן ממשרדו, וגם נשים אחרות - כך לפי הדו"ח. הממצאים חושפים "תמונה מאוד ברורה ומטרידה", אמרה ג'יימס, שתיארה את משרדו של קואומו כ"מקום עבודה רעיל".
דברי התובעת הכללית מגיעים כשבועיים לאחר שקואומו תוחקר במשך 11 שעות על ידי חוקרים שנשכרו עבור משרדה של ג'יימס לשם כך. חקירת ההאשמות הרבות של נשים בהטרדה מינית על ידי קואומו החלה במרץ, לאחר שהלשכה המבצעת של המדינה נענתה בחיוב לבקשתה של ג'יימס לפתוח בה. מאוחר יותר באותו חודש קראו עשרות מחוקקים דמוקרטים לקואומו – כולל ראש עיריית ניו יורק ביל דה בלזיו – להתפטר מתפקיד המושל.
1 צפייה בגלריה
מושל מדינת ניו יורק אנדרו קואומו
מושל מדינת ניו יורק אנדרו קואומו
מושל מדינת ניו יורק אנדרו קואומו
(צילום: AP)
דובר אספת מדינת ניו יורק קארל היסטי, הדמוקרט, אישר במרץ פתיחת חקירת הדחה נגד קואומו עקב האשמות בהטרדה והאשמות נוספות, כולל טענה שעובדיו ניסו להסתיר או לשנות מידע לגבי מספר המתים מקורונה בבתי אבות במדינה. קואומו הגן על עצמו מול ההאשמות האלה, והתנצל על כך שגרם לנשים מסוימות לחוש לא בנוח, אך דחה את הקריאות להתפטר. "מעולם לא הטרדתי אף אחד, מעולם לא תקפתי אף אחד, מעולם לא התעללתי באף אחד. אני לא מתכוון להתפטר", אמר קואומו במרץ.