$
קורונה

בתי הקולנוע בניו יורק קיבלו אישור להיפתח - אך בתפוסה חלקית בלבד

מושל ניו יורק אנדרו קואומו הודיע שבתי הקולנוע בעיר יוכלו להיפתח במתכונת מוגבלת החל מיום שישי הבא, 5 במרץ. התנאים לפתיחה: 25% תפוסה בלבד, לא יותר מ-50 צופים בהקרנה, עטיית מסכות וישיבה במקומות מסומנים באולמות עם אוורור וסינון אוויר משופרים. גם אולמות ביליארד יורשו להיפתח באותו מועד

חדשות חוץ 18:2124.02.21

מושל ניו יורק אנדרו קואומו הודיע שבתי הקולנוע בעיר ניו יורק יוכלו להיפתח במתכונת מוגבלת החל מיום שישי הבא, 5 במרץ. זהו צעד נוסף לכיוון מראית עין של נורמליות, לאחר קרוב לשנה של התמודדות עם מגפת הקורונה.

 

 

בתי הקולנוע יורשו להיפתח במתכונת של 25% תפוסה, עם לא יותר מ-50 צופים להקרנה, כך אמר קואומו ביום שני. הצופים יחויבו לעטות מסכות ולשבת במקומות מסומנים, באולמות עם אוורור וסינון אוויר משופרים. בתי הקולנוע ייפתחו על רקע הירידה במספר הנדבקים והגברת מבצע החיסונים במדינה. במהלך סוף השבוע שיעור החיוביים בניו יורק ירד אל מתחת ל-3% בפעם הראשונה מאז 23 בנובמבר. בנוסף, יותר מ-12% מתושבי המדינה קיבלו מנת חיסון אחת לפחות, כך על פי מעקב של בלומברג.

 

"בעוד שיעור ההדבקה שלנו ממשיך לרדת ושיעור המתחסנים ממשיך לעלות, נמשיך לפתוח מחדש מגזרים שונים של כלכלת המדינה", אמר קואומו, שהודיע גם על תוכנית לאפשר חתונות ואירועים עם קייטרינג בחצי תפוסה, החל מאמצע מרץ, עם מקסימום של 150 אורחים.

 

בתי קולנוע ברחוב 42 בניו יורק בתי קולנוע ברחוב 42 בניו יורק צילום: בלומברג

 

המדינה הרחיבה את יכולת הבדיקות המהירות שלה בעודה מנסה לפתוח עסקים ולעורר את הכלכלה. "אירועי ריקוד טקסיים וחברתיים יורשו להתקיים תחת הנחיות נוקשות", כך נאמר בהנחיות חדשות שפורסמו. גם אולמות ביליארד יורשו להיפתח ב-5 במרץ, לאחר שעסקים מהתחום זכו בתביעה נגד המדינה, לדברי קואומו. הם יורשו להיפתח ב-35% תפוסה בעיר ניו יורק, וב-50% תפוסה בשאר המדינה.

 

מוקדם יותר החודש התיר קואומו למסעדות לאפשר ישיבה בפנים של סועדים, ב-35% תפוסה, כמו שעשתה מדינת ניו ג'רזי. השבוע יוכלו אוהדי ספורט להיכנס גם לאצטדיונים כדי לצפות במשחקים – לראשונה מאז מרץ 2020, אם כי ב-10% תפוסה בלבד בשלב זה.

x