סגור

אושרה להפקדה תוכנית ההתחדשות העירונית הראשונה בנס ציונה

התוכנית במתחם הטייסים בשכונת רמת בן צבי כוללת הריסה של 7 מבנים ישנים בני 3 קומות ובהם 120 יח"ד והקמה של 387 יח"ד שייבנו ב-9 מבנים בני 9-14 קומות. מדובר בתוכנית אחת מתוך שלוש המקודמות במתחם זה

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה מרכז החליטה להפקיד תוכנית להתחדשות עירונית במתחם הטייסים, בשכונת רמת בן צבי, בנס ציונה. התוכנית, שביוזמת הרשות המקומית וחברת הכשרת הישוב, כוללת הריסה של 7 מבנים ישנים בני 3 קומות ובהם 120 יח"ד והקמה של 387 יח"ד שייבנו ב-9 מבנים בני 9-14 קומות. בנוסף, התוכנית כוללת 500 מ"ר מסחר וכ-4,300 מ"ר מבני ציבור. התוכנית נערכה על ידי אדר' קיקה ברא"ז.
יש לציין כי התוכנית היא אחת מתוך שלוש, המקודמות במתחם זה, שבין הרחובות הטייסים, ששת הימים וההסתדרות. תת מתחם 3, שהתוכנית שלו, על שטח של 16 דונם, אושרה להפקדה, כולל כאמור הקמה של 387 יח"ד חדשות. שטח שני תתי המתחמים הנוספים ( 1 ו-2) הוא כ- 23 דונם וכולל 15 בניינים קיימים בהם 220 יח"ד במצב הנכנס. התוכנית החדשה של שני תת המתחמים מציעה 14 בניינים בגובה 8-13 קומות הכוללים 700 יח"ד חדשות.
1 צפייה בגלריה
התחדשות עירונית נס ציונה הדמיה
התחדשות עירונית נס ציונה הדמיה
התחדשות עירונית נס ציונה הדמיה
(קיקה ברא"ז אדריכלים ומתכננים ערים בע"מ)
לפי אתר הנדל"ן המקוון מדלן, המחיר הממוצע למ"ר בשכונת בן צבי הוא 21,511 שקל. בשנה האחרונה בוצעו בשכונה 30 עיסקאות. דירה בשטח של 96 מ"ר ברחוב הטייסים מוצעת למכירה ב-2.1 מיליון שקל. דירת 70 מ"ר ברחוב ההסתדרות מוצעת למכירה ב-1.95 מיליון שקל.
דניאל נמרודי, מנכ"ל הישוב החדש, מקבוצת הכשרת הישוב: "אנחנו מעדכנים היום על אבן דרך חשובה באחד מפרויקטי הדגל של הכשרת הישוב, הנמצאת בתנופת פיתוח אדירה עם אלפי יח"ד בשלבי קידום שונים. אנו נרגשים להיות החברה שמאשרת את פרויקט הפינוי- בינוי הראשון בעיר מזה שנים רבות. מודים לשותפנו לדרך, בהם ראש עיריית נס ציונה, מר שמואל בוקסר, ליו"ר התחדשות עירונית, גב' לנה פייפרמן והצוות על שיתוף הפעולה ההדוק, האדריכלים, עורכי הדין ממשרד גינדי כספי ודן קושניר שליוו את התהליך. יש לנו אמונה גדולה בפוטנציאל הגלום בעיר ונפעל לצאת לפועל בהקדם".
מתכנן מחוז מרכז במינהל התכנון, גיא קפלן: "חשיבות התכנונית של הפרויקט להתחדשות עירונית במרכז הוותיק של נס ציונה הינה משמעותית, ותרומתה לשדרוג האזור ובהעצמת זכויות הבניה תוך מתן דגש על השתלבות הבינוי החדש בסביבה העירונית הקיימת. מדגיש את מיקום המתחמים בקרבה למערך התחבורה הציבורית לרבות לתחנת המטרו ולשטחים למבני ציבור והפארק העירוני".