סגור

אשטרום תיכנס כשותפה של הפניקס ואקרו בפרויקט מתחם האלף בראשל"צ

אשטרום נכסים רכשה 22.5% מזכויות הבנייה בקמפוס המתוכנן ב-128 מיליון שקל; במקביל קבוצת אשטרום נבחרה לבצע את בניית הפרויקט תמורת למיליארד שקל

קבוצת אשטרום וחברת הבת שלה, אשטרום נכסים, חתמו על הסכם לשותפות ולהקמת קומפלקס ענק במתחם האלף בראשון לציון עם קבוצת הביטוח והפיננסים הפניקס ועם חברת אקרו נדל"ן.

3 צפייה בגלריה
הדמיית מתחם האלף אשטרום הפניקס ראשון לציון
הדמיית מתחם האלף אשטרום הפניקס ראשון לציון
הדמיית מתחם האלף בראשון לציון
(הדמיה: משה צור אדריכלים)
על פי ההסכם, אשטרום תרכוש כ-22.5% מזכויות הבנייה בפרויקט שהן כ-80 אלף מ"ר מתוך 355 אלף מ"ר בכל הפרויקט, ותמורת 128 מיליון שקל המשקפים לקרקע שווי של כ-570 מיליון שקל.
במקביל, חתמה קבוצת אשטרום עם הפניקס ואקרו על הסכם להקמת קומפלקס של 5 בנייני משרדים ומסחר, בשטח של כ-269 אלף מ"ר (עילי ותת קרקעי) מתוך השטח האמור. במסגרת זו, יוקמו 2 בניינים בשטח כולל של כ-50 אלף מ"ר לשימוש עצמי של קבוצת הפניקס, 3 בניינים נוספים בשטח של כ-129 אלף מ"ר, וכן כ-90 אלף מ"ר של שטחי חניה. על התכנון והאדריכלות אמון משרד משה צור אדריכלים. היקף העבודות הכולל שתבצע קבוצת אשטרום בפרויקט נאמד בכמיליארד שקל. היתר הבנייה צפוי להתקבל עד הרבעון השני 2022.
3 צפייה בגלריה
גיל גירון מנכ"ל אשטרום רמי נוסבאום יו"ר אשטרום
גיל גירון מנכ"ל אשטרום רמי נוסבאום יו"ר אשטרום
מימין: גיל גירון מנכ"ל אשטרום ורמי נוסבאום היו"ר
(צילום: ישראל הדרי)
לאחר השלמת ההקמה, תחזיק אשטרום נכסים בחלק האמור מהזכויות ב-3 הבניינים שאינם בשימושה של הפניקס, ושיושכרו לשוכרים שונים.
את הקרקע במתחם האלף רכשו הפניקס ואקרו בדצמבר 2019 במכרז שפרסמה עיריית ראשל"צ. מדובר בכ-60 דונם, מהם 13 דונם ישמשו כקמפוס המשרדים של הפניקס וייבנו עליהם כ-50 אלף מ"ר בשני מבנים. עבור הקרקע שילמו 2 החברות 338 מיליון שקל, כך שהעסקה הנוכחית משקפת עליית ערך בשיעור של כ-70%. שנה קודם לרכישת הקרקע השקיעה הפניקס בחברת אקרו נדל"ן כשרכשה 25% מהחברה לפי שווי של 450 מיליון שקל.
3 צפייה בגלריה
גיא פורת מנכ"ל הפניקס נדל"ן
גיא פורת מנכ"ל הפניקס נדל"ן
גיא פורת מנכ"ל הפניקס נדל"ן
(צילום: ענבל מרמרי)
מאז תחילת 2021 חלה עלייה משמעותית בביקוש למשרדים במיוחד בת"א, אך לביקוש זה השפעה גם על הערים שמסביב לת"א, וכרגע המחירים גם בערים שמסביב שומרים על יציבות. עם זאת, גם כעת יש חוסר ודאות לגבי הצורך במאות אלפי מ"ר של משרדים שצפויים להשתחרר אל השוק בשנים הקרובות בערים הסובבות את ת"א, וראשון לציון היא אחת הערים שבה היצע המשרדים צפוי להיות גדול במיוחד.
רמי נוסבאום, יו"ר דירקטוריון קבוצת אשטרום: "מתחם האלף יהיה אחד המתחמים המרכזיים והחשובים ביותר באזור גוש דן רבתי". גיא פורת, מנכ"ל הפניקס נדל"ן הוסיף: "החבירה לקבוצה כאשטרום כשותפה לצד הפניקס ואקרו נדל"ן, תאפשר לנהל ולבצע את הפרויקט בצורה אופטימלית לצד הצפת ערך להפניקס ולעמיתיה".
את קבוצת הפניקס ואקרו נדל"ן ייצגו עורכי הדין אביב פריאנטי ויעל בר שי ממשרד הרצוג פוקס נאמן.