$
שווקי חו"ל

אפל כבר לא החברה בעלת השווי הגדול בעולם - מי השיגה אותה?

אחרי שהגיעה לשווי של טריליון דולר, מניית ענקית הטכנולוגיה נפלה ב-25% בשבועות האחרונים לשווי של 746 מיליארד דולר ואיבדה את הבכורה

שירות כלכליסט 11:4124.11.18

בשנים האחרונות נוטה מניית אפל לעלות ולרדת בחדות מפעם לפעם בלי סיבה מיוחדת. בכל זאת, התנודתיות שמאפיינת את המניות בחודשים האחרונים היא חסרת תקדים, ולכן השקעה בענקית הטכנולוגיה אינה מומלצת לבעלי לב חלש. כך מדווח אתר BGR.

 

 

 

רק לפני פחות מארבעה חודשים המניה של אפל הייתה בשמיים. בתחילת אוגוסט המניה נסחרה במחיר של 207 דולר, ובכך הפכה לחברה הראשונה בהיסטוריה שטיפסה לשווי של טריליון דולר. המניה המשיכה וטיפסה לשיאים חדשים, כשלפני 7 שבועות כבר נסחרה במחיר הגבוה מ-231 דולר.

 

אולם היום המניה בצניחה חופשית. על רקע דיווחים על ירידה במכירות מכשירי האייפון XR והחלטתה של החברה להפסיק לדווח על מכירות האייפונים, המניה יורדת בחדות.

 

בסגירה בבורסות ניו יורק אתמול

 (ו') המניה נסחרה במחיר של 172.29 דולר – ירידה של יותר מ-25% בתוך שבועות מעטים. בעקבות זאת, מעמדה של אפל כחברה השווה טריליון דולר הפך להיות זיכרון רחוק.

מה דעתך על מניית APPLE:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

יתרה מכך, היא איבדה את התואר שלה כחברה בעלת השווי הגבוה בעולם. שווי השוק הנוכחי של אפל עומד על 746 מיליארד דולר, זאת בעוד ששווי השוק של מיקרוסופט עמד אמש על 753 מיליארד דולר. אם המניה תמשיך ליפול, גם שאר היריבות שלה כמו גוגל ואמזון יעקפו את שווי השוק שלה בימים ובשבועות הקרובים. כל זאת על אף שהרווחים של אפל גבוהים בהרבה משל שאר החברות ומכפיל הרווח שלה נמוך במיוחד.

 

אייפון XR אייפון XR צילום: Apple

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x