$
שווקי חו"ל

דיווח שוטף

נעילה שלילית בוול סטריט, הנפט צלל 7.7% - היום הגרוע שלו זה 3.5 שנים

מחיר הזהב השחור נקבע על 50.4 דולר לחבית, והנפט רשם את היום הגרוע ביותר שלו מאז יולי 2015. ברקע: חששות של המשקיעים מהאטה בצמיחה הגלובלית ומעלייה במלאי הנפט העולמי. המדדים המובילים בניו יורק ננעלו בירידות של עד 0.7% בתום יום מסחר מקוצר, S&P 500 נכנס לטריטוריית תיקון. בלטו במסחר: אקסון מוביל שירדה ב-2.7%, שברון שצנחה ב-3.3%, ורוקוול קולינס שזינקה ב-9.2%, על רקע האור הירוק שנתנו הסינים לעסקת רכישתה על ידי יונייטד טכנולוג'יס

שירות כלכליסט 20:5123.11.18
דיווח שוטף מהשווקים המובילים בעולם: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, אגרות החוב, ועדכוני האנליסטים

 

ניקיי  האנג סנג  שנגחאי

פוטסי  קאק  דאקס

דאו ג'ונס  נאסד"ק  S&P 500

 

20:30 - מחירי הנפט רשמו היום ירידות חדות, והזהב השחור השלים שבוע שביעי ברציפות של ירידות, על רקע החשש של המשקיעים מעודף מלאי בשוק. מחיר הנפט הגולמי מסוג WTI ננעל היום בירידה של 7.7% (4.2 דולר) ונקבע על 50.4 דולר לחבית. הנפט רשם את היום הגרוע ביותר שלו מאז יולי 2015.

 

20:00 - המדדים המובילים בניו יורק ננעלו בירידות, בתום יום מסחר מקוצר. דאו ג'ונס ו-S&P 500 ירדו ב-0.7%, נאסד"ק נחלש ב-0.5%. S&P 500 ננעל בטריטוריית תיקון, כלומר איבד יותר מ-10% מהשיא שרשם ב-20 בספטמבר. בלטו במסחר: מניית רוקוול קולינס שזינקה ב-9.2% ומניית יונייטד טכנולוג'יס שהוסיפה לערכה 2.6%, על רקע האור הירוק שנתן הממשל הסיני ומוציא את עסקת הענק לדרך; מניית אפל ירדה ב-2.5%, פייסבוק נחלשה ב-2.3%, טסלה איבדה מערכה 3.7%. בעקבות הירידה החדה במחיר הנפט היום נרשמו ירידות במניות האנרגיה: שברון ירדה ב-3.3%, ואקסון מוביל הפחיתה מערכה 2.7%.

 

מוקדם יותר מחיר הזהב ננעל בירידה של 0.4% ל-1,223.2 דולר לאונקיה. למרות הירידה היום, ננעלה המתכת היקרה בעלייה קלה בסיכום שבועי. 

 

19:00 - בורסות אירופה ננעלו הערב במגמה מעורבת: מדד דאקס הגרמני עלה ב-0.5%, פוטסי הבריטי ירד ב-0.1%, וקאק הצרפתי עלה ב-0.2%. מדד הבנצ'מארק הפן-אירופי Stoxx 600 עלה היום ב-0.4%.

 

18:10 - מגמה מעורבת נרשמת כעת בוול סטריט: דאו ג'ונס יורד ב-0.4%, S&P 500 מאבד מערכו 0.3%, ואילו נאסד"ק עולה ב-0.1%. בולטות במסחר בשעה זו: יצרנית מערכות האלקטרוניקה בתחום התעופה רוקוול קולינס עולה ב-9.4%, חברת השבבים AMD מתחזקת ב-4.2%, ופייסבוק יורדת ב-2%. חולשת הנפט, שמאבד מערכו כ-7%, באה לידי ביטוי גם בנפילה של מניות האנרגיה. מניית אקסון מוביל יורדת ב-3.3%, ומניית שברון צונחת ב-4%.

 

16:30 - ירידות שערים בפתיחת בוול סטריט ביום מסחר מקוצר שיסתיים ב-20:00 (שעון ישראל). המדדים המובילים מאבדים כעת 0.7% מערכם. תנודות יוצאות דופן נרשמות היום בחוזה על הנפט מסוג WTI שצולל ב-7% למתחת ל-51 דולר לחבית ורושם את רמתו הנמוכה זה יותר משנה. הירידה במחיר הזהב השחור נרשמת על רקע חששות מעלייה במלאי הנפט העולמי, והאטה בצמיחה הכלכלית הגלובלית. מחיר הנפט ירד בכ-20% מתחילת החודש, והזהב השחור רושם שבעה שבועות רצופים של ירידות.

 

קידוח נפט בטקסס בארה"ב קידוח נפט בטקסס בארה"ב צילום: גטי אימג'ס

 

14:45 - החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט מצביעים כי יום המסחר המקוצר שייגמר ב-20:00 שעון ישראל בשל חג ההודיה), צפוי להיפתח בירידות של עד 0.5%.

 

"יש תנודתיות גבוהה בשווקים בעקבות עלייה ברמת אי הוודאות מצד המשקיעים", אומר דניאל שיאו, אנליסט שווקים ב-DNA מרקטס. לדבריו, ישנם נושאים לא פתורים שעדיין לא ניתן לדעת כיצד הם יתפתחו, כמו מלחמת הסחר בין ארה"ב וסין. "בזמנים כאלו לא כדאי לעשות שינוי משמעותי בתיקי ההשקעות", הוא הוסיף.

 

בגזרת המניות בניו יורק בולטת חברת אורכייד מוצרי נייר (Orchids Paper Products ) הנסחרת בנאסד"ק. מנייתה מזנקת בכ-200% לאחר שדיווחה כי הצליחה להגדיל את קו האשראי שלה ב-6 מיליון דולר בעקבות הבנות עם נושיה. בנוסף דיווחה החברה כי זכתה להצעה "משמעותית" מלקוח חדש.

 

עוד חברה שבולטת לחיוב עם זינוק של למעלה מ-18% היא TSR שדיווחה כי קיבלה הצעת רכש מחברת QAR תעשיות במחיר של 6.25 דולרים למניה. וזאת לאחר שמנייתה ננעלה אמש ב-6 דולרים.

 

 

וול סטריט וול סטריט צילום: AP

 

 

13:30 - בבורסות אירופה נחלשות העליות - המדדים המרכזיים רושמים עליות של עד 0.2%.

 

 ממשלת ארה"ב יצאה בקמפיין המיועד לשכנע את חברות התקשורת המערביות להחרים את מוצרי וואווי, כך לפי דיווח של "הוול סטריט ג'ורנל". הרשויות האמריקאיות מנהלות מאבק בחברה הסינית מאז השנה שעברה בטענה שהיא מהווה מסווה לפעילות של הממשלה בבייג'ינג. בין ההאשמות שהעלו הבית הלבן והקונגרס בשנים האחרונות היו ריגול, ציתות והתנהלות עסקית לא חוקית.

 כיום רק ארה"ב מטילה חרם על פעילותה העסקית של החברה. אוסטרליה גם היא נמנעת מלרכוש מוואווי ציוד תשתיות תקשורת דור 5, אך מאפשרת מכירה של מוצרי התקשורת האחרים שלה.

 

 

10:30 - הבורסות באירופה נסחרות בעליות שערים. לונדון ופרנקפורט מוסיפות 0.3%, פריז מטפסת ב-0.2%.

 

כלכלת גרמניה התכווצה ב-0.2% ביולי-ספטמבר, לעומת שלושת החודשים שקדמו להם; הנתונים מאשרים את ההערכות הראשוניות שפורסמו לפני כעשרה ימים והצביעו על התכווצות בשיעור דומה. מדובר ברבעון השלילי הראשון של כלכלת גרמניה מאז תחילת 2015.

 

באסיה, הבורסה בנשגחאי ננעלה בירידה של 2.5%, מדד האנג סנג ירד ב-0.4%.

 

ג'יי.פי מורגן חתך את תחזית מחיר הנפט מסוג ברנט, וצופה כי הוא יעמוד על 73 דולר לחבית בממוצע ב-2019, לעומת 83.5 דולר בתחזית הקודמת.  בג'יי.פי מורגן צופים כי ב-2020 מחיר הנפט ימשיך לרדת, וחבית ברנט תיסחר במחיר של 64 דולר בממוצע. חבית ברנט נסחרת הבוקר סביב 63.45 דולר, ואילו חבית נפט מסוג WTI - סביב 54.6 דולר. 

 

בורסת פריז בורסת פריז צילום: בלומברג

 

 

 

09:00 - מרבית הבורסות באסיה נסחרות היום במגמה שלילית. ברקע למסחר: הפגישה המתוכננת בין נשיאי ארה"ב לסין בשבוע הבא, במסגרת פסגת ה-G20, שבמסגרתה צפויים לעסוק שני המנהיגים בנושאי סחר החוץ הבוערים.

 

עוד ברקע למסחר: הסערה בבריטניה בנושא הסכם הברקזיט. אתמול הגיעו האירופאים והבריטים להסכמות על הסדרת היחסים המדיניים ביניהם בעידן שלאחר הברקזיט - ההסכם טעון את אישורן של 27 המדינות החברות במועצה האירופית והן צפויות לאשרו ביום ראשון. יו"ר מפלגת הלייבור הבריטית, ג'רמי קורבין, אמר אתמול כי "ההסכם הוא עדות לכישלון המו"מ. מדובר בגרוע מכל העולמות - אין אמירה לגבי הכללים שייושמו, ואין ודאות לגבי העתיד". ראשת ממשלת בריטניה, תרזה מיי, אמרה כי ההסכם "ייצור אזור סחר חופשי עם האיחוד האירופי, בלי מכסים, תעריפים ומגבלות". לדבריו, ההסכם, הראשון מסוגו בעולם, יביא ליצירת משרות.

 

הפאונד, שהתחזקה אתמול ב-1% מול הדולר בעקבות הידיעות על ההסכם, נסחרת היום ביציבות.

 

הבורסה בשנגחאי, סין, יורדת ב-2.3%, מדד האנג סנג בהונג קונג מאבד 0.6%. הבורסה בטוקיו סגורה היום לרגל חג.

 

אמש לא התקיים מסחר בוול סטריט לרגל חג ההודיה.

 

בורסת שנגחאי בורסת שנגחאי צילום: בלומברג

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x