$
שווקי חו"ל

פייסבוק, אפל, אמזון, נטפליקס וגוגל מחקו 728 מיליארד דולר בחודש וחצי

במהלך תקופה זו, הייתה זו אפל שנפגעה בצורה הקשה ביותר. גם היום במסחר בניו יורק ממשיכות המניות לאבד גובה כאשר אפל נכנסת לשוק דובי

שירות כלכליסט 15:5020.11.18

חברות הטכנולוגיה הגדולות בארה"ב שוב רושמות יום שחור. קבוצת החברות המכונה FAANG – פייסבוק, אפל, אמזון, נטפליקסו גוגל – ממשיכות לרשום ירידות חדות במסחר כאשר היום (ג') אפל נכנסה לטריטוריה דובית.

 

 

 

מאז ה-3 באוקטובר - בו מניית אפל הגיעה לשיא של 232 דולר, שנתן לחברה כולה ערך של 1.16 טריליון דולר – איבדו חברות FAANG כ-728 מיליארד דולר מערכן הכולל. לשם השוואה מדובר בסכום הגבוה מהתמ"ג של סעודיה העומד על 684 מיליארד דולר על פי נתוני הבנק העולמי. השוואה זו היא אירונית כשלעצמה, בהינתן רצונה של הממלכה ליצור כעת עמק סיליקון משלה.

 

במהלך ששת שבועות אלה, הייתה זו אפל שנפגעה בצורה הקשה ביותר, ואשר על רקע החששות מהאטה במכירת האייפונים שלה איבדה 231.6 מיליארד דולר מערכה, שעומד כעת על 929 מיליארד - לפני המסחר היום.

 

מימין ג'ף בזוס וטים קוק מימין ג'ף בזוס וטים קוק צילום: גטי אימג'ס

 

אמזון היא הבאה בתור, עם מחיקה של 221 מיליארד דולר משווי השוק שלה, ואחריה גוגל שאיבדה 138 מיליארד דולר מערכה. פייסבוק שאחריה בדירוג המפוקפק הפסידה "רק" 90 מיליארד דולר, על רקע הביקורת על פרצות אבטחת המידע שלה, ההתערבות בבחירות 2016 בארה"ב, ואופן ניהול המשברים הללו על ידה. חברתו של מארק צוקרברג הגיע אתמול לשוויה הנמוך ביותר מאז ה-13 בפברואר 2017, והיא נמצאת בדרך לחודש הירידות השלישי ברציפות.

 

מה דעתך על מניית APPLE:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

בתחתית רשימת המפסידות נמצאת נטפליקס, שאיבדה בחודש וחצי האחרונים 48 מיליארד דולר מערכה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x