$
שוק ההון

היסטוריה בוול סטריט: אפל נגעה בשווי של טריליון דולר

ענקית הטכנולוגיה עולה ב-2.5%, והפכה לראשונה שמגיעה לשווי שוק זה; אנליסט: "השווי הנוכחי הוא עדות לחוזקה של הסביבה העסקית של אפל"

אמיר רוזנבאום 19:3102.08.18

היסטוריה בוול סטריט: ענקית הטכנולוגיה האמריקאית אפל עלתה היום (ה') ב-2.5% במהלך המסחר הרציף ונגעה בשווי שוק של טריליון דולר - הגבוה ביותר מאז ומעולם לחברה אמריקאית ציבורית, והראשונה שחוצה רף זה.

 

העלייה הנוכחית במניה, שמצטרפת לעלייה מצטברת של 36% מתחילת השנה, מגיעה לאחר שאפל פרסמה מוקדם יותר השבוע את הדוח הכספי לרבעון השני של 2018 - שהפתיע את האנליסטים לטובה. הכנסות החברה ברבעון שחלף עמדו על 53.3 מיליארד דולר. זאת, לעומת תחזיות אנליסטים שצפו לחברה הכנסות של 52.42 מיליארד דולר.

 

מדובר בעלייה של 17.4% לעומת הרבעון המקביל ב-2017. הרווח הנקי זינק ב-32.1% ל-11.52 מיליארד דולר. הרווח למניה עמד על 2.34 דולר, לעומת תחזיות אנליסטים שצפו רווח של 2.18 דולר למניה. ההכנסות ממכירות האייפון זינקו ב-20% ל-29.91 מיליארד דולר – עדות לביקוש חזק לאייפון X היקר יותר.

 

"אנחנו נרגשים לדווח על רבעון יוני הטוב ביותר של אפל אי-פעם והרבעון הרביעי ברציפות עם גידול דו-ספרתי בהכנסות", אמר השבוע מנכ"ל אפל, טים קוק. "לתוצאות הרבעוניות תרמו מכירות חזקות של האייפון, שירותים ומוצרים לבישים, ואנחנו מאוד נרגשים מהמוצרים והשירותים שנמצאים בקנה שלנו", סיכם קוק.

 

"השווי הנוכחי הוא עדות לחוזקה של הסביבה העסקית של אפל הפכה להיות במהלך העשורים האחרונים", אמר האנליסט דן אייבס מ-GBH Insights. אייבס מעריך כי העלייה הנוכחית לשווי ההיסטורי היא לא הסוף: "מדובר בשלב חדש של צמיחה ורווחיות".

 

מנכ"ל אפל טים קוק מנכ"ל אפל טים קוק צילום: רויטרס

בטל שלח
    לכל התגובות
    x