$
בורסת ת"א

שבועיים אחרי שהחלה החקירה הפלילית: בזק ממנה סמנכ"ל כספים חדש

קבוצת התקשורת בשליטתו של שאול אלוביץ' ממנה את רו"ח יהלי רוטנברג לתפקיד סמנכ"ל כספים ומנהל הכספים הראשי של הקבוצה; רוטנברג, שימש בחמש השנים האחרונות כסגן בכיר לחשב הכללי; ייכנס לתפקידו בבזק לאחר תקופת צינון

אביב גוטר 15:2302.07.17

בצל פרשת החקירה המנוהלת בימים אלה נגד חברת בזק החליט דירקטוריון החברה למנות את יהלי רוטנברג לתפקיד סמנכ"ל הכספים ומנהל הכספים הראשי של קבוצת בזק. דירקטוריון בזק אישר היום (א') את מינויו של רוטנברג אשר כיהן בחמש השנים האחרונות סגן בכיר לחשב הכללי וראש חטיבת המימון, האשראי והמידע הניהולי במשרד האוצר.

 

 

 
רוטנברג ייכנס לתפקידו בבזק לאחר תקופת צינון שאורכה טרם נקבע ותלויה בהחלטת נציבות שירות המדינה. ההערכות הן שתקופת הצינון תעמוד על כ-60 יום, ולאחר מכאן יוכל להיכנס באופן רשמי לתפקיד.

 

רוטנברג יחליף את סמנכ"ל הכספים הקודם אלון רווה, שכיהן בתפקיד במשך שמונה חודשים בלבד והתפטר לטובת תפקיד בכיר באחת מחברות הבת של שיכון ובינוי בחודש אפריל האחרון. מאז עזיבתו של רווה בזק התנהלה ללא סמנכ"ל כספים.

 

רוטנברג נכנס לבזק בתקופה מורכבת, שכן הרשות לניירות ערך מנהלת בימים אלו חקירה שבמרכזה עומדת עסקת בעלי העניין של בזק-yes-יורוקום שנחתמה בשנת 2015. לפני כשבועיים פתחה הרשות בחקירה נגד בעל השליטה שאול אלוביץ'

ונושאי משרה נוספים ב-yes. בין החשודים המרכזיים בפרשה גם מנכ"ל yes רון אילון וסמנכ"ל הכספים שלה מיכאל (מיקי) ניימן.

 

במסגרת החקירה נבדקים שני חשדות מרכזיים. החשד הראשון נוגע להליך שבמסגרתו אישר דירקטוריון בזק לרכוש את מלוא מניות yes שהוחזקו על יד חברת יורוקום של אלוביץ', בתמורה שהגיעה עד היום ללמעלה ממיליארד שקלים.

 

על פי החשד העסקה אושרה תוך שאלוביץ' נמצא בניגוד עניינים בין האינטרס שלו למכור את מניות yes בתמורה גבוהה, לבין האינטרס של בזק לשלם מחיר סביר על המניות.

 

רוטנברג (43) רו"ח בהכשרתו, היה בעבר החשבונאי הראשי באגף החשב הכללי והממונה על ניהול הסיכונים התפעוליים, וכן חשב במשרד החינוך. רוטנברג כיהן בין השנים 2014-2016 כדירקטור בנמל אשדוד.

 

בעקבות המינוי אמרה היום מנכ"לית בזק, סטלה הנדלר, "יהלי מביא לבזק את היכולות המקצועיות הנכונות בתקופה מאתגרת זו, בה החברה נדרשת לשמור על יציבות והמשך העבודה השוטפת. אני משוכנעת שהוא ידע לנווט היטב את חטיבת הכספים, כך שתמשיך להוות מרכיב מרכזי בהצלחת בזק״. 

יהלי רוטנברג יהלי רוטנברג

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x