$
משפט

ביהמ"ש: רשות ני"ע תגיש בתוך שבועיים חו"ד אם להמשיך בתביעה הנגזרת נגד בזק

הבקשה לתביעה נגזרת הוגשה ב-2015 ע"י גיל אמיד, בעל מניות מיעוט בבזק שטען כי עסקת yes היא לרעת בזק ונועדה להטיב בעיקר עם אלוביץ'. השופטת: "פעם היה נהוג ששופטים אומרים שהם לא קוראים עיתונים אבל אני לא יכולה להגיד את זה"

נעמי צורף וזוהר שחר לוי 12:0102.07.17

רשות ניירות ערך תעביר בתוך שבועיים חוות דעתה בנוגע להמשך קיום ההליכים בתביעה הנגזרת שהוגשה נגד בזק. כך פסקה הבוקר שופטת בית המשפט המחוזי בתל אביב רות רונן. הבקשה לתביעה נגזרת הוגשה ב-2015 ע"י גיל אמיד, בעל מניות מיעוט בבזק.

 

 

 

"פעם בעבר היה נהוג ששופטים אומרים שהם לא קוראים עיתונים אבל אני לא יכולה להגיד את זה", כך פתחה את הדיון השופטת רונן. "לכן, אני מבקשת לקבל את עמדת הצדדים בשאלה כיצד חקירת הרשות צריכה להשפיע על ההליך".

 

בא כוח התובע, עו"ד רונן עדיני: "זה באמת מצב יוצא דופן שההליך האזרחי מקדים את ההליך הפלילי. אנחנו בקשר עם רשות ני"ע, ביקשנו לקבל את מסמכי החקירה. כמובן שאין ציפייה לקבל כעת כשהחקירה בעיצומה אבל כמובן שיש לי ציפייה שבבוא העת נקבל".

 

מימין: עו"ד אפי שאשא ועו"ד רונן עדיני. מייצגים את התובע מימין: עו"ד אפי שאשא ועו"ד רונן עדיני. מייצגים את התובע צילום: אוראל כהן

 

 

השופטת רונן: "הם אמרו שיתנו לך חומרי חקירה לפני שההליך הפלילי ככל שהתקיים ימוצה?"

 

עו"ד עדיני: "כן. בוודאות נקבל. זו רק שאלה של עיתוי. כאשר יהיו החומרים אין ספק שזה יוכל לסייע לגבי התיק כולו עם מסמכים שנרצה לצרף עם תיקונים עם חלקים נוספים בעסקה שיתגלו. אנחנו כרגע ניזונים מהתקשורת ושם פורסם כי יש חשדות לפחות לגבי החלק השני בעסקה שכאשר הגשנו את בקשת לא ידענו על קיום החלק השני. לכן אני מבקש להשהות את ההליך".

 

בא כוח בזק, עו"ד דניאל אברבנל, לא התנגד לדחיית ההליכים: "אנחנו לא מקבלים דיווחים מהרשות לני"ע. הדבר היחיד שיש פורמלית הוא מסמך בו הרשות אומרת משהו לגבי החשדות וזה לכאורה לא נוגע במה שיש בתיק אבל אני לא יודע. אני מבין שההלכים יכולים לזהם אחד את השני אבל אם ההצעה היא להשהות ולהיות עם היד על הדופק אנחנו לא נתנגד".

 

עו"ד גיל אוריון. מייצג את שאול אלוביץ' עו"ד גיל אוריון. מייצג את שאול אלוביץ' צילום: אוראל כהן

 

 

בא כוחו של שאול אלוביץ', עו"ד ד"ר גיל אוריון: "בל נשכח מדובר כאן בעסקה שעברה ועדת ביקורת ודירקטוריון אסיפה כללית ברוב של למעלה מ-65% בעלי מניות שאינם בעלי עניין בעסקה, אין חולק שבזק חפצה בעסקה ואין חולק שבזק חפצה ב-100% מניות yes".

 

בא כוחם של הדירקטורים, עו"ד ניר כהן: "מבחינה משפטית לחקירה פלילית של רשות ני"ע אין ערך ראייתי".

 

השופטת רונן: "יש חקירה פלילית. היא בראשיתה ולא ברור למה היא תוביל ואם היא קשורה למה שאנו עוסקים בו כאן. ממה שאני קוראת בעיתונים ייתכן שיש אפשרות ואם בסופו של דבר יתקיים הליך פלילי יהיה בעייתי לנהל את ההליך האזרחי".

 

עו"ד ניר כהן, מייצג את הדירקטורים עו"ד ניר כהן, מייצג את הדירקטורים צילום: אוראל כהן

 

 

עו"ד עדיני: "אנחנו לא מצרפים קטעי עיתונות כראייה בתיק. מי שזיהם זה הלקוחות שלכם שזיהמו את העסקה, זה הזיהום היחד כאן. זו עסקה מושחתת".

 

הבקשה לתביעה נגזרת הוגשה כאמור לבית המשפט המחוזי בתל אביב על ידי גיל אמיד, בעל מניות מיעוט בבזק, במרץ 2015 והוערכה בהיקף של 502 מיליון שקל. התביעה הוגשה, בין היתר, נגד בזק, שאול אלוביץ' והדירקטורים בחברה שאישרו את העסקה שבה רכשה בזק את חלקה של יורוקום ב-yes.

 

בתביעה טען אמיד, באמצעות עוה"ד רונן עדיני ואפי שאשא ממשרד עדיני ברגר גבאי, כי מדובר בעסקה לרעת בזק ונועדה להטיב בעיקר עם אלוביץ'. התובע טען עוד כי לפי העסקה בזק תשלם מחר מופרז עבור yes, זאת בהתבסס על חוות דעת של מומחה כלכלי, ד"ר חיים לוי-קידר, שקבע כי שווי המניות ב-yes עומד על כ-200 מיליון שקל בלבד ולכן זה היה צריך להיות התשלום במזומן בעסקה בה נקבע מחיר גבוה בהרבה לרכישה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x