$
בורסת ת"א

הרווח הנקי של הבינלאומי ברבעון הראשון ירד בכ-12% ל-120 מיליון שקל

הרווח משקף תשואה להון של 7.2%, לעומת 8.5% אשתקד. הבנק רשם ברבעון רווח מימוני של 578 מיליון בהשוואה ל-620 מיליון שקל – ירידה של 6.8%

תומר ורון 12:3022.05.14

הרווח הנקי של קבוצת הבינלאומי הסתכם ברבעון הראשון של השנה ב-120 מיליון שקל בהשוואה ל-136 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד – ירידה של 11.8%. הרווח משקף תשואה להון של 7.2% בחישוב שנתי וזאת לעומת 8.5% בתקופה המקבילה אשתקד. 

עיקר הירידה מקורה בפגיעה ברווח המימוני. הבינלאומי רשם ברבעון הראשון של השנה רווח מימוני של 578 מיליון בהשוואה ל-620 מיליון שקל – ירידה של 6.8%. השחיקה ברווח המימוני מגיעה בעיקר מהשפעות ריבית: המדד השלילי שרשם ירידה של 0.7% ברבעון הראשון וריבית בנק ישראל שירדה במהלך השנה האחרונה ב-0.9% בממוצע, שחקו את המרווח של הבנק. בנוסף, שינויים בתקינות חשבונאיות שהיו משמעותיים בבנקים אחרים הורגשו בצורה מתונה יותר בבנק הבינלאומי מאחר ואלו נוגעים לתחום המשכנתאות, תחום בו הבנק הוא שחקן קטן.

 

המנכ"לית סמדר ברבר צדיק ורוני חזקיהו יו"ר הבינלאומי המנכ"לית סמדר ברבר צדיק ורוני חזקיהו יו"ר הבינלאומי

 

ירידה בהוצאות בגין הפסדי אשראי קיזזה מעט את השחיקה ברווח המימוני. הבנק רשם הפסדי אשראי בסך של 10 מיליון שקל וזאת בהשוואה ל-38 מיליון שקל בשנה שעברה (שכללו הפרשה קבוצתית של 24 מיליון שקל).

 

הבנק הבינלאומי, שנחשב לבנק השמרן ביותר במערכת, סיים את הרבעון הראשון עם שיעור הוצאות בגין הפסדי אשראי אפסי של 0.06%. בנוסף, גם עליה בהכנסה בעמלות בשיעור של 2.1% קיזזו עבור הבנק את הירידה ברווח.

 

"הבינלאומי ממשיכה להציג צמיחה בפעילות, בעיקר בתחומי שוק ההון וההשקעות, שהביאה לגידול בהכנסות מעמלות ולגידול ניכר בהיקף נכסי לקוחות הבנק", ציינה מנכ"לית הבנק, סמדר ברבר צדיק. "סביבת הריבית הנמוכה, המדד השלילי וכן השפעות חשבונאיות קיזזו באופן זמני, את השפעת הצמיחה בהקפי הפעילות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x