שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

דנקנר על בן משה: "מעולם לא פגשתי איש עסקים מצליח – שאף אחד לא מכיר"

דנקנר יוצא בדברים חריפים נגד המעורבים בהסדר אי.די.בי, בשורה של ציטוטים שהוא מעניק לכלי תקשורת; דנקנר על אדוארדו אלשטיין: "פתחתי בפניו את דלתות אי.די.בי ואת ביתי. כזה אני. נתתי בו את אמוני - הופתעתי והתאכזבתי"

גולן חזני 15:5116.12.13
מימין אדוארדו אלשטיין ומוטי בן משה מימין אדוארדו אלשטיין ומוטי בן משה צילום: אוראל כהן, אניה בוכמן

 

נוחי דנקנר יוצא בדברים חריפים נגד המעורבים בהסדר אי.די.בי, בשורה של ציטוטים שהוא מעניק לכלי תקשורת, על סף מה שנראה כהפסד שלו את השליטה באי.די.בי.

  

על מוטי בן משה:

את השם מוטי בן משה שמעתי לראשונה מפיו של המשקיף מטעם בית המשפט חגי אולמן. זה היה בחודש יוני השנה. אולמן ביקש שאפגש עם משקיע שמעוניין לחבור אליי, אדם בשם מוטי בן משה. זמן קצר לאחר מכן נמסר לנו על ידי אנשי בן משה, כי למוטי יש שותפים, ושיש קבוצה שעומדת מאחורי בן משה. העברתי את כל המידע הזה לחגי אולמן, אבל אני באמת לא יודע איזה שימוש הוא עשה בו.

 

אין לי שום דבר אישי נגד מוטי בן משה אבל בכל שנותיי בעולם העסקים, ובוודאי בעשר השנים שבהן אני מוביל את אי.די.בי, מעולם לא נפגשתי עם איש עסקים כביכול כל כך מצליח – שאף אחד לא מכיר אותו. לא בישראל, לא בגרמניה, לא בבנקים, לא בגופים המוסדיים, לא בגופי הרגולציה. אני מרגיש לגביו שרב הנסתר על הגלוי.  
אני משוכנע שאי אפשר להכריע בתיק אי.די.בי מבלי שיהיה גילוי מלא לגבי מוטי בן משה ובמיוחד לגבי מקורותיו הכספיים וזהות בעלי השליטה והנהנים מעסקיו. אני חייב לציין שבימים האחרונים זורם אלינו מידע מאוד מטריד בהקשר הזה. ברור לי שהנושים של אי.די.בי אחזקות בסה"כ רוצים לקבל את כספם, זה לא מתפקידם לפענח את המסתורין סביב בן משה. רשויות המדינה, הרגולטורים ובעלי התפקיד מטעם בית המשפט הם אלה שצריכים להיות מודאגים. צריך לזכור שלא מדובר פה במשחק ילדים. מדובר בשליטה על כלל ביטוח, סלקום, שופרסל, נכסים ובניין, חברות שמנהלות כספי ציבור בהיקף של מיליארדי שקלים רבים ומעסיקות עשרות אלפי עובדים.

 

על אדוארדו אלשטיין:

הכוונות של אדוארדו אלשטיין כלפיי היו טובות וגם שלי כלפיו. פתחתי בפניו את דלתות אי.די.בי ואת דלתות הבית שלי. כזה אני. נתתי בו את אמוני. הופתעתי והתאכזבתי כאשר הוא החליט לנצל בצורה צינית את האמון שלי, ואת המצב המורכב שבו נמצאתי באי די בי אחזקות, כדי לפתוח ולשנות שוב ושוב את ההסכמות בינינו עד שלבסוף הגיש הצעה מתחרה ואף חבר לבן משה. כנראה כך עושים עסקים בארגנטינה. לא אצלי.

 

אתה יודע, בלילה לפני שהוא פתח את ההסכם בינינו בפעם האחרונה, ישבנו ואכלנו ארוחת ערב באווירה חמה וחברית. הוא לא הזכיר אפילו לא ברמז או במילה את הנושא הזה. בדיעבד ברור לי שבאותם רגעים המהלך שלו לנסות ולהשתלט על אי די בי היה כבר סגור ומתוכנן היטב.

 

נוחי דנקנר נוחי דנקנר צילום: אוראל כהן
מה דעתך על מניית סלקום:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

על חלופת הפירוק:

קראתי באחד העיתונים שאני בעד חלופת פירוק. זה לא נכון. חלופת הפירוק טובה רק במקרה שבו היא מעניקה לנושים יותר מאשר הצעת החברה. במקרה של אי די בי המצב הפוך לחלוטין. הצעת החברה נותנת תזרים מידי של מעל מיליארד שקלים, כסף חדש שבא מחוץ למערכת לצורך החזר לנושים והזרמה לאי די בי פיתוח. זה בוודאי עדיף על פירוק.

 

על תוצאות ההצבעות:

צריך לזכור שלפני כשלושה שבועות התקיימו הצבעות חוקיות, שבהן עמדנו לנצח ברוב מוחץ. זה היה ברור לכולם. לאחר ארבעה ימי הצבעה, שעות ספורות לפני תום ההצבעות, אלשטיין ובן משה הצליחו לעצור את ההליך. אנחנו פעלנו לכל אורך הדרך לפי הנחיות בית המשפט. אלשטיין ובן משה, לאחר שהבינו שהם עומדים לספוג תבוסה בהצבעות, לקחו את החוק לידיים וביזו את בית המשפט באסיפת מחזיקי האג"ח.

 

גם בסיבוב השני של ההצבעות עמדנו לנצח לאחר שגיבשנו קבוצת משקיעים חזקה ומגוונת, עם כיסים עמוקים בארץ ובחו"ל, בראשות אלכסנדר גרנובסקי, האחים נקש, איש העסקים דניאל חוסידמן, משפחת נוימן וקבוצת נץ. אלא שאז, בעיצומן של ההצבעות, הגיע המכתב של אבי ליכט – ובעקבותיו מודעות מסולפות שפרסמו בנושא זה בעיתונים אלשטיין ובן משה – והחל סחף של מצביעים שתמכו באנו אל הצד השני. למרות זאת, כאשר ייפסלו הקולות הנגועים, הם לא הגיעו ל-75 אחוז הדרושים. לעומת זאת, ההצעה שלנו זכתה בשאלה השנייה, שבה נשאלו הנושים האם הם מוכנים להצביע בעד ההצעה שלנו אם היא תשיג רוב של פחות מ- 75%, קיבלנו שיעור תמיכה גבוה בהרבה משלהם - 87%.

 

על טעויות העבר:

אין ספק שהיו מהלכים עסקיים שהובלתי באי.די.בי, ואשר התבררו בדיעבד כטעויות, לצד הרבה מהלכים עסקיים מוצלחים. חשוב לי שהציבור יידע, שהנפגע העיקרי ממה שקרה, הוא אני עצמי, משום שכל השנים האמנתי באי.די.בי והשקעתי את כל כספי ברכישת עוד ועוד מניות של הקבוצה. צריך גם לזכור שבשער שנותיי באי.די.בי החברות הנמנות על הקבוצה שילמו ריבית על אג"ח והלוואות בהיקף של עשרות מיליארדי שקלים ותמיד עמדו בכל התחייבויותיהן.

 

גם בימים מאתגרים אלה, בעיצומו של ההליך לגיבוש הסדר חוב באי די בי אחזקות, אנו ממשיכים להגיע להישגים עסקיים מרשימים לכל הדעות: העסקה למכירת כלל ביטוח שאני שוקד על השלמתה, השבוע נפגשתי כאן עם הרוכשים הסינים; העסקה המרשימה למכירת גיוון אימג'ינג; מיזוג כור-דסק"ש שזכה השבוע למחמאות בבית המשפט; והרשימה עוד ארוכה. אני חושב שבזכות הניהול וההובלה שלנו, למרות התקופה שהיא כל כך מאתגרת עבורי, ההחזר על החוב כלפי נושי אי.די.בי אחזקות טיפס מכ-20 אגורות ללפחות 70 אגורות, ואני מאמין שאם ההצעה שלנו תיזכה - הריקאברי יהיה בסופו של דבר מלא.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x