שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

אי.די.בי: "מבנה החברות של בן משה עלול לשמש להלבנת הון"

כך בדו"ח בר לב שהגישה החברה לבית המשפט; אקסטרה: "הקבוצה מביעה חמלה על כותב הדו"ח ועל מזמינו דנקנר. הוצאת דיבה כזו במסווה של 'דוח' עלולה להעיד על אובדן עשתונות מוחלט"

גולן חזני 00:2416.12.13

בערב שלאחר הדיון בבית המשפט, שהסתיים ללא הכרעה, שולפת אי.די.בי את "נשק יום הדין" מבחינתה - דו"ח חדש של רו"ח יהודה בר לב נגד מוטי בן משה, הבעלים של קבוצת אקסטרה.

 

בר לב מציין בדו"ח שהוגש לבית המשפט המחוזי לפני שעה קלה, כי מבנה החברות שבבעלות בן משה משתרע על מדינות שונות, בהן כאלה הנחשבות למקלטי מס - איי הבתולה, בריטניה, שוויץ, גרמניה, קפריסין, לוקסמבורג וישראל. לדבריו,  "מבנה החברות יכול להצביע על תכנון מס אגרסיבי במיוחד או תשתית לטשטוש זהות בעלי השליטה. בנוסף, במקרים קיצוניים, מבנה מעין זה יכול לשמש תשתית לביצוע פעולות של הלבנת הון". 

 

נוחי דנקנר (מאחורה) ומוטי בן משה (קדימה משמאל) בדיון בבית המשפט נוחי דנקנר (מאחורה) ומוטי בן משה (קדימה משמאל) בדיון בבית המשפט צילום: אוראל כהן

 

בדו"ח עולים גם חשדות לכאורה לפעילות של הוצאת רווחים מחברת אקסטרה אנרג'י החייבת במס בגרמניה, למקלט מס בקפריסין בדמותה של חברת EETP. שתי החברות הן בבעלות בן משה.

 

בר לב טוען עוד כי רווחי אקסטרה אינם מותירים לחברה יכולת להשקיע כספים בהיקפים שהתחייבה להשקיע באי.די.בי.

 

לפני כשבוע הצביעו נושי אי.די.בי, ברוב גדול, בעד הצעת ההסדר של אלשטיין-אקסטרה, ודחו את זו של קבוצת גרנובסקי-דנקנר. השלכות הדו"ח של בר לב על עתיד אי.די.בי אינן ברורות - והשופט איתן אורנשטיין יידרש להן בבוקר.

 

מקבוצת אקסטרה נמסר בתגובה, "הקבוצה מביעה חמלה - הן על כותב הדו"ח 'המומחה' בר לב והן על מזמינו, דנקנר, כאחד. במקרה קיצון - כלשונו של הדו"ח, עלולה הוצאת דיבה כזו – במסווה של 'דוח', להעיד על אובדן עשתונות מוחלט, תפיסת מציאות מעוותת ורדיפת בצע המעוורת כל אינטגריטי מקצועי".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x