שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

נעילה שלילית בבורסה של ת"א; כיל ירדה ב-3%, בבילון ב-4%

מדד ת"א 100 השיל 0.3%; כיל דיווחה הבוקר על צניחה בהכנסות וברווח הנקי. סלקום עלתה ב-4.6% על רקע ניהול מגעים ראשוניים עם פלאפון על שיתוף רשתות. בבילון הודיעה על פיטורי 30% מהעובדים

מיקי גרינפלד 17:3213.11.13

המסחר בבורסה של תל אביב ננעל היום (ד') בירידות, כשברקע הירידות בוול סטריט ובמהלך היום בשווקים הבינלאומיים. מחזור המסחר הסתכם ב-952 מיליון שקל.

 

מדדי מניות

ת"א 25  ת"א 100 בנקים ביומד תקשורת נפט וגז נדל"ן 15  

 

מדדי אג"ח

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60

 

רשות המסים מסכמת את חוק הרווחים הכלואים בהצלחה. על פי נתוני הרשות 421 חברות בחרו להיכנס לחוק ושילמו מס בהיקף של 4.387 מיליארד שקל - 45% יותר מיעד הגבייה שעמד על 3 מיליארד שקל. במסגרת המהלך כולו שוחררו רווחים בהיקף כולל של כ-60 מיליארד שקל, כ-87% מהם מתייחסים ל-7 חברות גדולות.

ברקליס בתחזית אופטימית לשנת 2014: הבנק השוויצרי פרסם אתמול תחזית לפיה התשואה הממוצעת על המניות בשווקים הבינלאומיים תגיע לשיעור של 14%, כשחלק גדול משווי החברות עדיין מתומחר בחסר. בחלוקה גיאוגרפית, מנבאים בברקליס פריצה של השווקים המתפתחים ושל הבורסות באירופה, ללא אנגליה. "השווי שמוענק לחברות הוא נמוך מדי, ואנו צופים שנוי כיוון בשני האזורים הללו", אומרים בברקליס, המספקים תחזית גבוהה במיוחד לתשואה של 24% באירופה ושל 22% בשווקים המתפתחים ב-2014. 

 

התחזית לשוק האנגלי הרבה פחות נלהבת, עם צפי לתשואה של 13%, על רקע גידול של 17% ברווחי החברות. השוק בארה"ב, על פי ברקליס, מתומחר ברמה גבוהה. בהתאם, הצפי לתשואה אינו גבוה: "למרות עמדתנו לגבי השוק האמריקאי, שבו השווי הניתן לחברות גבוה מאד ובלתי אטרקטיבי, אנו מאמינים כי גידול של 9% ברווחים יתרום לתשואה שנתית של 10% על מניות ה-S&P 500", אומרים בברקליס.

 

בורסת תל אביב בורסת תל אביב צילום: תומי הרפז

 

שוק האג"ח

מעלות העלתה את דירוגה של אי.די.או גרופ מרמת-A לרמת A. על פי ההסבר שסיפקה מעלות בהודעת העדכון, "החברה השלימה את עסקת הרכישה של פורטפוליו הנכסים המניבים של קרן Stenham Property (סטנהם) בברלין, גרמניה. להערכתנו, השלמת הרכישה כאמור תשפיע לחיוב הן על הפרופיל העסקי והן על הפרופיל הפיננסי של החברה כבר בטווח הקרוב". אי.די.או עוסקת בנכסים מניבים בגרמניה, ולאחר עסקת סטנהם היא מצויה בשליטה משותפת של שיכון ובינויוסטנהם.

 

מירלנד שבשליטת כלכלית ירושליםרשמה ברבעון השלישי הכנסות של כ-22.4 מיליון דולר, בהשוואה להכנסות של 9.7 מיליון דולר ברבעון המקביל, גידול של כ- 131%. הפסדי החברה הסתכמו בכ-3.4 מיליון דולר, לעומת ההפסד של כ- 6.6 מיליון דולר אשתקד.

מה דעתך על מניית שיכון ובינוי:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

מידרוג אישרה מחדש דירוג Baa1 לאגרות החוב שהנפיקה קרגל, תוך שינוי אופק הדירוג משלילי ליציב. מידרוג מנמקת את שינוי אופק הדירוג ב"שיפור בפרמטרים הפיננסיים של החברה, הן במגזר הקרטון הגלי והן במגזר האריזות הגמישות. החברה מציגה שיפור ברווחיות התפעולית הן כתוצאה מעלייה במרווחים והן כתוצאה מהתייעלות בהוצאות השכר".

 

חברת אביב ארלון שבשליטת דורון אביב, דפנה הרלב, איל לב ארי ויפתח אלוני, השלימה אתמול מכרז מוסדי בקשר עם הנפקת אגרות חוב (סדרה ד'). במכרז נרשמו בקושי יתר בשיעור של כמעט פי שניים מהכמות המוצעת בריבית של 6.05%. שיעור הריבית הסופי ייקבע במסגרת המכרז לציבור שצפוי להיערך מחר, יום 13 בנובמבר 2013.

 

מניות במרכז

כילדיווחה היום על תוצאות מאכזבות לרבעון השלישי על רקע הטלטלה בשוק האשלג העולמי: הכנסות החברה הסתכמו ב-1.45 מיליארד דולר, מול הכנסות של 1.76 מיליארד דולר ברבעון המקביל. בשורה התחתונה של הרווח הנקי התוצאה עוד יותר קשה - צניחה של 50% ל-196 מיליון דולר ברווח נקי ברבעון השלישי של 2013. בנוסף הודיעה דירקטוריון כיל על היערכות לקראת רישום של מניות החברה בבורסה בינלאומית גדולה בחו"ל שיאפשר גמישות לביצוע רכישות בעתיד. "דירקטוריון החברה הנחה אתמול את ההנהלה להיערך לרישום כפול של מניותיה בבורסה בניו יורק", נכתב בדו"ח. גלעד אלפר אנליסט בכיר במאקסלנס, התייחס להודעה זו של כיל ואמר: "מדובר פה במהלך דרמטי לבורסה שלנו. כיל למעשה עושה צעד ראשון במסע ליציאה מהארץ, במה שנבע מהתעללות מצידה של המדינה".

 

האנליסטית מיכל אלשייך מלידר שוקי הון אומרת היום בתגובה לדוחות כי התוצאות החלשות היו צפויות. "הדוחות היו חלשים כצפוי ושיקפו האטה בכל המגזרים, מלבד מגזר מוצרי תכלית. אנו מעריכים כי החולשה בפעילויות, בעיקר במגזר האשלג, תמשיך גם בטווח הקרוב. בטווח הארוך ייתכן שיפור במגזר האשלג, אך עדיין שוררת אי-וודאות רבה, הן בענף והן בנוגע להשלכות וועדת ששינסקי 2. אנו מותירים את המלצתנו על תשואת שוק, במחיר יעד של 29 ש'", אמרה אלשייך.

   

חברת התעופה אל על הציגה הבוקר תוצאות שיא לרבעון השלישי. הכנסותיה של אל על ברבעון הסתכמו ב-643 מליון דולר, בהשוואה להכנסות של 605 מיליון דולר ברבעון המקביל - גידול של כ-6.2%. בשורה התחתונה טיפס הרווח הנקי של החברה ברבעון השלישי ב-54% ל-57 מיליון דולר, מול רווח של 37 מיליון דולר ברבעון המקבל. הרווח התפעולי ברבעון המדווח הסתכם ב-75 מיליון דולר, כ-11.5% מהמחזור, מול רווח תפעולי של 63 מיליון דולר ו-10.4% מהמחזור ברבעון המקביל.

 

שבוע לאחר ההודעה על פרישתה בשנה הבאה של דיתה ברוניצקי מניהול החברה, מדווחת היום אורמתעל תוצאות הרבעון השלישי: הכנסות החברה הסתכמו ב-130.7 מיליון דולר לעומת 136.1 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. הירידה הקלה מיוחסת על ידי אורמת לירידה בהכנסות ממכירות מוצרים, שקוזזה בחלקה מגידול של כ-9.3% בהכנסות ממכירות חשמל. הרווח הנקי זינק ל-12.6 מיליון דולר לעומת 2.2 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד.  

 

בבילון החלה בהליך של זימון עובדים לשימוע, לקראת מהלך של פיטורים. החברה מסרה כי היא צפויה לפטר כ-40-50 מתוך 150 עובדיה - כ-30% ממצבת העובדים. בבילון מבצעת את הליך הפיטורים על רקע ההרעה בענף סרגלי הכלים וביטול החוזה של החברה מול גוגל, כשברקע גם תהליך ניקוי השותפים שעושה החברה בשותפי החיפוש שלה. מניית בבילון זינקה בבורסה בימים האחרונים, אז הודעת יאהו על המשך ההתקשרות בין החברות וחילופי המנכ"ל

 

פחות משבוע אחרי ש־HOT mobile ופרטנר הכריזו על חתימת חוזה לאיחוד הרשתות שלהן, גם סלקום ופלאפון מנהלות משא ומתן ראשוני במטרה להגיע להסכם על שיתוף רשתות והקמה משותפת של רשת דור רביעי (LTE). סלקוםפרסמה אתמול דוח רבעוני מעודד: למרות התחרות האגרסיבית, מצבת לקוחות הסלולר של החברה דווקא עלתה ב-5,000 מנויים נטו ברבעון השלישי, לעומת אובדן של 15 אלף לקוחות ברבעון השני. ההכנסה החודשית הממוצעת מלקוח עמדה על 79.6 שקל – ירידה קלה מאוד לעומת 79.7 שקל. ההכנסות הכוללות של קבוצת סלקום לרבעון השלישי של 2013 עמדו על 1.22 מיליארד שקל, ירידה של 2.5% בהשוואה לרבעון השני של השנה.

 

גילת שירותי לוויןדיווחה היום על ביטול עסקת מכירת ספייסנט, אותה התכוונה למכור תמורת ל-16 מיליון דולר. עם פרסום דו"חות הרבעון השלישי, הורידה גילת את תחזיותיה לשנת 2013 פעם נוספת, אחרי שהיא כבר הורידה אותן בחודש אוגוסט האחרון. גילת צופה כעת הכנסות של 310 מיליון דולר לעומת תחזית קודמת להכנסות של 345-355 מיליון דולר.  

 

נייר חדרה צנחה אתמול ב-7.5% בעקבות פרסום תוצאותיה לרבעון השלישי: החברה רשמה הכנסות של 444 מיליון שקל, קיטון של 8.7% לעומת הכנסות של 487 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.בשורה התחתונה דיווחה החברה על הפסד של 61.5 מיליון שקל, גידול עצום בהשוואה להפסד של 6.8 מיליון שקל שרשמה ברבעון המקביל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x