$
חדשות התקשורת

איחוד סלולרי: פרטנר ו-HOT מובייל יקימו רשת דור רביעי משותפת

במסגרת שותפות מוגבלת ל-15 שנה יקימו ביחד שתי החברות רשת LTE לאחר שיוקצו התדרים. ההסכם מגיע בהמשך למדיניות שמקדם בימים אלו שר התקשורת גלעד ארדן בנושא שיתוף רשתות במגמה לצמצם ככל שניתן את מספרם של האתרים הסלולריים. ההסכם עדיין דורש אישור משרד התקשורת והממונה על הגבלים עסקיים

אופיר דור 12:0908.11.13

החברות HOT מובייל ופרטנר הודיעו היום (ו') על חתימת הסכם שיתוף רשתות ביניהן. מדובר בהסכם שיתוף רשתות אקטיבי למשך 15 שנה, שבמסגרתו יקימו שתי החברות ביחד רשת סלולר מדור רביעי (LTE).

 

ההסכם עדיין דורש את אישור הגורמים הרגולטוריים - משרד התקשורת והממונה על הגבלים עסקיים. ההסכם בין שתי החברות אמור לכלול גם שיתוף פעולה ברשת הדור השלישי, כש-HOT אמורה להתארח על הרשת של פרטנר במקומות שאין לה כיסוי עצמאי.

 

מנכ"ל HOT הרצל עוזר מנכ"ל HOT הרצל עוזר צילום: אלי דסה

 

במסגרת ההסכם תשלם HOT סכום חד פעמי לפרטנר שיועבר עד תחילת 2017. לאחר מכן יישא כל צד במחצית מההשקעות ההוניות הדרושות לשם הקמת האתרים ברשת המשותפת בהתאם לנוסחה שגובשה בין החברות. שתי החברות תמשכנה להתחרות ויפעילו ליבת רשת נפרדת וימשיכו לספק שירותי תקשורת סלולרית נפרדים, כמו שירות לקוחות, שירותי ערך מוסף, שיווק ומכירה.

 

המטרה: לצמצם את האתרים הסלולריים

 

ההסכם מגיע בהמשך למדיניות שמקדם בימים אלו שר התקשורת גלעד ארדן בנושא שיתוף רשתות במגמה לצמצם ככל שניתן את מספרם של האתרים הסלולריים. ארדן אמר כי בכוונתו לפרסם מכרז לחלוקת תדרים לרשתות דור רביעי בסלולר רק לאחר שיוסדר הנושא של שיתוף אתרים.

 

השותפות מבוססת על מודל של שיתוף רשתות אקטיבי, הכולל שיתוף אנטנות ותדרים, ומאפשר ניצול אופטימלי של הספקטרום. HOT ופרטנר יקימו שותפות מוגבלת, אשר תחזיק, תפתח ותתפעל רשת תקשורת סלולרית מתקדמת אחת עבור שתי החברות, ואשר כל צד יחזיק במחצית מהזכויות בה.

 

שר התקשורת גלעד ארדן שר התקשורת גלעד ארדן צילום: נמרוד גליקמן

 

HOT מובייל מתארחת כיום על רשת הדור השלישי של פלאפון, כהשלמה לרשת שהיא בונה בימים אלו. לכן הצעד הטבעי היה ששתי החברות ישתפו פעולה גם בדור הרביעי, אלא שכאן מבצעת HOT שינוי כיוון ועוברת לשתף פעולה עם פרטנר.

 

מפלאפון נמסר בתגובה כי "לפלאפון ול-HOT יש הסכם נדידה פנים ארצי בבלעדיות עד סוף 2014 ואנו צופים ש-HOT יכבדו את ההסכם"

מה דעתך על מניית פרטנר:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

חברת פרטנר סבלה בשנה האחרונה מהעובדה שהיא אינה מארחת שום מפעיל מהותי על הרשת שלה (לא HOT מובייל ולא גולן טלקום), והדבר פגע בהכנסות שלה. כתוצאה מכך היתה פרטנר אקטיבית יותר בניסיון להגיע לשיתופי פעולה עם חברות נוספות.

 

ארדן מיהר לברך על ההסכם ואמר כי "הוא יביא לצמצום בכמות האנטנות ברחבי המדינה. אין הצדקה במדינה קטנה כישראל לפריסת חמש רשתות סלולריות עצמאיות. יחד עם קידום תשתיות התקשורת בישראל יש לשקול גם שיקולים נוספים הנוגעים לאיכות חיי האזרחים ולאופי המרחב הציבורי. הסכם השיתוף יקדם את התחרות בצורה המיטבית ויאפשר ניצול מלא של הספקטרום וחסכון כספי, ממנו ייהנו הצרכנים"

 

פרטנר יוצגה על ידי עו"ד רולי קלינגר מהחברה ועוה"ד אריה לאמעי ואורי רהט ממשרד למאעאי סידר רהט. HOT mobile יוצגה על ידי עו"ד קרן טוהר מהחברה ועוה"ד אמיר זולטי ואיל נייגר ממשרד Yingke חיאט זולטי נייגר.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x