בורסת ת"א

סוף עידן: דיתה ברוניצקי פורשת מניהול אורמת; תמונה ליו"ר החברה

ברוניצקי תפרוש מתפקידי המנכ"ל באורמת תעשיות ובאורמת טכנולוגיות ב-30 ביוני 2014, ותמונה ליו"ר דירקטוריון אורמת תעשיות. בנה יורם ברוניצקי יסיים את תפקידו כמנהל תפעול ראשי בחברה וימונה ליו"ר אורמת טכנולוגיות

כתב כלכליסט 01:5006.11.13

שנה וחצי לאחר השלמת עסקת הרכישה של אורמתבידי קרן פימי, ישי דוידי מוביל חילופי גברי באורמת.

 

החברת העוסקת בתחום האנרגיה הגיאותרמית דיווחה הלילה כי המנכ"לית דיתה ברוניצקי תפרוש בסוף חודש יוני 2014 מתפקידיה כמנכ"ל אורמת תעשיות ומנכ"ל החברה הבת אורמת טכנולוגיות. ברוניצקי צפויה להתמנות ליו"ר החברה במקומו של ישי דוידי המכהן היום כיו"ר וימשיך לאחר מכן לכהן כדירקטור בלבד.

  

בנה של דיתה ברוניצקי, יורם ברוניצקי, המכהן כנשיא וכמנהל התפעול הראשי של אורמת טכנולוגיות, יפרוש אף הוא מתפקידו הנוכחי ויכהן כיו"ר הדירקטוריון של החברה במקומו של גילון בק מקרן פימי המכהן היום בתפקיד.

 

דירקטוריון החברה הקים ועדת איתור כדי לבחור את המנכ"ל הבא.

   

דיתה ברוניצקי. פורשת מכס המנכ"ל אחרי 22 שנים בתפקיד דיתה ברוניצקי. פורשת מכס המנכ"ל אחרי 22 שנים בתפקיד צילום: עמית שעל

 

בכך מסתיים במובנים רבים שלטונה הניהולי של משפחת ברוניצקי מייסדי אורמת בחברה, לאחר שאחזקותיהם בחברה הידללו בשנים האחרונות כתוצאה ממאבק שליטה עם חיים כצמן ודורי סגל מחברת גזית אינק (היום נורסטאר החזקות). לאחר שגזית הגיעה לאחזקה של כ-19% באורמת במהלך שנת 2007 ובניסיון לבלום את מה שנתפס על ידי משפחת ברוניצקי  כניסיון השתלטות, רכשו הברוניצקים 7.6% ממניות אורמת באמצעות הלוואה שקיבלו מבנק הפועלים. לימים, על מנת לעמוד בהחזר ההלוואה ולאחר ששווי המניות ששימשו כבטוחה צנח, נאלצה משפחת ברוניצקי לחפש משקיע לחברה וקרן פימי בניהולו של ישי דוידי רכשה 22.4% מהמניות (לרבות רכישת נתח מכצמן וסגל). משפחת ברוניצקי וישי דוידי סיכמו על שליטה משותפת בחברה.

  

בדיווח שפרסמה החברה הלילה הודגש כי השינויים נעשו בתיאום ובהסכמה בין קרן פימי ומשפחת ברוניצקי אולם אין ספק שמדובר בסוף עידן בחברה שהוקמה על ידי יהודה ברוניצקי בעלה של דיתה לפני 48 שנים. דיתה ברוניצקי כיהנה כמנכ"ל אורמת תעשיות מאז שנת 1991.

  

ישי דוידי. מאחורי המהלך? ישי דוידי. מאחורי המהלך? צילום: יונתן בלום

 

בהודעה שיצאה הלילה אמרה דיתה ברוניצקי: "הייתה לי הזכות להוביל את אחת החברות היחודיות בעולם בתחום האנרגיה המתחדשת ולאחר שני עשורים כמנכ"ל הגיעה העת לחילופין בתפקיד. אני גאה בחברה החזקה והריווחית שהקמנו, ורוצה להודות ליהודה שלאור חזונו הוקמה החברה, ולדורות של עובדי אורמת שהיו שותפים לדרכנו ב-48 השנים האחרונות". 

 

ישי דוידי יו"ר דירקטוריון אורמת מסר: "במשך שנות כהונתה כמנכ"ל אורמת הצעידה דיתה ברוניצקי את החברה להישגים יחודיים בתעשיית האנרגיה הבינלאומית והפכה את אורמת לאחת החברות הגדולות והמובילות בעולם בייצור אנרגיה ירוקה ממקורות גיאותרמיים. יורם ברוניצקי תרם רבות להתפתחות החברה המורכבת של אורמת טכנולוגיות. דיתה ויורם ימשיכו לתרום מניסיונם והידע הרב שצברו להמשך שגשוגה של אורמת. משפ' ברוניצקי פועלת בשיתוף פעולה מלא עם קרן פימי ותמשיך להוביל ביחד איתה את אורמת, ובמשותף לקבוע את המדיניות והאסטרטגיה של החברה ולהתוות את מסלול התפתחותה".

 

דו"חות הרבעון השלישי

 

הלילה פרסמה אורמת טכנולוגיות הנסחרת בבורסה של ניו יורק את דוחותיה הכספיים לרבעון השלישי של השנה. הכנסות החברה ירדו ב-1.2% בהשוואה לרבעון המקביל ועמדו על 130.7 מיליון דולר,בעיקר כתוצאה מחולשה במגזר המוצרים. הרווח התפעולי של החברה עמד על 29.8 מיליון דולר בהשוואה ל-12.1 מיליון דולר בלבד ברבעון המקביל. החברה דיווחה על רווח נקי של 13 מיליון דולר (0.28 דולר למנייה). ברבעון השלישי של 2012 רשמה החברה הפסד נמוך. ההפסד ברבעון המקביל נבע מתפוקה נמוכה בתחנת הכוח OREG 4 בקליפורניה, ושולי רווח נמוכים יותר בסקטור החשמל בעיקר עקב מחירי גז נמוכים בהסכם רכישת האנרגיה של החברה עם מדינת קליפורניה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x