שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

עליות בת"א בנעילה; אפריקה קפצה ב-6%, בבילון צללה ב-10%

ת"א 25 עלה ב-0.5% ות"א 100 הוסיף 0.6%; אפריקה לא הוציאה דיווח מהותי, בבילון ביום של תהפוכות לאחר שזינקה בפתיחה ב-9%; מחזור המסחר - 980 מיליון שקל

מיקי גרינפלד 17:2806.11.13

המסחר בבורסה של תל אביב ננעל היום (ד') בעליות, על רקע המגמה החיובית בבורסות של ניו יורק ואירופה. 

 

מדדי מניות

ת"א 25 ת"א 100 בנקים ביומד תקשורת נפט וגז נדל"ן 15

 

מדדי אג"ח

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60

 

"המשמעות של זיכוי ליברמן היא שכנראה הוא ימונה לתפקיד שר החוץ, ולפיד ימשיך לכהן כשר אוצר, דבר שצפוי להתקבל בשוק ההון בצורה חיובית. היות ומדובר בשמירה, לפחות בטווח הקרוב, על יציבות הקואליציה ומניעת זעזועים פוליטיים וסבב מינויים", כך אומרים היום כלכלני בית ההשקעות הלמן אלדובי. "המאמצים של לפיד בתפקידו הנוכחי להקטנת הגירעון משדרים יציבות כלכלית בישראל כלפי העולם. בסה"כ, נראה שהשוק מעודד מהמגמה ארוכת הטווח של משמעת פיסקאלית, זאת חרף העובדה שבטווח הקצר שינויי המס עשויים לפגוע בצריכה הפרטית ובצמיחה", מוסיפים בהלמן אלדובי.

 

השכר החציוני במשק הסתכם בשנה שעברה ב-6,541 שקל ברוטו לחודש. כך עולה מנתונים שפרסמה אתמל לראשונה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה. השכר החציוני הוא אותה רמת שכר חודשי ברוטו שמחצית השכירים במשק נמצאים מתחתיה, והמחצית השנייה ממוקמת מעליה. ההכנסה הממוצעת ברוטו לחודש מעבודה שכירה, שהיא למעשה ממוצע השכר החודשי של כלל השכירים במשק, הסתכמה ב-2012 ב- 9,149 שקל. נתון זה ("השכר החודשי הממוצע לשכיר") גבוה יותר מנתון אחר ("השכר החודשי הממוצע למשרת שכיר"), שגם אותו מחשבת ומפרסמת הלמ"ס, שהסתכם בשנת 2012 ב- 8,784 שקל ברוטו לחודש.

 

"בניגוד לחלק גדול מהנתונים הכלכליים המלמדים על פעילות ממותנת יחסית בישראל (יצוא הסחורות, יצור תעשייתי, אמון הצרכנים והעסקים ואחרים), שוק העבודה ממשיך לשקף חוזק משמעותי", אומרים כלכלני הראל פיננסים בסקירתם. "נתוני שיעור האבטלה, ההשתתפות בכוח העבודה והמשרות הפנויות תומכים בהנחה ששוק העבודה קרוב למצב של תעסוקה מלאה ולבנק ישראל יהיה קשה להצדיק הורדת ריבית נוספת בקרוב", מוסיפים בהראל. 

 

בורסת תל אביב בורסת תל אביב צילום: בלומברג

 

חברת "פרייבט גלובל טרייד בע"מ" עוברת לידיו של איש העסקים חיליק טפירו. חברה זו שולטת על חברת "אלפא פלטינום ניהול השקעות", זרוע ניהול התיקים של בית ההשקעות אלפא פלטינום, מקבוצת פורום של עמי סגל. תחת הבעלות החדשה תמשיך חברת ניהול התיקים להעניק שירות ללקוחותיה הקיימים של אלפא פלטינום ניהול השקעות.

 

שוק האג"ח

בימים האחרונים מתנהלים מגעים אינטנסיביים בין החברה לישראלומנהלי חברת צים, לבין הבנקים הממנים שלה ומחזיקי האג"ח, במאמץ להגיע להסדר חוב כבר בחודש הקרוב. על פי הצעת ההסדר שמסרה לנושים, מוכנה עתה החברה לישראל שבשליטת עידן עופר להזרים מאות מיליוני דולרים כדי לתמוך בצים במסגרת הסדר. גורמים המקורבים למגעים מסרו כי ההזרמה עשויה להגיע למיליארד שקל ואולי אף יותר.

 

מעלות העלתה דירוג לרמי לוי מ-+A ל-AA, באופק דירוג יציב. "להערכתנו, החברה תמשיך להגדיל את נתח השוק שלה, עם פתיחת חנויות חדשות, בד בבד עם שמירה על רמת רווחיות תפעולית יציבה. הדירוג נתמך על ידי מבנה ההון הנוכחי של החברה, המשקף רמת חוב אפסית, ועל ידי מדיניות פיננסית שמרנית של הנהלת החברה המתבטאת, בין היתר, בשמירה על רמת נזילות חזקה", נאמר בעדכון מעלות.

 

שיכון ובינויהשלימה אתמול המרת כמיליארד שקל חוב לזמן קצר בחוב זמן ארוך שייפרס ליותר מ 10 שנים. מסדרה 2 נענו 82% להצעה, מסדרה 3 נענו 57% להצעה, ומסדרה 4 נענו 43% להצעה. הצעת שיכון ובינוי אינה מחייבת את המחזיקים שלא נענו להצעה, ושבחרו להיוותר עם האג"ח בתנאיו המקוריים. המחזיקים שנענו להצעת ההחלפה של שיכון ובינוי ויקבלו בתמורה אגרות חוב במח"מ של 6 וחצי שנים ומעלה.

  

מניות במרכז

השלמת הנפקת המניות של מזור טכנולוגיותתוביל את תעודות הסל על מדדי היתר להזרים במסחר הנעילה של מחר (ה') ביקושים של כ 9 מיליון שקל למניה בעקבות עדכון ממ"מ (מספר מניות במדד) שבועי שיערך למניה.

 

אורמת תעשיות דיווחה הלילה כי המנכ"לית דיתה ברוניצקי תפרוש בסוף חודש יוני 2014 מתפקידיה כמנכ"ל אורמת תעשיות ומנכ"ל החברה הבת אורמת טכנולוגיות. ברוניצקי צפויה להתמנות ליו"ר החברה במקומו של ישי דוידי המכהן היום כיו"ר וימשיך לאחר מכן לכהן כדירקטור בלבד. בנה של דיתה ברוניצקי, יורם ברוניצקי, המכהן כנשיא וכמנהל התפעול הראשי של אורמת טכנולוגיות, יפרוש אף הוא מתפקידו הנוכחי ויכהן כיו"ר הדירקטוריון של החברה במקומו של גילון בק מקרן פימי המכהן היום בתפקיד. 

 

מניית חלל תקשורתזינקה אתמול שדיווחה עלהרחבת השירותים שמספק הלוויין עמוס 4 ללקוחות באסיה ל-10 שנים (במקום 6 שנים). ההכנסות הרב שנתיות, שלהערכת החברה ינבעו מן ההתקשרות לאורך תקופת ההסכם המורחב יסתכמו ב-77 מיליון דולר במצטבר - במקום 32 מיליון דולר.

 

כילבקו עלייה מתחילת השבוע, לאחר שיחת הוועידה שקיימה בשישי ענקית האשלג הרוסית אורלקלי. בשיחה אמרו אנשי אורלקלי כי הם צופים גידול בשוק האשלג עד לרמה של 58-60 מיליון טון ב-2014. במקביל,בנייר עמדה שהגישה כיל לוועדה שבוחנת את מדיניות התמלוגים ממשאבי טבע, היא קובעת כי בשל הכספים שהיא כבר משלמת, המדינה לא יכולה לגבות ממנה ולו שקל נוסף עד לשנת 2030.

  

בבילוןזינקה אתמול ב-8.9% ועוברת יום תהפוכתי שהחל בזינוק ועבר לצניחה שהתמתנה בהמשך. בימים האחרונים רשמה המניה עליות, שהחלו יום לאחר קריסת המניה -62% ברביעי שעבר בעקבות הודעת גוגל על סיום הקשר החוזי ביניהם.

מה דעתך על מניית אורמת טכנו (US):
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

אפריקהמזנקת היום מבלי שהוציאה דיווח מהותי. אפשר שמדובר בשחזור של הזינוק שנרשם במניה בשבוע שעבר, לאחר שבשוק נפוצו הערכות כי בעל השליטה לב לבייב יזרים כסף לחברה במסגרת פדיון מוקדם של אג"ח.  

 

פריגו דיווחה אתמול על גיוס אג"ח בהיקף של 2.3 מיליארד דולר, בסדרות עם שלושה מועדי פדיון - ב-2016, ב-2018 וב-2043. על פי ההודעה, הסכום שיתקבל מההנפקה, יחד עם אשראי בנקאי וסכום מקופת החברה, ימש את פריגו לרכישה המתוכננת של חברת התרופות האירית אלן.

 

טאואר ג'אזדיווחה היום כי רשמה ברבעון השלישי הכנסות ל-133 מיליון דולר - ירידה של 22 מיליון דולר בהשוואה לרבעון המקביל. עם זאת, מדובר בעלייה של 6% בהכנסות מול הרבעון השני, ושל 18% בהשוואה לרבעון הראשון. הרווח הנקי הסתכם ב-12 מיליון דולר או 26 סנט למניה בהשוואה ל-32 מיליון דולר או 1.43 דולר למניה ברבעון המקביל אשתקד.

 

פוטומדקס, המתמחה במוצרים בתחום האסתטיקה הרפואית, דיווחה היום על ירידה חדה ברווח הנקי ובהכנסות ברבעון השלישי. ההכנסות הסתכמו ברבעון השלישי ב-45.9 מיליון דולר - צניחה של 19% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד. הירידה נבעה בעיקר מכך שהמפיץ של החברה ביפן לא מכר אפילו מוצר אחד ברבעון. הרווח הנקי הסתכם ב-900 אלף דולר, לעומת רווח נקי של 7.5 מיליון דולר לפני שנה. הרווח הושפע מהוצאות בגין פחת והפחתות של 1.6 מיליון דולר.

  

אנליסטים במחלקת הביומד של בנק ההשקעות האמריקני MLV מעדכנים את הסיקור של פלוריסטםבעקבות דיווח החברה מיום שני אודות תוצאות טובות בניסוי בטיחות פרה-קליני לטיפול ברעלת הריון. "תוצאות הבטיחות החיוביות יכולות להוביל לתחילת ניסויים קליניים באינדיקציה כבר ברבעון הראשון של 2014 ולמוצר בשוק ב-2017. על כן אנו בוחרים לאשרר את המלצת הקנייה שלנו למנייה, במחיר יעד של 4.5 דולר ל-12 חודשים", נכתב בעדכון.

 

הכנסות גיוון אימג'ינג הסתכמו ב- 50 מיליון דולר, גידול של 10% לעומת 45.4 מיליון דולר ברבעון השלישי של 2012. כך עולה מהדוחות שפרסמה הלילה החברה. הרווח הנקי גדל ב-4% והסתכם ב- 8.2 מיליון דולר, או 25 סנט למניה, לעומת רווח נקי של 7.9 מיליון דולר, או 25 סנט למניה ברבעון המקביל ב- 2012. החברה מכרה ברבעון השלישי של 2013 כ- 63,500 גלולות PillCam SB, גידול של 9% לעומת 58,200 גלולות ברבעון השלישי של 2012.

 

אורביט טכנולוגיות, העוסקת בתקשורת לוויינים, במערכות עקיבה ואוויוניקה, מדווחת על גידול בהכנסותיה זה הרבעון השני ברציפות ומעבר לרווח. הכנסות החברה ברבעון השלישי של השנה הסתכמו בכ-12.37 מיליון דולר, גידול של 23.5% לעומת הרבעון המקביל. הרווח הנקי של אורביט הסתכם ברבעון השלישי של 2013 ב-550 אלף דולר, גידול של 116% לעומת 254 אלף דולר ברבעון המקביל.

 

מג'יקרשמה ברבעון השלישי גידול של 9% בהכנסות ל-35.6 מיליון דולר.הרווח הנקי הסתכם ב-4.2 מיליון דולר, או 11 סנט למניה, עלייה של 2% בהשוואה לרווח של 4.1 מיליון דולר, או 11 סנט למניה שרשמה החברה ברבעון המקביל. מג'יק מספקת ומפתחת פלטפורמת פיתוח יישומים ואינטגרציה ופתרונות אינטגרציה עסקיים.

 

בזקעולה היום במחזור גבוה, לקראת דוחותיה שיצאו מחר. אילנית שרף, אנליסטית בכירה בפסגות, אומרת היום בסקירה של המניה כי "השוק הסיטונאי שאמור היה להיפתח באמצע 2013 נדחה ונראה שמשרד התקשורת צפוי לפרסם את החלטותיו לגבי תמחור השוק הסיטונאי ותיק השירות רק בסוף השנה. מכאן שאנו מעריכים שלא צפויה כניסת תחרות לשוק הקווי לפני המחצית השנייה של 2014 ואף מעבר לכך". בפסגות מעדכנים את המלצת המניה להחזק ואת מחיר היעד ל-5.7 שקלים.

 

המסחר במניית כלל תעשיות הופסק היום בעקבות המיזוג שלה. הבורסה צפויה להודיעה בהמשך היום על גריעת המניה מהמדדים מחר לפני פתיחת המסחר. בתרחיש זה המשקולת של יתר המניות במדדים בהם נסחרת המניה תעלה. תעודות הסל על מדד תל אביב 75 צפויות להזרים ביקוש מצרפי של כ-75 מיליון שקל למניות המדד ותעודות הסל על מדד תל אביב 100 צפויות להזרים ביקוש מצרפי נוסף של כ-60 מיליון ששקל. תעודות הסל על מדד תל דיב צפויות לספק ביקוש מצרפי של כ-10 מיליון שקל למניות הנסחרות בו. ביקושים מצרפיים מהותיים אלו צפויים לדחוף במהלך המסחר היום את מדד תל אביב 75 כלפי מעלה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x