$
שווקי חו"ל

המסחר בוול סטריט ננעל ביציבות; מניית מזור צנחה ב-8.5%

נאסד"ק עלה ב-0.2%, דאו ג'ונס ו-S&P 500 ננעלו סביב רמות הפתיחה. אכזבה ממכירות הבתים הקיימים. חברת מזור, המייצרת רובוטים לניתוחי עמוד שדרה, פרסמה תחזית הכנסות מאכזבת. אפל עלתה ב-2.4% לקראת הצגת טאבלטים חדשים מחר

ערן סוקול 23:0421.10.13

המסחר בוול סטריט ננעל היום (ב') ביציבות, ברקע למגמה המעורבת במסחר בבורסות המובילות באירופה והמגמה החיובית שנרשמה הבוקר באסיה.

 

במסחר בסחורות, מחיר הזהב עלה היום בשיעור של 0.1% ונקבע על 1,315.8 דולר לאונקיה. הנפט נפל בשיעור של 1.6% וננעל על מחיר של 99.22 דולר לאונקיה. הנעילה הנמוכה ביותר שלו מאז תחילת חודש יולי.

 

דאו ג'ונס נאסד"ק S&P 500

 

כתוצאה מהשבתת שירותי הממשל הפדרלי, מחר יפורסם דו"ח התעסוקה לחודש ספטמבר בעיקוב של 18 יום. זאת כאשר ארה"ב נכנסת השבוע לשיא עונת הדוחות עם 30% ממניות S&P 500 אשר צפויות לפרסם השבוע את תוצאותיהן לרבעון השלישי.

 

כלכלני הבנק האירופי Saxo Bank מעריכים כי הבנק המרכזי האמריקאי ייאלץ לעשות "סיבוב פרסה" ולהמשיך את תוכנית רכישות האג"ח במקום לצמצמה כמתוכנן. להערכתם, שוקי המניות יגיבו לכך בחיוב בשלב ראשון, אולם לקראת סוף הרבעון נתחיל לחוש ברוחות נגדיות בשווקים, כשבאופק מתהווה "סופה מושלמת" שתכה בכלכלה העולמית בשנה הבאה. הכלכלן הראשי של Saxo Bank, סטין ג'קובסון, אמר כי "הכלכלה הגלובלית נוסעת בלי דלק. חולשת הכלכלה לא תבוא לידי ביטוי בשווקים לפני נובמבר או דצמבר. עם זאת, בהמשך הדרך, סביר להניח שבתחילת 2014, תגובת השווקים תיחלש, ככל שהפדרל ריזרב יאבד מהאמינות שלו".

 

באירופה נפתח שבוע המסחר במגמה מעורבת, פוטסי 100 בלונדון עלה ב-0.48%, ה-DAX הגרמני עלה ב-0.02%, CAC 40 בפריז ירד ב-0.21% והבורסה במילנו ההשילה 0.04% מערכה.

 

האווירה האופטימית של סוף השבוע שעבר המשיכה הבוקר בבורסות המרכזיות של אסיה, שפתחו את שבוע המסחר בעליות, הבורסה של טוקיו זוכה לדחיפה מצד היצואניות הגדולות, לאחר התחזקות של הדולר מול הין היפני במהלך המסחר. הבורסות הסיניות של הונג קונג וסין הובילו את העליות, לאחר פרסום נתוני הצמיחה ביום שישי האחרון - התמ"ג הסיני התרחב ברבעון השלישי ב-7.8%, קצב הצמיחה הרבעוני מהיר יותר מזה שנרשם בשני הרבעונים הקודמים השנה, לאחר נתונים של 7.7% ו-7.5% ברבעון הראשון והשני בהתאמה.

 

ניקיי ביפן עלה ב-0.91%, האנג סאנג בהונג קונג התחזק ב-0.42% והבורסה של שנגחאי טיפסה ב-1.62%.

 

מאקרו

נתוני מכירות הבתים הקיימים לחודש ספטמבר הסתכמו ב-5.27 מיליון בתים, כאשר הצפי בשוק היה למכירות של 5.31 מיליון בתים, זאת לעומת מכירות של 5.48 מיליון בתים בחודש הקודם.

 

זהו מדד מוביל לבריאות הכלכלית, כאשר מכירת בתים מעוררת אפקט דומינו רחב, למשל, שיפוצים הנעשים על ידי הבעלים החדשים, משכנתא הנמכרת על ידי הבנק המממן, והברוקרים אשר מקבלים תשלום עבור ביצוע העסקה. הדיווח הינו חודשי, אולם מוצג בפורמט שנתי (נתון חודשי מוכפל פי 12), בתים קיימים מהווים את הרוב המכריע מסך מכירות הבתים, לכן מדובר בנתון מהות יותר מאשר מכירות בתים חדשים.

 

וול סטריט וול סטריט צילום: בלומברג

 

מניות במרכז

נוקיה (NOK) ואפל(APPL) צפויות להציג מחר טאבלטים חדשים. מצד היצרנית הפינית, ההערכות הן שהחברה תחשוף טאבלט בשם לומיה 1520 עם מסך בגודל שישה אינץ' ויתכן וגם טאבלט בשם לומיה 2520 עם מסך 10.1 אינץ'. אפל מצידה תרענן ככל הנראה את שני דגמי האייפד הנוכחיים שלה, עם אייפד מיני 2 והדור החמישי של האייפד הגדול יותר.

 

ענק הבנקאות ג'יי.פי מורגן צ'ייס(JPM) ישלם פיצויים של 13 מיליארד דולר על מכירת איגרות חוב המגובות במשכנתאות רעילות. הסיכום על גובה הפיצויים הושג אתמול בשיחת טלפון בין מנכ"ל ויו"ר ג'יי.פי מורגן ג'יימי דיימון לבין התובע הכללי של ארה"ב אריק הולדר וסגנו טוני ווסט. סכום הפיצויים שעליו הוסכם גבוה מההערכות המוקדמות, שנעו סביב 11 מיליארד דולר.

 

מקדונלדס(MCD) פרסמה דוחות מעורבים לרבעון השלישי: מול שורת הכנסות שלא עמדה בצפי האנליסטים, הצליחה החברה לעלות על הצפי בשורה התחתונה של הרווח הנקי. הכנסותיה של ענקית המזון טיפסו ל-7.32 מיליארד דולר, לאחר שרשמה הכנסות של 7.15 מיליארד דולר בתקופה המקבילה אשתקד. עם זאת, החברה פספסה במעט את התחזיות שעמדו על 7.33 מיליארד דולר. בשורה התחתונה דיווחה הרשת על גידול של 5% ברווחיה ברבעון השלישי ל-1.52 מיליארד דולר, או 1.52 דולר למניה, בהשוואה לרווח של 1.46 מיליארד דולר ו-1.43 למניה ברבעון המקביל. צפי האנליסטים עמד על 1.51 דולר למניה.

  

ישראליות במרכז
מה דעתך על מניית טבע (US):
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

טבע(TEVA) מתכוונת לנצל את הפוטנציאל התקשורתי של שחרור רווחים כלואים בשווי מיליארדי שקלים לשם הרגעת הביקורת הציבורית החריפה שספגה בשבועות האחרונים בשל כוונתה לפטר מאות עובדים בישראל. כך עולה ממסמך פנימי שהפיצה החברה לחברי הדירקטוריון שלה ושהגיע לידי "כלכליסט".

 

מזור רובוטיקה (MZRTF), המייצרת רובוטים לניתוחי עמוד שדרה, פרסמה תחזית הכנסות מאכזבת לרבעון השלישי של 2013, לפיה יסתכמו הכנסותיה ברבעון ב-3 מיליון דולר בלבד. זאת בהשוואה להכנסות של 4.1 מיליון דולר ברבעון הקודם.

 

חברת אן.טי.אס (NTS) העוסקת באספקת שרותי תקשורת בארה"ב, דיווחה כי חתמה על הסכם למיזוגה אשר יביא לרכישת מניות החברה והפיכתה לחברה פרטית. בהתאם להסכם ישולמו לבעלי המניות 2 דולר תמורת כל מניה. מחיר המשקף פרמיה של 26.6% על מחיר הנעילה של המניה ביום שישי. 

 

ענקית אבטחת התוכנה צ'ק פוינט (CKP), דיווחה היום על תוצאותיה לרבעון השלישי של השנה ועקפה את התחזיות המוקדמות של האנליסטים. החברה שאותה ייסד גיל שויד, המכהן כיו"ר וכמנכ"ל, דיווחה על רווח נקי של 85 סנט למניה - עלייה של 8% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד. ההכנסות עלו ב-4% והסתכמו ב-344.1 מיליון דולר. תחזיות האנליסטים בוול סטריט עמדו על הכנסות של 343 מיליון דולר ורווח נקי של 84 סנט למניה.

 

גילת(GILT) המפתחת ציוד תקשורת מבוסס לוויין, תפטר עשרות עובדים בישראל ובעולם, כ-10% מכוח האדם של החברה, שמעסיקה כ-1,200 איש בישראל. הפיטורים מגיעים אחרי מכירת החברה הבת, ספייסנט, כשברקע ביצועים מאכזבים ברבעונים האחרונים.

 

חברת הדירוג מעלות העניקה דירוג +A לאג"ח נוספות של סלקום(CEL) מתוך הדיווח עולה כי החברה מתכננת להנפיק אג"ח למוסדיים בישראל בהיקף של עד 70 מיליון שקל, כאשר הסכום שיגוייס ישמש את חברה לצרכיה השוטפים.

 

מניית פרוטליקס(PLX) צפויה לרכז עניין לאחר שבנק ההשקעות ג'יי.פי מורגן החל לסקר את המניה והעניק לה מחיר יעד של 7 דולר למניה, כ-58% מעל מחיר המניה בנעילת המסחר בוול סטריט ביום שישי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x