$
בורסת ת"א

מזור יורדת ב-6.6% - פרסמה תחזית מאכזבת לרבעון השלישי

החברה צופה הכנסות של 3 מיליון דולר בלבד, בהשוואה ל-4.1 מיליון דולר ברבעון המקביל - מכרה בתקופה זו שתי מערכות בלבד של ה-Renaissance - מוצר הדגל של החברה

מיקי גרינפלד 11:2220.10.13

מזור רובוטיקה, המייצרת רובוטים לניתוחי עמוד שדרה, פרסמה תחזית הכנסות מאכזבת לרבעון השלישי של 2013, לפיה יסתכמו הכנסותיה ברבעון ב-3 מיליון דולר בלבד. זאת בהשוואה להכנסות של 4.1 מיליון דולר ברבעון הקודם.

 

החברה הדואלית אף מדווחת כי מכרה ברבעון שתי מערכות בלבד של ה-Renaissance, מוצר הדגל שלה, בהשוואה למכירה של חמש מערכות בתקופה המקבילה.  

מדובר בירידה ניכרת לא רק לעומת הרבעון המקביל, אלא אף בהשוואה לרבעון הראשון והשני של שנה זו – בהם רשמה הכנסות של 4.9 מיליון דולר ו-6.2 מיליון דולר בהתאמה.

 

החברה מסבירה כי במהלך הרבעון השקיעה את מירב המאמצים בהבטחת הזמנות שהגיעו ממוסדות רפואיים ומרשתות ההפצה, וכן כי היא ממשיכה לנהל בימים אלה מגעים עם הגורמים האמורים על הזמנות אפשריות של מוצריה.

 

מזור מציינת כי נכון לסוף הרבעון יסתכמו נכסיה בכ-23 מיליון דולר, כשאינה מתמודדת מול חובות ארוכי טווח.

 

במקביל מדווחת מזור על כוונתה למכור 2 מיליון מניות בהנפקה לציבור. החברה מצפה לאישור סופי של הרשות לניירות ערך בארה"ב (SEC), טרם היציאה להנפקה.

  

מנכ"ל מזור אורי הדומי מנכ"ל מזור אורי הדומי

 

לפני כחודש הגישה מזור תשקיף לרשות ניירות ערך האמריקאית לגיוס של עד 46 מיליון דולר. מטרת הגיוס היא להרחיב את מאמצי השיווק של החברה בארצות הברית. בחודש מאי האחרון רשמה מזור למסחר בוול סטריט תעודות פיקדון מסוג ADR שלמעשה איפשרו למשקיעים האמריקאיים להתחיל להשקיע בחברה.

 

בסוף ספטמבר התרחשה רעידת אדמה בענף הרובוטיקה הרפואית, כשחברת סטרייקר, הנסחרת לפי שווי של כ-26 מיליארד דולר, רכשה את החברה המתחרה של מזור רובוטיקה בתחום הרובוטים לחדרי ניתוח, מקו (mako surgical), בתמורה ל-1.65 מיליארד דולר. בעקבות העסקה פורסמו הערכות כי רכישתה של מזור היא הבאה בתור.

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x