מכשירים

שבוע הטאבלטים: נוקיה ואפל יחשפו מחר מחשבי לוח

לצד אפל, שתציג את הדור הבא של האייפד, צפויה מתחרתה הפינית לחשוף פאבלט ראשון בסדרת לומיה ולצידו ככל הנראה שגם טאבלט בגודל 10.1 אינץ'

הראל עילם 11:2021.10.13

נוקיה ואפל צפויות להציג מחר (ג') טאבלטים חדשים. מצד היצרנית הפינית, ההערכות הן שהחברה תחשוף פאבלט בשם לומיה 1520 עם מסך בגודל שישה אינץ' ויתכן וגם טאבלט בשם לומיה 2520 עם מסך 10.1 אינץ'.

אפל מצידה תרענן ככל הנראה את שני דגמי האייפד הנוכחיים שלה, עם אייפד מיני 2 והדור החמישי של האייפד הגדול יותר.

 

נוקיה תציג את הדגמים החדשים בכנס Nokia World השנתי שלה שיערך באבו דאבי. החברה טרם אישרה רשמית כי אלו אכן המכשירים שתשיק ושמועות לגביהם רוחשות ברשת מזה זמן מה. הלומיה 2520, לפי הדיווחים, מתואר כמתחרה כמעט ישיר של מיקרוסופט סרפס, וצפוי להריץ את ווינדוס RT, עם מסך ברזולוציית Full HD ומעבד מבית קוואלקום בעל ארבע ליבות.

 

ווינדוס פון 8, מערכת ההפעלה של סדרת מכשירי לומיה ווינדוס פון 8, מערכת ההפעלה של סדרת מכשירי לומיה

 

לומיה 1520 צפוי גם הוא להציע מסך Full HD, עם שני גיגה-בייט זכרון, 32 גיגה-בייט שטח אחסון פנימי ומעבד סאנפדרגון 800 המתקדם של קוואלקום, שמותקן גם ב-LG G2 החדש.

 

מלבד זאת, נוקיה צפויה להודיע על הרחבת חנות האפליקציות שלה, השקת מספר אפליקציות יעודיות חדשות ועל צמיחה מרשימה במכירות סדרת מכשירי לומיה. לפי הוול סטריט ג'ורנל, החברה רושמת קצב גידול של 200% מדי שנה וברבעון האחרון מכרה 7.2 מיליון מכשירים. הדבר הופך את ווינדוס פון למערכת ההפעלה השלישית בגודלה בעולם, ואת לומיה למונופול כמעט מוחלט, עם יותר מ-90% משוק הנישה שלה.

 

אפל מצידה תערוך את האירוע השנתי הקבוע שלה במרכז הכנסים בואנה ירבה בסאן פרנסיסקו. היא חשפה את מועד מסיבת העיתונאים לפני כשבוע. 

 

לא צפויות הפתעות רבות באירוע של אפל מחר - לפחות לא בחזית האייפד. הציפיות הן שהדגם הגדול יותר, ויתכן וגם הקטן, יקבלו את סורק טביעות האצבע ואת מעבד ה-64-ביט המתקדם של אפל, A7. ההערכות הן שמסך האייפד מיני ישודרג לחדות רטינה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x