$
בורסת ת"א

ת"א ננעלה בירידות; מדד התקשורת זינק ב-10.4% מתחילת השנה

בסיכום שבועי מדד ת"א 25 איבד 1.8%, ת"א 100 השיל 1.7% ומדד התקשורת טיפס ב-1.1%; טדי שגיא רכש מניות בי קומיוניקיישנס של אינטרנט זהב ב-125 מיליון שקל; מחזור המסחר הסתכם ב-1.5 מיליארד דולר לאחר הפקיעה הבוקר

שי סלינס 17:3327.06.13

המסחר בבורסה של תל אביב ננעל היום (ה') בירידות למרות העליות בניו יורק. מחזור המסחר הסתכם ב-1.5% מיליארד שקל לאחר פקיעת האופציות על מדד ת"א 25 והבנקים לפני תחילת המסחר. בסיכום שבועי מדד ת"א 25 איבד 1.8%, ת"א 100 השיל 1.7% ומדד התקשורת טיפס ב-1.1%. מתחילת השנה זינק מדד התקשורת ב-10.4%.

 

מדדי מניות

ת"א 25 ת"א 100 בנקים נפט וגז תקשורת נדל"ן 15 ביטוח

 

מדדי אג"ח

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60

 

האופציות על מדד ת"א 25 פקעו ברמה של 1192.61 נקודות ועל מדד הבנקים ב-1136.83 נקודות.

 

כלכלני בנק לאומי כתבו היום בסקירתם השבועית כי חזרתה של "סביבת האינפלציה" בחודשים הקרובים לעבר מרכז היעד צפויה להביא להמשך הירידה בריבית הריאלית הצפויה של בנק ישראל שהיא הריבית הנומינלית בניכוי הציפיות לאינפלציה הנגזרות משוק ההון. "הריבית הריאלית של בנק ישראל משקפת מדיניות מוניטרית מרחיבה למדי. תיתכן עוד הורדת ריבית עד סוף השנה", כתבו כלכלני הבנק.

 

אגף שוק ההון באוצר פרסם את מסקנות הביניים שלועדת גולדשמידט לבחינת שוק ההלוואות הפרטיות של המוסדיים. עם פרסום המסקנות נרשמה אנחת רווחה בקרב הגופים המוסדיים, לאחר שפגו החששות לדרישות מחמירות בתחום השקיפות ובתחום הגבלת היקף ההלוואה. בניגוד לחששות המוסדיים, הוועדה בראשותו של פרופ' אמנון גולדשמידט - שהוקמה על ידי המפקח על הביטוח עודד שריג - תומכת בהמשך התפתחות שוק ההלוואות הפרטיות, במקביל להשקעה באג"ח סחיר. "הוועדה רואה בחיוב את השתתפות הגופים המוסדיים בשוק האשראי, הן מנקודת ראות של חוסכים פנסיונים, והן מנקודת ראות משקית, ככלי להנגשת אשראי גם לחברות שאג"ח סחירות לא מתאימות להן" נכתב בדו"ח.

 

 צילום: אוראל כהן

שוק האג"ח

נמשכת המגמה של הימים האחרונות בשוק איגרות החוב הממשלתיות. אג"ח שחר ל-10 שנים עולה היום ב-0.3% לתשואה 3.75% ובכך משלימה זינוק של 1.5% ב-3 ימי המסחר האחרונים.

 

בשוק הקונצרני איגרות החוב של אי.די.בי רושמות עליות חדות של עד 8% לאחר שאתמול השופט נעם סולברג אפשר לאי.די.בי לבקש להאריך את תקופת המכירה של כלל ביטוח. בית המשפט העליון דחה אמנם את בקשת הערעור של אי.די.בי על החלטת השופט אורנשטיין במחוזי, אך אמר כי היא יכולה להגיש ערעור בנפרד על כלל ביטוח ובכך העניק לחברה שבשליטת נוחי דנקנר הישג משפטי ראשון.

 

ביקושי יתר של פי 2 התקבלו בגיוס החוב של קבוצת נייר חדרה שהושלם אתמול עם סיום המכרז הציבורי. הקבוצה השלימה גיוס חוב של 112 מיליון שקל באמצעות הנפקת סדרת אגרות חוב חדשה. ביקושים ממשקיעים מוסדיים של 111 מיליון שקל התקבלו בשלב המוסדי מתוכם החברה נענתה ל-90 מיליון שקל.

 

מניות במרכז

חברת אינטרנט זהב דיווחה היום לפני נעילת המסחר על מכירת 12% ממניות בי קומיוניקשנס לידי חברה זרה הנמצאת בבעלות טדי שגיא וזאת תמורת 125 מיליון שקל. מדובר במחיר של 35 שקל למניה - פרמייה של 17% לעומת מחיר השוק בעת פרסום הידיעה.

 

מזור רובוטיקה, העוסקת בפיתוח ומכירה של מכשור רפואי מתקדם לניווט כלים כירורגיים בדיוק גבוהה ובפולשנות מזערית לניתוחי עמוד שדרה, מדווחת כי בית החוליםNathan Littauer במדינת ניו-יורק רכש מערכת רנסנס ראשונה של מזור. לבית החולים טכנולוגיה מתקדמת וצוות רפואי מסור ומקצועי המשרת את תושבי מחוז Fulton County במדינת ניו יורק וקהילות נוספות באזור.

חברת אפוסנס, המפתחת מוצרים לאבחון ולטיפול במגוון מחלות, דיווחה כי קיבלה אישור לרישום פטנט בארה"ב המגן על המולקולה המובילה של החברה, ה-ATT-11T, המיועדות לטיפול בעיקר בסרטן המעי הגס. תוקף הפטנט הוא עד 22 בנובמבר 2030.

 

באחד מהאירועים הדרמטיים בחיי החברה לישראל הודיעה אתמול החברה כי בכוונתה להפריד את אחזקותיה לשתי חברות שונות. מטרת הפיצול היא להציף ערך למשקיעים, על רקע הפער הגדול בין שווי נכסי החברה לבין שווי השוק של החברה לישראל. יו"ר החברה לישראל אמיר אלשטיין אמר כי "המהלך לא נולד היום. הוא נועד לענות על צרכים פרקטיים הנוגעים לאיך להצמיח חברות חדשות ואיך לנהל אותן. הדגש הוא להצמיח נכסים גלובליים והגענו לנקודה שיש נכסים של צמיחה במקביל לנכסי ערך. גוש חברות הצמיחה יעמוד בפני עצמו ויהיה לו מיקוד בינלאומי משלו".

 

מה דעתך על מניית איי.סי.בי:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

יצרנית הציוד הרפואי בי.אס.פי (BSP), העוסקת במחקר ופיתוח מכשור לאבחון מחלות לב, דיווחה אתמול כי קיבלה אישור לרישום פטנט בארה"ב. חברת בניהולו של תמיר בן דוד, מפתחת ומייצרת מוצרים מתקדמים לאבחון מדויק ולא פולשני של מחלות לב באמצעות טכנולוגיית עיבוד אות ייחודית.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x