$
בורסת ת"א

אפוסנס זינקה ב-30% לאחר קבלת אישור פטנט בארה"ב לטיפול בסרטן

הפטנט מגן על המולקולה המובילה שלה המיועדת בעיקר לטיפול בסרטן המעי הגס. החברה נסחרת לפי שווי שוק של 100 מיליון שקל

שי סלינס 17:4227.06.13

חברת אפוסנס, המפתחת מוצרים לאבחון ולטיפול במגוון מחלות, דיווחה היום (ה') כי קיבלה אישור לרישום פטנט בארה"ב המגן על המולקולה המובילה של החברה, ה-ATT-11T, המיועדות לטיפול בעיקר בסרטן המעי הגס. תוקף הפטנט הוא עד 22 בנובמבר 2030. 

מולקולה זו המפותחת באפוסנס תחת הסכם עם חברת טבע, נמצאת בשלב הפיתוח המתקדם ביותר בצנרת הפיתוח של החברה. ATT-11T היא נגזרת של תרופת האירינוטקן (irinotecan) של חברת פייזר לטיפול בסרטן המעי הגס וגידולים אחרים, ומבוססת על תצמיד (conjugate) עם מולקולות ייחודיות של החברה, אשר נועדו להקנות לתרופה זמן פעילות מבוקר וממושך יותר.

 

מעבדה (אילוסטרציה) מעבדה (אילוסטרציה) צילום: shutterstock

 

ה-ATT-11T הדגימה עד היום בניסויים פרה-קליניים ביצועים עדיפים על האירינוטקן מבחינת ריכוז של החומר הפעיל ברקמת הגידול, יכולת שהייה ממושכת יחסית במחזור הדם, מאפיין הנותן יתרון חשוב לתרופה אנטי סרטנית בכך שהוא מאריך את משך פעולתה על הגידול ומשפר את יעילות הטיפול בסוגי סרטן שונים.

 

מנכ"לית אפוסנס, ד"ר מירי בן-עמי, אמרה היום כי אישור הפטנט, מהווה אבן דרך חשובה עבור אפוסנס, לאור התמקדות החברה בתחום התרפויטי, שבו ATT-11T הינו מוצר הדגל. "אנו צופים לפגישה עם ארגון התרופות והמזון בארה"ב (FDA) לתכנון המשך הפיתוח לרבות הניסויים הקלינים. אסטרטגיית הפטנטים של החברה נועדה להבטיח הגנה פטנטית רב-שכבתית על מוצרי החברה, ואנו סבורים, כי הפטנט שאושר מהווה הוכחה לתקפות המעמד הפטנטי של החברה והפלטפורמה הייחודית שהיא מציגה".

 

באמצע 2010 השלימה אפוסנס, הנפקה ראשונה לציבור. החברה גייסה אז 94 מיליון שקל אבל בתוך שמונה חודשים נחתך מחיר המניה ביותר מ-40% בשעה שמדד הביומד עלה באותה עת ב-10%. נכון לכתיבת שורות אלו נסחרת החברה לפי שווי שוק של כ-100 מיליון שקל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x