$
בורסת ת"א

ביהמ"ש העליון רומז כי יסכים להאריך תקופת המכירה של כלל ביטוח

השופט נעם סולברג ממליץ לאי.די.בי לערער רק על קביעת בית המשפט שלפיה עליה למכור את כלל ביטוח עד 22 באוגוסט - ולוותר על הערעור בסעיפים האחרים

גולן חזני 13:2126.06.13
השופט נעם סולברג מאפשר לאי.די.בי לבקש להאריך את תקופת המכירה של כלל ביטוח. בית המשפט העליון דחה אמנם את בקשת הערעור של אי.די.בי על החלטת השופט אורנשטיין במחוזי, אך אמר כי היא יכולה להגיש ערעור בנפרד על כלל ביטוח ובכך העניק לחברה שבשליטת נוחי דנקנר הישג משפטי ראשון.

 

נוחי דנקנר בבית המשפט נוחי דנקנר בבית המשפט צילום: אוראל כהן

 

הערעור לעליון הגיע על רקע החלטתו של השופט איתן אורנשטיין שהודיע כי אי.די.בי פיתוח תוכל למכור מחצית מכלל ביטוח עד ל-22 באוגוסט בלבד, יעד בלתי אפשרי למכירה בסדר גודל כזה. למרות זאת, החלה אי.די.בי בהליך מכירה במכרז ובמקביל, כאמור, ערערה על החלטתו של אורנשטיין. החברה ביקשה גם לבטל את שאר החלטותיו של השופט.

 

השופט סולברג מאפשר לאי.די.בי לערער על כלל ביטוח, אך לא לגבי ההחלטות האחרות. בכך הוא רומז כי דעתו שונה מזו של אורנשטיין ויש לתת ארכה משמעותית למכירת השליטה בכלל ביטוח. ככל הנראה תסכים אי.די.בי להצעה ותגיש ערעור מצומצם עם בקשה להארכת תקופה המכירה בלבד.

 

אי.די.בי ביקשה מבית המשפט העליון לבטל את כל הסעדים הזמניים שניתנו מכוחה, לקבוע את המדדים הראויים להכרעה בשאלת כושר הפירעון של חברה והחזרת הדיון לבית המשפט שידון שיכריע בשאלה זו, בטרם יינתן כנגדה כל סעד שהוא. כמו כן ביקשה החברה להורות על ביטול כל הסעדים הזמניים שניתנו בהחלטה השנייה, לרבות אלו על הגשת בקשות להסדר, העברת תשלומים למשקיף וכדומה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x