שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

ירוק כהה: הבורסה ננעלה בעליות במחזור גבוה בהובלת מניות הביטוח והבנקים

ת"א 25 טיפס ב-1.3%, ת"א 100 עלה ב-1.5%, מדד הבנקים זינק ב-2.4% והביטוח ב-5.5%; אחרי הדו"חות - שטראוס עלתה ב-4.6%, מזרחי ב-2.9%, הפניקס ב-4.3% ודסק"ש ב-3.3%; מחזור המסחר - 1.3 מיליארד שקל

שי סלינס 16:3028.05.13

המסחר בבורסה של תל אביב ננעל היום (ג') בעליות במחזור גבוה בתגובה להפחתת הריבית של בנק ישראל אתמול בערב ב-0.25% לרמה של 1.25% והעליות בחוזים העתידיים בוול סטריט. מחזור המסחר הסתכם ב-1.3 מיליארד שקל.

 

מדדי מניות

ת"א 25 ת"א 100 בנקים ביומד תקשורת נפט וגז נדל"ן 15

 

מדדי אג"ח

תל בונד 20 תל בונד 40  תל בונד 60

 

שבועיים אחרי שביצעה הפחתת ריבית שלא מן המניין, שבה הוועדה המוניטרית של בנק ישראל והפחיתה את הריבית. במהלך 20 החודשים האחרונים הפחית כבר בנק ישראל את הריבית במשק 8 פעמים, בשיעור מצטבר של 2%. 

 

"הורדות הריבית חסכו למשקיעים ולבעלי משכנתאות כ-400 שקל בהחזר החודשי אבל הרחיקו את חלום הדירה מהזוגות הצעירים", אמר עמית קמינסקי, מנכ"ל AMG משכנתאות. לדבריו, הורדת הריבית היום ע"י בנק ישראל תמשיך לנפח את בועת הנדל"ן כאשר בעלי המשכנתאות הוותיקים והמשקיעים ימשיכו להרוויח הן מירידה בהחזר התשלום החודשי והן מהמשך עליית ערך הנכס, אולם שוב מזניחים את הזוגות הצעירים וחסרי הדיור.

 

במקביל אישר דירקטוריון הבורסה השקת אופציות שבועיות וחוזים עתידיים שבועיים על מדד ת"א-25, שיחלו להיסחר ב-3 ביולי. האופציות החדשות עתידות להיות זולות יחסית, בהתאם לעלות מרכיב משך הזמן הקצר יחסית לפקיעת האופציות ומתאימות למשקיעים המחפשים נגזרים קצרי טווח, עם דרישת ביטחונות נמוכה יחסית. המחיר הקובע למימושן יהיה מחיר הפתיחה של מדד ת"א־25, כפי שיקבע מדי יום חמישי וסדרה חדשה של אופציות שבועיות תחל להיסחר מדי יום רביעי שיהיה גם יום המסחר האחרון בסדרה השבועית הקודמת.

 

סטנלי פישר סטנלי פישר צילום: עמית שעל

 

שוק האג"ח

מידרוג אשרה לאמות גיוס אג"ח בהיקף של 500 מיליון שקל. דירוג האג"ח הוא "Aa3" באופק יציב. מידרוג ציינה כי הדירוג נסמך על כך שמרבית נכסי החברה ממוקמים באיזורי ביקוש ומאופיינים בתמהיל שימושים מגוון ושיעורי תפוסה גבוהים ביותר, העולים באופן קבוע על 95%, ועומדים על כ-96.6% נכון לתום הרבעון הראשון. "איכותו הגבוהה של תיק הנכסים מאפשרת לחברה לרשום תזרימים יציבים מפעילות ובהיקפים משמעותיים ואף לרשום יחס כיסוי חוב ל-FFO סביר לרמת הדירוג", כתבו כלכלני מידרוג.  

 

מניות במרכז

הרווח הנקי של דסק"ש עמד ברבעון הראשון של השנה על 260 מיליון שקל, בהשוואה לרווח נקי של 413 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. חלקה של החברה בחברות המוחזקות הסתכם ב-330 מיליון שקל - ירידה בהשוואה ל-475 מיליון שקל ברבעון הראשון של 2012. הפגיעה המשמעותית ביותר מבחינת דסק"ש בחברות הבנות, היתה בנכסים ובנין שם ירד חלקה של דסק"ש מ-167 מיליון שקל לפני שנה ל-56 מיליון שקל ברבעון הראשון של השנה.

 

חברת הביטוח פניקסהציגה זינוק של 75% ברווח הכולל שהסתכם ברבעון הראשון ב-279 מיליון שקל. הסיבה המרכזית לזינוק ברווח מקורו ברווח חד פעמי בתחום הבריאות בהיקף של 71 מיליון שקל שנוצר בעקבות העברת ביטוח משנה ממבטח אחד לאחר. החברה הודיעה על חלוקת דיבידנד של 150 מיליון שקל, לאחר שבמרץ חולק דיבידנד בגובה של 75 מיליון שקל.

 

בנק מזרחי טפחות פרסם היום את תוצאות הרבעון הראשון והציג עלייה של 11.6% ברווח הנקי ל-280 מיליון שקל. התשואה על ההון העצמי הסכמה ב-13.1%. הכנסות המימון מפעילות שוטפת עלו ב-9.8% ל-804 מיליון שקל. היקף האשראי לציבור שהעניק הבנק עומד על 130.5 מיליארד שקל, צמיחה של 8.5% לעומת היקף האשראי בסוף מרץ 2012.

 

מה דעתך על מניית מזרחי טפחות:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

שטראוסדיווחה היום כי מנכ"לית בנק לאומי לשעבר, גליה מאור,מונתה לדירקטורית בקבוצה. במקביל הציגה שטראוס את תוצאותיה לרבעון מהם עולה כי המכירות הסתכמו ב-2 מיליארד שקל - ירידה של 2.5% בהשוואה לרבעון הראשון של השנה שעברה - ירידה שנבעה מקיטון במכירות ייצוא קפה ירוק בברזיל ובהשפעת שער החליפין. בשורה התחתונה הרווח הנקי של הקבוצה הסתכם ב-103 מיליון שקל, לעומת 65 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

 

דורין פלס, אנליסטית הקמעונאות של בית ההשקעות אי.בי.אי התייחסה לדו"חות וכתבה: "דו'ח טוב מאוד שממחיש פעם נוספת את העוצמה שבפיזור הפעילויות. הכוכבת התורנית של הרבעון הראשון היא הפעילות בברזיל שתרמה לשיפור ניכר הן ברווחיות הגולמית והן ברווחיות התפעולית". 

  

גזית גלוב רשמה עלייה של 33% ברווח הנקי ל-345 מיליון שקל ברבעון הראשון. ה-NOI (רווח מהשכרת נכסים) עלה ב-5% ל-883 מיליון שקל. ההכנסות מדמי שכירות עלו ל-1.34 מיליארד שקל, לעומת 1.26 מיליארד שקל ברבעון המקביל אשתקד.

 

שי ליפמן, אנליסט הנדל"ן של אקסלנס ברוקראז' על תוצאות גזית גלוב: "החברה ממשיכה לספק תוצאות טובות תוך שיפור בכל הפרמטרים התפעוליים למרות ירידה מסוימת בתפוסה בנכסי החברות הבנות הפעילות בקנדה ובסקנדינביה. אנו ממליצים גם להיחשף ישירות לחברה הבת אטריום הפעילה במזרח אירופה ומציגה מאזן חזק ותפוסות מרשימות והפכה למובילה בתחומה באזור פעילותה". 

 

ליאת גלזר, אנליסטית באקסלנס ברוקראז', כתב לקראת דו"חות רמי לוי שיפורסמו היום עם תום המסחר כי "אנו מעריכים כי נראה דו"ח חזק נוסף של רמי לוי במונחי הכנסות עם הכנסות מחנויות זהות גבוהות. התוצאות צפויות להתאפיין בצמיחה גבוהה בשורה העליונה מחד אך עם רווחיות יחסית נמוכה בשל עיתוי חג הפסח ותחרות המחירים", כתבה גלזר.

 

מניית אקסלנז ביוסיינס לא עוצרת: משלימה זינוק של 100% בשבוע האחרון ו-150% ב-30 הימים האחרונים. העליות החדות במחיר המניה הגיעו לאחר שהחברה דיווחה לפני כיומיים כי קיבלה אישור FDA לשיווק מכשיר מתקדם לאבחון מחלות קיבה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x