שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

הבורסה אישרה השקת אופציות שבועיות על מדד ת"א 25 ביולי

במקביל אישר דירקטוריון הבורסה השקת חוזים עתידיים שבועיים על מדד ת"א 25; המסחר ייפתח ב-3 ביולי

ערן סוקול 08:0328.05.13

דירקטוריון הבורסה אישר השקת אופציות שבועיות וחוזים עתידיים שבועיים על מדד ת"א־25, שיחלו להיסחר ב־3 ביולי. האופציות החדשות עתידות להיות זולות יחסית, בהתאם לעלות מרכיב משך הזמן הקצר יחסית לפקיעת האופציות ומתאימות למשקיעים המחפשים נגזרים קצרי טווח, עם דרישת ביטחונות נמוכה יחסית.

המחיר הקובע למימושן יהיה מחיר הפתיחה של מדד ת"א־25, כפי שיקבע מדי יום חמישי וסדרה חדשה של אופציות שבועיות תחל להיסחר מדי יום רביעי שיהיה גם יום המסחר האחרון בסדרה השבועית הקודמת. "השקת האופציות השבועיות מציבה את הבורסה בתל אביב בקו אחד עם בורסות נגזרים בעולם, והיא צפויה לתרום לשכלול המסחר ולגידול המחזורים", אמרה מנכ"לית הבורסה אסתר לבנון.

 

סגל הבורסה מעריך כי השקת האופציות השבועיות צפויה לתרום לשיפור הנזילות, הן בנגזרים והן במניות ת"א־25, וכן לתרום להגדלת מחזורי המסחר. מנגד, לדעת מומחים בשוק ההון, צפוי המהלך להגביר את התנודתיות במניות ת"א־25, ולהקטין את נזילות האופציות החודשיות שמשמשות כיום גופים מוסדיים לצורכי גידור, מה שעלול להגדיל את התמריץ של אותם גופים לחפש אלטרנטיבות מחוץ לבורסה הישראלית ובכך לגרום להקטנת מחזורי המסחר.

אסתר לבנון אסתר לבנון צילום: אוראל כהן

 

במקביל לאופציות, יושקו גם חוזים עתידיים שבועיים על מדד ת"א־25, שבהם מוכר החוזה מתחייב לשלם לקונה הפרשים אם שווי נכס הבסיס בפקיעה גבוה מהמחיר שעליו הוסכם בחוזה. מנגד, הקונה מתחייב לשלם למוכר הפרשים אם נכס הבסיס בפקיעה נמוך מהמחיר עליו הוסכם בחוזה. קונה או מוכר של חוזה עתידי חשופים להפסד בלתי מוגבל, ולכן הם מחויבים בהפקדת ביטחונות מתאימים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x