שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

מזרחי טפחות: עלייה של 12% ברווח הנקי ברבעון הראשון ל-280 מיליון שקל

רווח זה משקף תשואה על ההון של 13.1%. יונס: "הגדלנו הפער מול המתחרים עם נתח שוק ממוצע של למעלה מ-37% בתחום ההלוואות"

שניר הנדלר 09:2328.05.13
"תוצאות הרבעון הראשון של 2013 הן המשך ישיר לתוצאות המצוינות אליהן הגענו אשתקד, ומצביעות על המשך הצמיחה במגוון תחומי הפעילות ושליטה הדוקה בכל סעיפי ההוצאות", כך סיכם מנכ"ל מזרחי טפחות אלי יונס את התוצאות הכספיות שפרסם הבוקר (ג') הבנק.
הרווח הנקי של מזרחי טפחות הסתכם ברבעון הראשון של השנה ב-280 מיליון שקל, עלייה של 11.6% לעומת הרבעון המקביל. רווח זה משקף תשואה על ההון העצמי של 13.1% במהלך הרבעון. נכון לסוף מרץ 2013, היקף האשראי לציבור שהעניק הבנק עומד על 130.5 מיליארד שקל, צמיחה של 8.5% לעומת היקף האשראי בסוף מרץ 2012. הצמיחה הנאה בתיק האשראי של הבנק נבעה בעיקר מעלייה בביקושים לאשראי הקמעונאי – משקי הבית ומגזר העסקים הקטנים.

 

אלי יונס אלי יונס צילום: עמית שעל

 

האשראי למשקי בית (ללא הלוואות לדיור) גדל ב-7.1% במהלך 12 החודשים שהסתיימו ב-31 למרץ 2013 והסתכם בכ-18.2 מיליארד שקל. האשראי למגזר העסקים הקטנים עמד בסוף מרץ 2013 על כ-7.4 מיליארד שקל - עליה של 13.7% במהלך התקופה.

 

היקף פקדונות הציבור עמד בסוף הרבעון הראשון על כ-130.4 מיליארד שקל, עלייה של 9.1% לעומת סוף הרבעון הראשון של 2012. יחס ההון ליבה לרכיבי סיכון של הבנק עמד נכון לסוף מרץ על 8.71%.

מה דעתך על מניית מזרחי טפחות:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

מהודעת הבנק עולה כי לצד המשך הצמיחה בהכנסות, הצליח מזרחי טפחות לשמור בקפדנות על שליטה מלאה בצד ההוצאות. הדבר בא לביטוי בגידול מתון של 3.3% בסך ההוצאות התפעוליות והאחרות ברבעון הראשון השנה, לעומת הרבעון המקביל ב-2012 - מתחת ליעד המכסימום שנקבע בתוכנית האסטרטגית של הבנק.

 

גם בהוצאות השכר נרשמה עלייה קלה של 2.5% בלבד, לעומת הרבעון המקביל אשתקד, וזאת למרות שהרבעון הראשון מדי שנה מתאפיין בהתאמות שכר הסכמיות. הגידול המשמעותי בהכנסות מזה והשמירה ההדוקה על צד ההוצאות מזה, מאפשרים לבנק להמשיך ולהציג יחס יעילות מרשים של 59.4%, ולשמור על מעמדו כבנק היעיל במערכת הבנקאות בישראל.

 

יונס התייחס גם למעמדו של הבנק בשוק המשכנתאות ולסיכונים הגלומים בביקושים הגוברים למשכנתאות ואמר כי "מזרחי טפחות ממשיך לשמור על מעמדו המוביל בשוק המשכנתאות, חרף התגברות התחרות, ההכבדה הרגולטורית על הענף והתמורות שעוברות על שוק הנדל"ן."

 

לדבריו, "ברבעון הראשון של השנה הבנק אף הגדיל את הפער מן המתחרים והגיע לנתח שוק ממוצע של למעלה מ-37% בתחום ההלוואות. הצלחה זו הושגה במקביל לשמירה על מדיניות חיתום שמרנית ובחינה מוקפדת של כושר ההחזר של הלווים, גם בתרחיש של עליית הריבית במשק והרעה נוספת במצב הכלכלי", סיכם יונס.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x