$
שווקי חו"ל

שבעה בנקים זומנו לשימוע בעקבות מעורבותם בהונאת הליבור

תפנית דרמטית בחקירת הונאת ריבית הליבור שהחלה בקנס ששילם הבנק הבריטי ברקליס. במסגרת החקירה שמנוהלת בניו יורק יזומנו ג'יי פי מורגן, בקרליס ו-UBS

בלומברג 22:4215.08.12

תפנית דרמטית בפרשת ריבית הליבור: שבעה בנקים זומנו לשימוע בפני מנהלת חקירת הונאת הליבור בניו יורק ובניהם נמנים ג'יי פי מורגן, ברקליס ו-UBS.

 

סוחר לשעבר בברקליס, שפוטר מהבנק לאחר ששלח מיילים לא הולמים בנושא הליבור, "משתף פעולה" עם החקירה הפלילית שמתנהלת בארצות הברית בנוגע להטיית שיעורי הריבית, כך טענה קרן הגידור הניו יורקית, WCG מנג'מנט שבה עובד כעת אותו סוחר. במסגרת הפרשה נחקרים חשדות לביצוע מניפולציות בשער הליבור.

 

בסוף חודש יולי הודה מנכ"ל רויאל בנק אוף סקוטנלד (RBS) כי הבנק נערך ל"קנס עצום" שיוטל עליו, על חלקו בהונאת ריבית הליבור שמזעזעת את תעשיית
הבנקאות העולמית כבר שבועות. למרות ההודאה המפתיעה לא ברור אם RBS הנמצא כעת בבעלותה של ממשלת בריטניה הוא מבין אלה שזומנו לשימוע.

 

הרגולטור הראשי על השווקים בבריטניה אמר באחרונה כי הבנקים הקובעים את ריבית הליבור  מעוניינים בתהליך "מדעי" שיגביל את האחריות העתידית של המדד. זאת בעקבות פרשת ההונאה בריבית הבין בנקאית. הבנקים בפאנל הליבור, בהם RBS וברקליס, מעדיפים שהריבית הבין בנקאית בלונדון תיקבע "לפי בסיס ברור מאוד שמוריד את הסיכון שלהם", אמר מרטין וויטלי, מנהל רשות השירותים הפיננסיים. "מנגנון דיווח על המסחר" לחישוב הנתון על בסיס נתונים אמיתיים הוא אחת האפשריות הנבחנות במסגרת הצעות לרפורמה בליבור שיפורסמו היום. 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x