$
שווקי חו"ל

סוחר לשעבר בברקליס "משתף פעולה" בחקירת הונאת הליבור

הסוחר, שכיום עובד בקרן גידור בניו יורק, פוטר מברקליס לאחר ששלח מיילים לא הולמים בנושא הליבור

סוכנויות הידיעות 09:0811.08.12

סוחר לשעבר בברקליס, שפוטר מהבנק לאחר ששלח מיילים לא הולמים בנושא הליבור, "משתף פעולה" עם החקירה הפלילית שמתנהלת בארצות הברית בנוגע להטיית שיעורי הריבית, כך לטענת קרן הגידור הניו יורקית, WCG מנג'מנט שבה עובד כעת אותו סוחר. במסגרת הפרשה נחקרים חשדות לביצוע מניפולציות

בשער הליבור.

 

קרן הגידור שלחה ביום ראשון מייל למשקיעים שלה, שבו יידעה אותם כי הקרן, שמנהלת נכסים בשווי 3.4 מיליארד דולר אינה כלולה בחקירת הליבור, אך במקביל אישרה כי מנהל תיקי ההשקעות ריאן רייך כן נחקר על ידי התובעים האמריקאיים.

 

ב-WCG הדגישו במייל כי שוחחו עם עורך דינו של רייך, שהבטיח להם כי הוא "משתף פעולה" עם החוקרים הפדרליים. לדבריהם, עורך הדין מסר כי הרשויות הפדרליות לא התעניינו בעבודתו של רייך בקרן הגידור, שבה הוא משמש כמנהל תיק השקעות מאז יולי 2010. במרץ אותה שנה פוטר רייך מברקליס, לאחר שנטען ששלח מיילים לא הולמים בניסיון להשיג מידע בקשר לתמחור הליבור, מידע שהיה יכול לשמש אותו בעמדות המסחר שלו.

 

עד כה, לא הופיעו שום סימנים לכך שהרשויות חוקרות קרנות גידור במסגרת חקירת הליבור, אולם המכתב שנשלח למשקיעים של WCG מצביע על כך שהחקירה המתפתחת מלחיצה את הסוחרים גם מחוץ לבנקים הגדולים.

 

לטענת עורכי דין המקושרים לחקירה, התובעים הפדרליים ממשיכים לנסות להשיג שיתוף פעולה מצד סוחרים. לדבריהם, התובעים צפויים להתחיל לקבל החלטות לגבי הגשת כתבי אישום בהמשך החודש או לכל המאוחר בתחילת ספטמבר. על פי הערכות, רייך עשוי להפוך לעד מרכזי בתיקים נגד סוחרים בברקליס, שיואשמו בניסיון להטות את הליבור. עם זאת, מקור בקרן הגידור, מסר כי אין שום כוונה לפטר את רייך, שכן שהוא פעל כשורה בעבודתו הנוכחית.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x