$
שוקי חו"ל

הרגולטור בבריטניה: הבנקים מעוניינים בתהליך "מדעי" לקביעת הליבור

לדבריו, הבנקאים מעדיפים שהריבית הבין בנקאית בלונדון תיקבע "לפי בסיס ברור מאוד שמוריד את הסיכון שלהם"

בלומברג 13:4510.08.12

הרגולטור הראשי על השווקים בבריטניה אמר כי הבנקים הקובעים את ריבית הליבור מעוניינים בתהליך "מדעי" שיגביל את האחריות העתידית של המדד. זאת בעקבות פרשת ההונאה בריבית הבין בנקאית.

 

הבנקים בפאנל הליבור, בהם RBS וברקליס, מעדיפים שהריבית הבין בנקאית בלונדון תיקבע "לפי בסיס ברור מאוד שמוריד את הסיכון שלהם", אמר מרטין וויטלי, מנהל רשות השירותים הפיננסיים. "מנגנון דיווח על המסחר" לחישוב הנתון על בסיס נתונים אמיתיים הוא אחת האפשריות הנבחנות במסגרת הצעות לרפורמה בליבור שיפורסמו היום.

 

 

RBS נחקר גם הוא בפרשה RBS נחקר גם הוא בפרשה צילום: בלומברג

 

וויטלי עורך ביקורת לשם פיקוח על הליבור ועל קביעתה לאחר שהרשויות בבריטניה ובארה"ב קנסו את ברקליס, הבנק השני בגודלו בבריטניה, בסכום שיא של 290 מיליון ליש"ט (543 מיליון דולר). ברקליס הודה בניסיון להשפיע על הריביות כדי להרוויח בפעילות הנגזרים שלו וליצור רושם יציב יותר בעת המשבר הפיננסי. לפחות 12 בנקים, ביניהם RBS ודויטשה בנק, נתונים כעת לחקירה על מניפולציות בליבור ובמדדים הקשורים לו ברחבי העולם.

 

הבנקים "מודאגים מאוד בגלל קנס השיא שניתן לברקליס", אמר וויטלי, שאמור להתמנות למנכ"ל הרשות להתנהלות פיננסית בעוד שנתיים, אז תפוצל רשות השירותים הפיננסיים, "הם רוצים להשיג באופן המהיר ביותר ליבור שמתפקד ולא חושף אותם" לסיכונים רגולטוריים ומשפטיים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x