$
בורסת ת"א

לקראת הדיבידנד השמן: אלוביץ' רוכש מניות בזק ב-150 מיליון שקל דרך UBS

בתוך שלושה ימי מסחר רוכשת בי קומיוניקיישנס ממניות בזק תמורת כ-300 מיליון שקל. בי קומיוניקיישנס, המחזיקה בכ-30% ממניות בזק, הצליחה להאיץ באחרונה את קצב החזר ההלוואות שנטלה לצורך רכישת גרעין השליטה בבזק

שהם לוי 15:3414.03.11

בי קומיוניקיישנס רכשה ממניות בזק תמורת 150 מיליון שקל במהלך המסחר בבורסה היום, זאת בהמשך לרכישת מניות בהיקף  של 150 מיליון שקל שביצעה החברה ביום חמישי האחרון. ל"כלכליסט" נודע כי כל העסקאות בוצעו דרך הסניף הישראלי של UBS.

 

בי קומיוניקיישנס, המחזיקה בכ-30% ממניות בזק, הצליחה להאיץ באחרונה את קצב החזר ההלוואות שנטלה לצורך רכישת גרעין השליטה בבזק, כך עולה מהדו"חות הכספיים של החברה שפורסמו בשבוע שעבר. החזר ההלוואות הוא מבין הגורמים שאיפשרו לבי קומיוניקיישנס להגדיל את האחזקה בחברת התקשורת הגדולה בישראל.

 

בעת שהושלמה עסקת בזק, עמדו התחייבויותיה של בי תקשורת לבנקים ולמוסדות המלווים האחרים על 5.1 מיליארד שקלים. עד סוף 2010 שילמה החברה 892 מיליון שקלים מחובה, והוא עמד בסוף השנה על 4.2 מיליארד שקלים.

מה דעתך על מניית בזק:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

מכונת המזומנים של בזק

 

הדיבידנד שמתכננת בזק לחלק בחודש מאי, הנגזר מרווחיה במחצית השניה של שנת 2010, ומסתכם ב-1.16 מיליארד שקלים, יניב לבי תקשורת הכנסה נוספת בסך 350 מיליון שקלים.

 

בנוסף להמשך קבלת חלקה בדיבידנד הקבוע שמחלקת בזק בכל שני רבעונים, בי תקשורת גם תהנה מ-300 מיליון שקלים נוספים בכל שנה בשלוש השנים הבאות, באם יאשר בית המשפט את בקשתה של בזק לבצע הפחתת הון בסך 3 מיליארד שקלים ולחלק את הסכום כולו כדיבידנד.

 

המחזורים גדלים

 

חברת התקשורת בזק נעלה את שנת 2010  עם רווח נקי של 2.44 מיליארד שקל  והכנסות של 11.98 מיליארד שקל. בזק תחלק דיבידנד של 1.16 מיליארד שקל עבור הרווח הנקי שרשמה במחצית השנייה של 2010 - יתרת העודפים של החברה לחלוקה.

 

ביום חמישי האחרון ריכזה מניית בזק מחזור של 230 מיליון שקל - יותר מכפול מהממוצע בשנה האחרונה.

 

היום עומד מחזור המסחר במניית בזק על 200 מיליון שקל שכ-150 מיליון שקל מתוכו נזקף לעסקאות גדולות במניית החברה שביצעה בי קיומיוניקיישנס.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x