$
המלצות ואזהרות

UBS: המשמעות של ועדת חייק היא מיזוגים בענף התקשורת הישראלי

בין השינויים הצפויים מעריכים שסלקום תתמזג עם נטוויז'ן, הוט צפויה לרכוש את מירס ובזק תתמזג עם יס. בעקבות פרסום המלצות חייק מעדיפים האנליסטים ב-UBS את בזק על שאר המניות בשוק התקשורת

שהם לוי 14:4304.03.11

אמש פרסם משרד התקשורת את ההמלצות הראשוניות של ועדת חייק לרפורמה בשוק התקשורת הישראלי.

 

"בזק מובילה את תחום התקשורת הנייחת ולכן היא המוקד של הרגולציה המוצעת. אם ההמלצות יאומצו בצורה מלאה על ידי משרד התקשורת, אנחנו חשים כי בזק תהיה המרוויחה העיקרית. אנחנו רואים את ההפרדה המבנית כנקודת מפתח חיובית, כזאת שתאפשר לבזק לייצר סינרגיות חשובות ולתמוך בתשואות שהיא מספקת למשקיעים", כתבו במחלקת המחקר של UBS.

 

"סלקום תרכוש את נטוויז'ן"

 

אתמול השליטה פרטנר את רכישת מלוא המניות של 012 סמייל מאמפל.

מה דעתך על מניית בזק:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

"אם ועדת חייק תאומץ אנחנו מעריכים כי תחול קונסולידציה נוספת בשוק התקשורת. כלומר אנחנו מעריכים שסלקום תתמזג עם נטוויז'ן, הוט תרכוש את מירס ובזק תאוחד עם יס. השינוי של שוק התקשורת יאפשר לפרטנר וסלקום להציע ללקוחות פתרון תקשורתי מלא, מה שמייצר להם שלל של הזדמנויות לסינרגיות", כותבים האנליסטים דארן שאו וזיו טל.

 

על מה המליצה ועדת חייק?

 

ועדת חייק, שהוקמה לפני כשנה במטרה לבחון את המשך הפיקוח  על תעריפי בזק וישום עיקרון השוק הסיטונאי בתחום התקשורת הנייחת, פירסמה אמש (ה') את עיקרי המלצות הביניים שלה לציבור, במסגרת גיבוש מסקנותיה הסופיות הצפויות להתקבל בעוד מספר חודשים.

 

הוועדה ממליצה להנהיג שוק סיטונאי בתחום תשתיות התקשורת הנייחות, כלומר לכפות על בזק והוט לאפשר לחברות אחרות לרכוש מהן כמות סיטונאית של חיבורי תקשורת, כך שאותן חברות יוכלו להציע ללקוח הסופי מוצר אחיד, ללא חלוקה לתשתית אינטרנט וקישוריות אינטרנט (ISP) הנהוגה כיום.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x