סגור

הביטקוין צונח מתחת ל-31 אלף דולר - שוויו נחתך ביותר ממחצית מהשיא של נובמבר

המטבע הדיגיטלי הפופולרי בעולם נסחר כעת בירידה של 11%, האת'ריום נופל גם ב-11%; ברקע: המגמה השלילית בשוקי חו"ל; מניות הקריפטו בוול סטריט חוטפות - מיקרוסטרטיג'י מתרסקת ב-24%, קוינבייס צונחת ב-18%

ערכו של הביטקוין ממשיך ליפול, והוא נסחר הערב מתחת ל-31 אלף דולר, ירידה של 11.2% - כך על פי נתוני קוינבייס. המטבע הקריפטוגרפי המצליח עד היום בעולם, עם שווי שוק של 650 מיליארד דולר, איבד מעל 50% מערכו מאז השיא שרשם בנובמבר 2021 - 68 אלף דולר. בסוף מרץ עוד נסחר המטבע ברמה של 47.5 אלף דולר.
מחיר האת'ריום, מטבע הקריפטו השני בגודלו, יורד כעת בכ-11.4% ל-2,283 דולר - לאחר שבשבוע שעבר איבד כ-10%.
המסחר בקריפטו נשלט במשך כמה שנים על ידי משקיעים פרטיים, ואולם לאחרונה השוק ראה עלייה במספר המשקיעים הגדולים כמו קרנות גידור. עם יותר משקיעים מסורתיים שסוחרים בנכסים דיגיטליים, מטבעות הקריפטו עוקבים יותר ויותר אחר התנודות בשוקי המניות. רבים מהמשקיעים האלה שקונים מטבעות קריפטו מתייחסים אליהם כנכסי סיכון, בדומה למניות טכנולוגיה. בתקופות של אי ודאות בשווקים הם בדרך כלל מוכרים את הנכסים שנתפסים כמסוכנים יותר, ומעבירים את כספם להשקעות בטוחות יחסית.

1 צפייה בגלריה
מטבע ביטקוין קריפטו ירידות
מטבע ביטקוין קריפטו ירידות
(צילום: שאטרסטוק)

בשבוע שעבר כמה בנקים מרכזיים, כולל אלה של ארצות הברית, בריטניה ואוסטרליה, העלו את שיעורי הריבית בניסיון למתן את עליות המחירים. הבנק הפדרלי של ארצות הברית העלה את הריבית בחצי נקודת אחוז, העלאת הריבית הגדולה ביותר שלו ב-20 השנים האחרונות. המהלך הביא לחששות בקרב חלק מהמשקיעים מכך שהאינפלציה ועלויות ההלוואה העולות עשויות להשפיע בעוצמה על הצמיחה הכלכלית העולמית. המשקיעים גם מודאגים מהשפעת המלחמה באוקראינה על כלכלת העולם.
בשנה האחרונה הפך הביטקוין למטבע חוקי באל סלבדור וברפובליקה של מרכז אפריקה, אך קרן המטבע העולמית קראה לראשונה לשנות את ההחלטה.
כמו כן מניות הקריפטו בוול סטריט חוטפות - מניית חברת הבינה המלאכותית מיקרוסטרטיג'י מתרסקת ב-24%, מניית בורסת המסחר בקריפטו קוינבייס צונחת ב-18%.