סגור

בלעדי
פסגות בדרך לרילוקיישן: רני צים ירכוש 5 קומות בפרויקט בבני ברק

רני צים מנהל מו"מ מתקדם לרכישת הקומות בפרויקט LYFE שמשותף לאשטרום נכסים ולדן נדל"ן תמורת 120 מיליון שקל. הפרויקט משתרע על קרקע בשטח של 15.8 דונם. ייתכן שהמשרדים שיירכשו יהיו מיועדים גם לוואליו קפיטל ולצים עצמו

בית ההשקעות פסגות יעבור למשכן חדש בבני ברק. ל"כלכליסט" נודע כי רני צים, שרכש את השליטה בבית ההשקעות מידי אלטשולר שחם, מנהל מו"מ מתקדם לרכישת חמש קומות בפרויקט LYFE המשותף לאשטרום נכסים ודן נדל"ן בבני ברק.


עבור חמש הקומות שירכוש אמורה קבוצת צים לשלם 120 מיליון שקל, ועדיין לא ברור אם בקומות אלה ייכללו גם המשרדים של ואליו קפיטל ושל רני צים עצמו.

2 צפייה בגלריה
רני צים בעל השליטה  יו"ר רני צים מרכזי קניות
רני צים בעל השליטה  יו"ר רני צים מרכזי קניות
רני צים
(צילום: מאיר אדרי )

הפרויקט משתרע על קרקע בשטח של כ־15.8 דונם באזור התעסוקה של בני ברק הנקרא BBC. הפרויקט ממוקם בצומת הרחובות בן־גוריון וששת הימים וכולל שני מגדלים של 34 קומות ו־36 קומות, שישמשו למשרדים ומסחר, וכן שטחי מסחר וחניות המיועדים להשכרה. השטח הבנוי הכולל של המגדלים והחניות יעמוד על יותר מ־200 אלף מ"ר, והקמת הפרויקט צפויה להסתיים בשנת 2022.
דן ואשטרום נכסים רכשו את הקרקע בחלקים שווים ב־2018 והחלו בבניית הפרויקט בעלות של 800 מיליון שקל, כשהיקף המכירות אמור היה להגיע ל־1.3 מיליארד שקל אבל יעמוד על סכום גבוה יותר לאור הגאות במחירי הנדל"ן בעיקר במרכז הארץ וגוש דן.
עד לסוף השנה מתוכנן פסגות להישאר בבית פסגות ההיסטורי ברחוב אחד העם בתל אביב ואז לפנות את הבניין, כשייתכן שהפינוי יידחה מעט. צים, שהשלים לפני כחודשיים את רכישת השליטה בבית השקעות פסגות, גייס לפסגות את מיכה גולדברג, המכהן כיום כמנהל מחלקת מחקר ואנליסט בנקים באקסלנס ברוקראז', ויצטרף כחבר הנהלה בפסגות ניירות ערך ומנהל פעילות האסטרטגיה והפיתוח העסקי שלה. גולדברג מילא תפקידי ניהול מחקריים בבנק ההשקעות האמריקאי מריל לינץ' ובאקסלנס.

2 צפייה בגלריה
מגדלי LYFE
מגדלי LYFE
מגדלי LYFE
(צילום: יובל חן)

בית ההשקעות פסגות הציג ב־2020 הכנסות של 311 מיליון שקל, רווח תפעולי של 62.4 מיליון שקל ו־EBITDA של 74.2 מיליון שקל. ברבעון הראשון של 2021 רשם פסגות הכנסות של 80.5 מיליון שקל ו־EBITDA של 18.2 מיליון שקל. וואליו קפיטל שבשליטת צים, שנסחרת לפי שווי שוק של 334 מיליון שקל, השלימה בסוף אוגוסט את רכישת פסגות תמורת 405 מיליון שקל. מדובר בפעילות שנותרה בפסגות אחרי שאלטשולר שחם רכש את פעילות הגמל של החברה. וואליו קפיטל רכשה עם יואן קדוש וקבוצה מארה"ב את פעילות קרנות נאמנות וקרנות סל, את פעילות חבר הבורסה (ברוקראז'), פעילות ניהול תיקים ואת פעילות קרנות הגידור של פסגות קומפס בהיקף של כ־58 מיליארד שקל.
העסקה נעשתה באמצעות הנפקת מניות של 120 מיליון שקל שבה השתתף צים והזרים 53 מיליון שקל. במסגרת העסקה הקצתה וואליו קפיטל 4.99% מהון החברה־הבת לבית ההשקעות האמריקאי H.C. Wainwright. בנוסף, העניקה וואליו קפיטל ליואן קדוש אופציה לתקופה של 3 שנים, לרכישת 8% ממניות החברה־הבת. קדוש מונה למנכ"ל פסגות ני"ע. כמו כן, עוזי דנינו - לשעבר מנכ"ל אקסלנס ולשעבר בכיר בבנק מזרחי טפחות - מונה ליו"ר הדירקטוריון של פסגות ני"ע. אייל גורן נשאר בתפקיד מנכ"ל פסגות קרנות נאמנות.