סגור

בלעדי לכלכליסט
הושלמה עסקת פסגות-אלטשולר שחם

הבעלות על פסגות עברה אחה"צ לאלטשולר שחם מידי קרן אייפקס, והמיזוג המלא לתוך אלטשולר שחם גמל יושלם תוך מספר חודשים, כך נודע לכלכליסט; בכוונת בית ההשקעות להשאיר בידיו רק את נכסי הגמל והפנסיה של פסגות המנהלים 50 מיליארד שקל

המיזוג הגדול הושלם: לאחר שהושגו כל האישורים הרגולטוריים, הושלמה היום (ד') עסקת פסגות, ובית ההשקעות עובר לשליטת אלטשולר שחם גמל, מידיה של קרן אייפקס, כך נודע ל"כלכליסט".


אלטשולר שחם גמל ישלם 910 מיליון שקל עבור פסגות. יחד עם זאת, בכוונת בית ההשקעות להשאיר בידיו רק את נכסי הגמל והפנסיה של פסגות המנהלים 50 מיליארד שקל.

1 צפייה בגלריה
עובדי פסגות מפגינים
עובדי פסגות מפגינים
עובדי פסגות מפגינים
(צילום: ועד עובדי פסגות)

כמו כן, כחלק מתנאי הרשיון יצטרך אלטשולר שחם למכור קרוב ל-8 מיליארד שקל מהנכסים בתוך שנה, וזאת היות ובמיזוג עם פסגות נחצה סך הנכסים שמותר לרכוש לפי החוק.
לאחר המיזוג, שיושלם במלואו בעוד כמה חודשים תנהל אלטשולר שחם כולה נכסים בהיקף של קרוב ל-300 מיליארד שקל. מאז ניתן האישור המרכזי לעסקה ע"י רשות התחרות, טיפסה מניית אלטשולר שחם גמל ב-13%, ובית ההשקעות הגיע לשווי שוק של כמעט 4 מיליארד שקל.
עוד נזכיר כי פעילות קרנות הנאמנות ופסגות ני"ע (חבר הבורסה וניהול התיקים) יימכרו בנפרד, וכפי שפורסם ב"כלכליסט", מסתמן שהרוכש יהיה רני צים באמצעות חברת ווליו קפיטל שבשליטתו. בין הצדדים סוכם על בלעדיות במגעים שתימשך עד לסוף השבוע, במטרה לגבש עסקה לפי שווי של 400 מיליון שקל.
את קרן אייפקס ייצגו בעסקה עו"ד דוני טולידאנו, ניצן אברבך ופיטר טיישב ממשרד ארדינסט, בן נתן, טולידאנו ושות'. את אלטשולר שחם ייצגו עוה"ד אילנית לנדסמן-יוגב, ניב סיון ואוהד גראוב ממשרד הרצוג, פוקס, נאמן ושות'.