סגור

רני צים מרחיב את עסקת פסגות - רוכש את הרבע הנותר ב-96 מיליון שקל

צים רכש כבר מאלטשולר שחם 75% ממניות חברת קרנות הנאמנות וחברת ניהול התיקים של פסגות תמורת 309 מיליון שקל - העסקה החדשה כוללת את יתרת המניות

רני צים מרחיב את עסקת פסגות: וואליו קפיטל שבשליטת צים רוכשת את הרבע האחרון שנותר מחברת קרנות הנאמנות של בית ההשקעות פסגות, וכן את פסגות ניירות ערך. וואליו קפיטל חתמה עם אלטשולר שחם (הבעלים החדש של פסגות) על הסכם לרכישת 25% מהמניות שנותרו בידיו תמורת 96 מיליון שקל.


בעסקת הרכישה הקודמת רכשה וואליו קפיטל מאלטשולר שחם 75% מפסגות קרנות נאמנות ופסגות ני"ע תמורת 288 מיליון שקל. בנוסף רכשה החברה את פסגות קומפס השקעות תמורת 21 מיליון שקל. כלומר בסך הכול רכשה עד כה וואליו קפיטל את נכסי פסגות תמורת 309 מיליון שקל.
לאחר הרכישה הנוכחית תחזיק וואליו קפיטל ב-100% מהון המניות של פסגות קרנות נאמנות, פסגות ניירות ערך ופסגות קומפס השקעות. סך הכל שילמה החברה 405 מיליון שקל עבור אחד מבתי ההשקעות הגדולים בישראל.
ווליו קפיטל רכשה את הפעילויות של פסגות ביחד עם יואן קדוש ועם קבוצת משקיעים אמריקאיים. קרנות הנאמנות של פסגות מנהלות מעל ל-40 מיליארד שקל, ואילו פסגות ני"ע כוללת את פעילות חבר הבורסה של פסגות, וכן את פעילות ניהול התיקים שמנהלת נכסים בהיקף של 50 מיליארד שקל.
מרבית הנכסים בחברת ניהול התיקים הם של קופות גמל של חברות ומוסדות הנקראות קופות מפעליות. פסגות הודיעה לפני חודשיים על כך שהיא תפסיק את שירות ניהול קופות אלו ועל כן היקף הנכסים במחלקה זו אמור להצטמק משמעותית.
צים צפוי להותיר את פסגות כגוף עצמאי, להמשיך ולשכור את הקומות בהן יושב בית פסגות בת"א, וכן להמשיך ולהעסיק את עובדי החברות הנרכשות.


1 צפייה בגלריה
רני צים יו"ר צים מרכזי קניות
רני צים יו"ר צים מרכזי קניות
רני צים
(צילום: מאיר אדרי)